TERAPIA ARTYSTYCZNA

TERAPIA ARTYSTYCZNA

Dodaj do ulubionych

TERAPIA ARTYSTYCZNA studia – kierunek studiów

Studia na kierunku terapia artystyczna to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku terapia artystyczna
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności terapia artystyczna możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | terapia artystyczna - uczelnie >

Opis kierunku

Osoby, które aplikują na kierunek terapia artystyczna zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu nauk artystycznych, pedagogicznych, psychologicznych oraz nauk o zdrowiu. Ponadto nauczą się prowadzenia terapii z wykorzystaniem sztuki czy promowania zdrowia oraz zdrowego stylu życia.

 

Praca po studiach

Absolwenci znajdą zatrudnienie w poradniach terapeutycznych i psychologicznych. Ponadto mogą podjąć pracę w ośrodkach sanatoryjnych, hospicjach lub w domach opieki.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Studia z pogranicza nauk psychologicznych od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród maturzystów. Dlatego też kandydaci na kierunek terapia artystyczna powinni zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi, obowiązującymi na danej uczelni. W przypadku wyższych szkół niepublicznych konieczne jest przedstawienie świadectwa maturalnego oraz dostarczenie wymaganych dokumentów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK TERAPIA ARTYSTYCZNA

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  poziom studiów
  forma studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   TERAPIA ARTYSTYCZNA - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i forma studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku terapia artystyczna

   Forma studiów
   Poziom studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TERAPIA ARTYSTYCZNA?

   Studia na kierunku terapia artystyczna łączą w sobie zagadnienia z zakresu nauk psychologicznych, artystycznych i społecznych, dzięki czemu studenci mają szansę zdobyć wszechstronną wiedzę i kompleksowe przygotowanie zawodowe. Studia te skierowane są do osób, które chciałyby uzyskać uprawnienia niezbędne do podjęcia pracy w zawodzie terapeuty. Program kształcenia zakłada również realizacje wielu ciekawych warsztatów, dzięki którym można rozwinąć szereg cennych umiejętności praktycznych.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku terapia artystyczna możemy podzielić na:

   1.Poziom:

    

   2. Forma:

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Osoby, które aplikują na kierunek terapia artystyczna zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu nauk pedagogicznych, psychologicznych, społecznych oraz artystycznych. Ponadto dowiedzą się więcej na temat zdrowego trybu życia i zagłębią się w tematykę związaną z naukami o zdrowiu.

   W planie zajęć znajdą się warsztaty, dzięki którym studenci nauczą się prowadzenia zajęć terapeutycznych z wykorzystaniem różnorodnych form sztuki, między innymi takich jak taniecWażnym elementem kształcenia będzie także nauka stawiania odpowiedniej diagnozy i wdrażania konkretnych metod pscyhoterapeutycznych.

   Studia na powyższym kierunku umożliwiają także rozwój kompetencji miękkich, takich jak zdolność komunikacji, empatia czy umiejętność pracy zespołowej, które znajdą zastosowanie w pracy z innymi ludźmi. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, dzięki którym studenci zdobędą cenne doświadczenie i podniosą swoje kwalifikacje.

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TERAPIA ARTYSTYCZNA?

   Studia na kierunku terapia artystyczna trwają 3 lata (studia I stopnia).

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU TERAPIA ARTYSTYCZNA?

   Ukończenie studiów na kierunku terapia artystyczna otwiera wiele zawodowych drzwi. Absolwenci, dzięki zdobytemu wykształceniu, mogą związać swoją przyszłość z poradniami terapeutycznymi i psychologicznymi. Równie ciekawą opcją może być podjęcie pracy w placówkach edukacyjnych, świetlicach środowiskowych czy placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Studenci znajdą także zatrudnienie w instytucjach kultury.

   Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku terapia artystyczna:

   • instytucje kultury
   • poradnie terapeutyczne
   • domy opieki
   • świetlice
   • placówki edukacyjne
   • własna działalność gospodarcza

   Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne - podyplomowe

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU TERAPIA ARTYSTYCZNA

   Komentarze (0)

   Popularne

   studia

   matura 2023

    

    

   Teraz najważniejsze

   matura 2023

   zmiany na maturze 2023

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2022

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
   • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/166b7-wsr-studia-warszawa.jpg Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie
   • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
   • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
   • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
   • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 -908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie