Studia na kierunku terapia artystyczna łączą w sobie zagadnienia z zakresu nauk psychologicznych, artystycznych i społecznych, dzięki czemu studenci mają szansę zdobyć wszechstronną wiedzę i kompleksowe przygotowanie zawodowe. Studia te skierowane są do osób, które chciałyby uzyskać uprawnienia niezbędne do podjęcia pracy w zawodzie terapeuty. Program kształcenia zakłada również realizacje wielu ciekawych warsztatów, dzięki którym można rozwinąć szereg cennych umiejętności praktycznych.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku terapia artystyczna możemy podzielić na:
1.Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Osoby, które aplikują na kierunek terapia artystyczna zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu nauk pedagogicznych, psychologicznych, społecznych oraz artystycznych. Ponadto dowiedzą się więcej na temat zdrowego trybu życia i zagłębią się w tematykę związaną z naukami o zdrowiu.
W planie zajęć znajdą się warsztaty, dzięki którym studenci nauczą się prowadzenia zajęć terapeutycznych z wykorzystaniem różnorodnych form sztuki, między innymi takich jak taniec. Ważnym elementem kształcenia będzie także nauka stawiania odpowiedniej diagnozy i wdrażania konkretnych metod pscyhoterapeutycznych.
Studia na powyższym kierunku umożliwiają także rozwój kompetencji miękkich, takich jak zdolność komunikacji, empatia czy umiejętność pracy zespołowej, które znajdą zastosowanie w pracy z innymi ludźmi. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, dzięki którym studenci zdobędą cenne doświadczenie i podniosą swoje kwalifikacje.
3. Gdzie studiować terapię artystyczna
Jakie uczelnie w Polsce oferują kierunek terapia artystyczna: