Zarządzanie instytucjami artystycznymi

Zarządzanie instytucjami artystycznymi

Zarządzanie instytucjami artystycznymi studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Szukasz ciekawego kierunku studiów, który nie ograniczy Twoich wszechstronnych zainteresowań? Swoją przyszłość zawodową chciałbyś związać ze światem artystycznym? Nadal nie wiesz czy bardziej wolisz stać na scenie czy nią kierować? Nie martw się bo właśnie znalazłeś dla siebie idealne rozwiązanie, jakim jest podjęcie studiów na kierunku Zarządzanie instytucjami artystycznymi! Co się dokładnie kryje pod tą nazwą? Jeśli jesteś ciekaw to koniecznie przeczytaj do końca opis i zapoznaj się z możliwościami jakie oferuje ten kierunek!

 

Program studiów i przedmioty

Na początku należy wspomnieć o dwóch specjalnościach, które możesz wybrać. Pierwsza z nich to sceniczno –menedżerska, dzięki której zostaniesz aktorem oraz zdobędziesz praktyczną wiedzę w temacie zarządzania instytucjami artystycznymi. Takie połączenie sprawia, że masz szeroki wybór ścieżki swojej kariery zawodowej. Druga specjalność związana jest z rozwijaniem umiejętności typowo menedżerskich. Następnym atutem studiów na kierunku Zarządzanie instytucjami artystycznymi jest ich praktyczny charakter. W trakcie trwania zajęć każdy student ma możliwość zorganizowania warsztatów czy przedstawień. Dzięki tej możliwości poznasz w praktyce zasady funkcjonowania placówek artystycznych, zmierzysz się z typowymi problemami i nauczysz się szybko i efektywnie pokonywać trudności stojące na drodze Twojego sukcesu!

 

Praca po studiach

Myślisz, że po ukończeniu studiów możesz podjąć pracę tylko i wyłącznie w teatrze? Nic bardziej mylnego! W zależności od specjalności, na którą się zdecydujesz, perspektywy zawodowe mogą się nieznacznie różnić. Jednak jako absolwent tego kierunku zatrudnienie znajdziesz w galeriach sztuki oraz w instytucjach kulturalnych, zajmujących się organizowanie wszelkiego rodzaju koncertów, festiwali czy działaniami promocyjnymi na rzecz kultury. Zatem jeśli charakteryzujesz się nieograniczoną kreatywnością, nie lubisz rutyny i fascynuje Cię świat przedstawień i artystów to studia na kierunku Zarządzanie instytucjami artystycznymi są właśnie dla Ciebie, zatem nie zwlekaj dłużej i zrób następny krok w stronę wymarzonej przyszłości!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunek zarządzanie instytucjami artystycznymi, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, język obcy nowożytny, wiedza o tańcu, wiedza o społeczeństwie, historia, historia sztuki, drugi język obcy, historia muzyki, filozofia, matematyka

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZARZĄDZANIE INSTYTUCJAMI ARTYSTYCZNYMI

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE INSTYTUCJAMI ARTYSTYCZNYMI

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Zarządzanie instytucjami artystycznymi

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • budowania długotrwałych relacji i nawiązywania współpracy z różnymi instytucjami i osobami ze świata sztuki i kultury
  • dysponowania wiadomościami z zakresu marketingu, PR, finansów i rachunkowości
  • znajomości tematyki krytyki artystycznej
  • zaawansowanej znajomości języka angielskiego

Jak wyglądają studia na kierunku Zarządzanie instytucjami artystycznymi

Mogłoby się wydawać, że zarządzanie każdego rodzaju instytucjami i organizacjami wymaga identycznej wiedzy i umiejętności. To błąd. Przestrzeń artystyczna posiada charakter specyficzny, zatem wiedza i zdolności muszą być dość unikalne, aby się w niej odnaleźć. Zarządzanie instytucjami artystycznymi to nie tylko nabywanie wiedzy z zakresu zarządzania. Studia kładą nacisk również na zaznajomienie się z takimi zagadnieniami jak kulturoznawstwo, literaturoznawstwo, czy historia sztuki. To kierunek dla tych, którzy interesują się szeroko kulturą, bądź jej wybraną gałęzią, a także interesują się marketingiem, ekonomią i sposobami finansowania działalności artystycznej.

Zarządzanie instytucjami artystycznymi nie należy do najpopularniejszych i najczęściej występujących kierunków z zakresu zarządzania w polskich uczelniach. Gdy odnajdziemy ten kierunek w ofercie dydaktycznej musimy wiedzieć o tym, że jest on prowadzony zazwyczaj tylko na jednym stopniu, zwykle na pierwszym i nauka kończy się na uzyskaniu licencjatu. Ale pomimo tego, że kształcenie trwa 3 lata, to przez ten okres poznamy wiele zagadnień, nie tylko z obszaru zarządzania, zarządzania zasobami ludzkimi, ale także prawa, reklamy, finansów i rachunkowości, czy public relations.

To, co powinno przekonać do studiowania tego kierunku to fakt, iż kultura i sztuka coraz mocniej łączą się z dziedziną zarządzania, zatem Zarządzanie instytucjami artystycznymi wydaje się kierunkiem perspektywicznym, który będzie zwiększał nie tylko swoje znaczenie, ale może i program kształcenia.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ZARZĄDZANIE INSTYTUCJAMI ARTYSTYCZNYMI STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie instytucjami artystycznymi

Zarządzanie instytucjami artystycznymi wydaje się kierunkiem ważnym, ale jednak niszowym. Uczelnie, które realizują kształcenie w jego zakresie zazwyczaj proponują naukę na pierwszym stopniu, zatem nauka trwa 3 lata. Zwykle też kierunek ten prowadzony jest w trybie stacjonarnym, zatem należy przygotować się na uczęszczanie na zajęcia od poniedziałku do piątku, od godzin porannych. Warto jednak stawiać się na zajęciach, ponieważ zdobyte na studiach umiejętności można wykorzystać na różnych płaszczyznach zawodowych.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ZARZĄDZANIE INSTYTUCJAMI ARTYSTYCZNYMI STUDIA I STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Zarządzanie instytucjami artystycznymi

Absolwent kierunku Zarządzanie instytucjami artystycznymi znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik ośrodków edukacyjnych
  • pracownik instytucji artystycznych i kulturalnych
  • pracownik działów marketingowych

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE INSTYTUCJAMI ARTYSTYCZNYMI

Komentarze (0)