INTERNATIONAL STUDIES

INTERNATIONAL STUDIES

Studia na kierunku international studies możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

International studies stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne

Uczelnie, gdzie international studies jako specjalność / ścieżka kształcenia

Uniwersytet Szczeciński

Uniwersytet Szczeciński

Politologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku politologia

INTERNATIONAL STUDIES studia – kierunek studiów

Studia na kierunku International studies to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku international studies
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku international studies rozpocznie się 22 maja 2024 r. i potrwa do 15 września 2024 r. | international studies - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku international studies możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) | international studies - uczelnie >

Opis kierunku

International studies to studia skierowane do wszystkich pasjonatów sztuki filmowej, którzy chcieliby podjąć edukację w Polsce i związać przyszłość zawodową z naszym krajem. W ramach kształcenia studenci nauczą się praktycznej realizacji filmów, tworzenia fabuły, zastosowania zaawansowanych technik rozjaśniania, czy dźwięku. Ponadto poznają zasady obsług kamery i aparatu i dowiedzą się więcej na temat korekcji obrazu i postprodukcji, co z powodzeniem wykorzystają w przyszłej praktyce zawodowej.

 

Praca po studiach

Absolwenci znają zatrudnienie w branży filmowej, przede wszystkim w zawodzie reżysera, operatora dźwięku i obrazu, producenta, scenarzysty, czy operatora kamery.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Studia artystyczne nieustannie cieszą się dużym zainteresowaniem osób, które chciałyby rozwijać swoje pasje związane z filmem. Dlatego też, aby zwiększyć swoje szanse na tle innych kandydatów należy odpowiednio wcześniej zapoznać się z zasadami rekrutacyjnymi obowiązującymi na danej uczelni wyższej. Aby dostać się na kierunek International studies należy przedstawić próbkę swojej pracy, wypełniony formularz, list motywacyjny i świadectwo maturalne. Przyszli studenci przejdą również rozmowę kwalifikacyjną, która zadecydują o ostatecznym wyniku rekrutacji.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

INTERNATIONAL STUDIES - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INTERNATIONAL STUDIES?

International studies to studia skierowane do wszystkich obcokrajowców chcących związać swoją przyszłość z branżą filmową. Osoby, które aplikują na powyższe studia będą miały możliwość wyboru specjalizacji, podczas której rozwiną wszechstronną wiedzę z zakresu danego obszaru tematycznego oraz szereg umiejętności praktycznych, które znajdą zastosowanie w ich przyszłej pracy zawodowej.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku International studies możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Dokładny program nauczania na kierunku International studies będzie zależał od wybranej ścieżki kształcenia. Osoby, które aplikują na powyższe studia dowiedzą się więcej na temat funkcjonowania branży filmowej i telewizyjnej. Przede wszystkim skupią się na doskonaleniu umiejętności praktycznych, które znajdą zastosowanie w ich przyszłej pracy zawodowej.

Przede wszystkim nauczą się realizacji filmów, ustawiania dźwięku i obrazu. Ponadto zyskają umiejętność wykonywania prac postprodukcyjnych, tworzenia krótkich form i filmów dokumentalnych. Co więcej, nauczą się fotografii i montażu filmu. W ramach kształcenia poznają również zasady podejmowania współpracy z ekipą filmową: reżyserami, aktorami, producentami i operatorami. Integralną część studiów będą stanowić obowiązkowe praktyki zawodowe.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INTERNATIONAL STUDIES?

Studia na kierunku international studies będą trwały trzy lata (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INTERNATIONAL STUDIES?

Absolwenci kierunku international studies nie powinni mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia na polskim i międzynarodowym rynku pracy. Przede wszystkim idealnie odnajdą się jako pracownicy branży filmowej i telewizyjnej. Po ukończeniu studiów mogą związać swoją przyszłość z zawodem reżysera, producenta filmowego, scenarzysty, operatora dźwięku, czy montażysty. Znajomość języka angielskiego sprawi, że studenci znajdą pracę także poza granicami naszego kraju. Równie przyszłościową opcją może być założenie własnej działalności gospodarczej o profilu artystycznym.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku international studies:

 • reżyser
 • branża filmowa i telewizyjna
 • dźwiękowiec
 • operator
 • producent filmowy
 • montażysta
 • instytucje kultury
 • scenarzysta
 • agencje reklamowe
 • firmy i instytucje międzynarodowe
 • własna działalność gospodarcza.

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

International studies studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

International studies studia II stopnia

Zobacz inne kierunki studia w języku obcym

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku INTERNATIONAL STUDIES

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Kampus przy ul. Warszawskiej 24 w Krakowie https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv9WgpARbFkcR6xkKhuEVqEE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b117c-politechnika-krakowska.jpg Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=UNIWERSYTET%20PEDAGOGICZNY%20KRAK%C3%93W https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/40a0a-miniatura-na-miescie.jpg Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • pl. Kopernika 11a,, 45-040 Opole Uniwersytet Opolski
 • Kampus AGH https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJIZu1VqdbFkcR0RezIbqNDLI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b9653-agh.jpg Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
 • Dzień otwarty Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
 • ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCWP6Nl7MHkcRf_xabKDNoaQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/be790-uniwersytet-warszawski.jpg Uniwersytet Warszawski

Komentarze (0)