Film i multimedia

Film i multimedia

Studia na kierunku film i multimedia możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
  Status uczelni
  Typ uczelni
   Więcej filtrów
   Poziom studiów
    Forma studiów
     Czas trwania

      Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

      Film i multimedia studia - kierunek studiów

      Studia na kierunku Film i multimedia to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata). 

      Studia na kierunku film i multimedia
      Rok akademicki 2024/2025
      Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
      Poziom studiów studia I stopnia

      Uczelnie

      Studia na kierunku film i multimedia możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | film i multimedia - uczelnie >

      Opis kierunku

      Studia na kierunku Film i multimedia dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności w zakresie wybranej przez siebie specjalności, np. fotografii, montażu czy realizacji obrazu filmowego.

       

      Praca po studiach

      Studia na kierunku Film i multimedia dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w przemyśle telewizyjnym, teatrach czy w mediach, jako np. operator kamery, montażysta czy fotograf.

      WYMAGANIA REKRUTACYJNE

      Rekrutacja na studia na kierunek Film i multimedia wymaga od kandydatów zdanego egzaminu maturalnego, jednak w regulaminie nie zostały wskazane konkretne przedmioty maturalne. Kandydaci muszą jednak wziąć udział w rozmowie kwalifikacyjnej i, jeśli wymaga tego dana specjalność, przedstawić pracę artystyczną.

      *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

      Film i multimedia - zasady rekrutacji

      • Terminy rekrutacji

      • Czas trwania

      • Przedmioty maturalne

      • Limity

      • Progi

      Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Film i multimedia:

      Studia na kierunku Film i multimedia dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z wybranego przez nich obszaru. W zależności od wybranej specjalności, studenci tego kierunku mogą np. zapoznać się z branżą fotograficzną i rynkiem wystawienniczym, samodzielnie realizować różne formy filmowe czy tworzyć gry w oparciu o poznane techniki i nowoczesne narzędzia.

      Wiedza, którą mogą zdobyć studenci kierunku Film i multimedia, dotyczy m.in. zagadnień z zakresu historii powszechnej filmu, historii filmu polskiego oraz historii kultury i sztuki, podstaw programowania, rozwoju kariery i prowadzenia biznesu czy historii fotografii i kultury wizualnej.

      Studenci tego kierunku mają możliwość nie tylko zdobycia wiedzy teoretycznej, ale i wykorzystania jej w praktyce, podczas licznych zajęć polegających na przygotowywaniu materiałów zgodnych ze specjalnością, np. reklamy, spotu społecznego, adaptacji filmowej czy gry.

      Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie na kierunku Film i multimedia: narracja w grach wideo, montaż fabularny, sztuka operatorska czy cyfrowa obróbka obrazu.

      JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILM I MULTIMEDIA?

      Film i multimedia to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe, skierowany do osób interesujących się filmem i multimediami takimi jak fotografia czy gry video. Studenci tego kierunku mogą zdobyć szereg umiejętności praktycznych związanych z wybraną specjalnością, dzięki czemu w przyszłości mają możliwość wykonywać dany zawód.

      Kierunki studiów takie jak Film i multimedia mają bardzo konkretnie określone specjalności, dzięki czemu studenci mogą od początku studiów uczestniczyć w zajęciach, które dotyczą ich zainteresowań i przyszłych planów zawodowych.

      Przykładowe specjalności na kierunku Film i multimedia to: tworzenie gier video, montaż filmowy czy realizacja obrazu filmowego.

       

      1. Typ i tryb studiów:

      Studia na kierunku Film i multimedia możemy podzielić na:

      1. Poziom:

      2. Forma:

      ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILM I MULTIMEDIA?

      Studia na kierunku Film i multimedia trwają 3 lata (studia I stopnia).

      JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILM I MULTIMEDIA

      Studia na kierunku Film i multimedia dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy zgodnej z wybraną przez nich specjalności. Przykładowo, specjalność Montaż daje jej absolwentom możliwość znalezienia zatrudnienia zarówno w produkcjach filmowych, jak i telewizyjnych, a specjalność Fotografia – w telewizji, w reklamie czy mediach.

      Absolwenci kierunku Film i multimedia mogą więc pracować na takich stanowiskach jak np. fotograf, montażysta, operator kamery czy twórca gier video.

      Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Film i multimedia:

      • media,
      • przemysł telewizyjny,
      • fotograf,
      • montażysta,
      • operator kamery,
      • twórca gier video,
      • reklama,
      • teatr,
      • telewizja.

      Zobacz inne kierunki artystyczne

      Filtrowanie
      Województwo
      Poziom studiów

      Zobacz inne kierunki artystyczne - podyplomowe

      Filtrowanie
      Województwo
      Poziom studiów

      Miasta, które oferują studia na kierunku Film i multimedia

      Teraz najważniejsze

      matura 2024

      zmiany na maturze 2024

      arkusze maturalne

      wyniki matur 2023

      rekrutacja na studia

      studia

      kierunki studiów

      studia podyplomowe

       

      Ciekawe

       


      gdzie studiować

       

       

      Nadchodzące wydarzenia

      Komentarze (0)