TECHNOLOGIA TEATRU LALEK studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Teatr lalek to zjawisko, które wywodzi się z obrzędów kultowych. Jego historia sięga czasów starożytnych, kiedy to też narodziła się tradycyjna forma teatru z żywymi aktorami. Od XIX wieku, ten rodzaj rozrywki adresowany jest głównie do młodych widzów i szczególną uwagę zwraca się na jego możliwości dydaktyczne. Choć tradycja tej formy spędzania wolnego czasu jest bardzo długa, to współcześniejsze nie straciła ona nic na swojej popularności. Miliony dzieci i dorosłych na całym świecie nadal korzysta z osiągnięć tej dziedziny i docenia jej najnowsze osiągnięcia.

Ze względu na popularność teatru lalek, wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru kwesti technologicznych i artystycznych powiązanych z projektowaniem, budową oraz konstrukcją lalek. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest nowo powstały, niezwykle nowatorski i innowacyjny kierunek studiów, technologia teatru lalek. Jego program skierowany jest do wszystkich osób o dużych zdolnościach artystycznych.

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku technologia teatru lalek?

Jako student tego niezwykle interesującego i innowacyjnego kierunku będziesz miał szansę rozwinąć swoją wiedzę i umiejętności z zakresu wielu odrębnych dziedzin powiązanych z naukami technicznymi i artystycznymi. W ofercie kształcenia przewidziano wiele rozwijających zajęć, dzięki którym dowiesz się więcej o historii teatru i sztuk teatralnych. Ponadto, wykształcisz swoje zdolności praktyczne i nauczysz się zasad tworzenia rysunków technicznych oraz projektowania lalek teatralnych.

Co więcej, kadra akademicka przekaże Ci szczegółowe informacje o budowie i konstrukcji marionetek używanych w teatrze. Uzyskaną wiedzę teoretyczną oraz kompetencje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które będziesz mógł odbyć w wybranych teatrach. Dzięki temu zdobędziesz cenne doświadczenie oraz poznasz specyfikę tej niezwykłej branży. Oprócz wiedzy kierunkowej, rozwiniesz swoje zdolności językowe, dzięki którym zwiększysz swoje szanse na międzynarodową karierę.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tych niezwykle prestiżowych i nowatorskich studiów będziesz mógł pochwalić się wiedzą z zakresu nauk artystycznych i technicznych, a projektowanie, konstrukcja i znajomość budowy lalek teatralnych nie będą Ci obce. Uzyskane umiejętności i kwalifikacje zawodowe sprawią, że znajdziesz atrakcyjną i rozwijającą pracę zgodną z twoim wykształceniem. Przede wszystkim będziesz mógł pracować w zawodach powiązanych z branżą lalkarską.

Po zakończeniu nauki możesz pracować w zawodzie projektanta i konstruktora lalek teatralnych. Ponadto, idealnie odnajdziesz się we wszelkich instytucjach kultury, takich jak teatry, domy kultury i wiele pozostałych. Bardzo dobra znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w krajowych oddziałach światowych firm i instytucji, jak i poza granicami kraju.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE ?

Aby zostać studentem tego prestiżowego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii, WOS-u czy geografii. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą przejść przez obowiązkowe egzaminy wstępne.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK TECHNOLOGIA TEATRU LALEK

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Teatralna w Warszawie

Akademia Teatralna w Warszawie

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Technologia teatru lalek  stopień: (I)

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU TECHNOLOGIA TEATRU LALEK

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Artystyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU TECHNOLOGIA TEATRU LALEK:

 • wiedza z zakresu nauk technicznych
 • umiejętność projektowania lalek
 • umiejętność tworzenia rysunku technicznego
 • znajomość budowy lalek teatralnych
 • znajomość specjalistycznej terminologii
 • znajomość języka obcego

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

TECHNOLOGIA TEATRU LALEK STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

TECHNOLOGIA TEATRU LALEK STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU TECHNOLOGIA TEATRU LALEK:

 • projektant lalek
 • konstruktor lalek
 • instytucje kultury
 • biura projektowe
 • specjalistyczne wydawnictwa
 • media
 • redakcje czasopism
 • uczelnie wyższe
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • organizacje pozarządowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU TECHNOLOGIA TEATRU LALEK

Komentarze (0)