FOTOGRAFIA I KREACJA PRZEKAZU WIZUALNEGO

FOTOGRAFIA I KREACJA PRZEKAZU WIZUALNEGO

FOTOGRAFIA I KREACJA PRZEKAZU WIZUALNEGO studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Początków tradycyjnej fotografii należy upatrywać już w XIX wieku. Ten niezwykły wynalazek na trwałe zapisał się w kanonie współczesnej sztuki, a uzdolnieni fotograficy są cenionymi artystami na całym świecie. Dyscyplina ta zmieniała się na przestrzeni lat. Pojawiały się różne nowe techniki, które tylko ulepszały dotychczasowe osiągnięcia i pozwalały na wykonanie dokładniejszych i lepszych jakościowo zdjęć. Współcześnie fotografię analogową wyparła popularna fotografia cyfrowa, która polega na utrwaleniu obrazu w postaci cyfrowej.
To osiągnięcie wpłynęło na kształt dzisiejszej sztuki fotograficznej, uczyniło ją bardziej popularną i dostępną. Dzięki tak dynamicznemu i prężnemu rozwojowi tej gałęzi kultury, wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów, znających meandry tej branży. W związku z tym powstał niezwykle perspektywiczny i ciekawy kierunek fotografia i kreacja przekazu wizualnego. Jest on skierowany do wszystkich osób pasjonujących się fotografią i chcących zająć się nią zawodowo.
 
Czego nauczysz się na kierunku fotografia i kreacja przekazu wizualnego?
 
W trakcie studiów skupisz się na zdobywaniu wiedzy z zakresu różnych aspektów sztuki, jaką jest fotografia. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach, które przybliżą Ci teorię tejniezwykle ciekawej dyscypliny. Dowiesz się na nich więcej o historii fotografii, jej rodzajach czy komunikacji wizualnej.
Podczas kursu poznasz także szeroki wachlarz edytorów obrazów oraz nauczysz się używać ich podczas pracy. Co więcej, kadra akademicka przekaże Ci informacje o animacji 2D i 3D oraz Video art. W programie studiów przewidziano także moduł przedmiotów specjalizacyjnych, na których nauczysz się wykonywać cyfrową edycję obrazu fotograficznego czy poznasz podstawy projektowania graficznego.
Jako student będziesz musiał dokonać wyboru pracowni dyplomowej w ramach której będziesz chciał pracować nad swoją pracą zaliczeniową. Zadecydujesz pomiędzy fotografią użytkową i kreacją przekazu autorskiego, grafiką wydawniczą a multimediami.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku fotografia i kreacja przekazu wizualnego będziesz miał gruntowne wykształcenie i wiedzę z zakresu historii i teorii fotografii analogowej i cyfrowej oraz praktyczne umiejętności z obszaru tej interesującej dyscypliny. Jako że fotograficy i fotografowie to pożądani specjaliści na rynku pracy bez problemu znajdziesz zatrudnienie w swoim zawodzie.
Jako absolwent możesz podjąć pracę w agencjach fotograficznych i reklamowych lub w zakładach poligraficznych. Inną, równie ciekawą możliwością jest współpraca ze specjalistycznymi wydawnictwami, redakcjami gazet lub mediami. Ponadto, będziesz miał wszelkie kompetencje do założenia własnej działalności gospodarczej i prowadzeniu własnego biznesu związanego z fotografią użytkową lub artystyczną.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W procesie rekrutacji na tego typu kierunki najczęściej brane pod uwagę są wyniki egzaminów maturalnych z języka polskiego, języka obcego, historii sztuki, historii, geografii lub WOS-u.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FOTOGRAFIA I KREACJA PRZEKAZU WIZUALNEGO

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU FOTOGRAFIA I KREACJA PRZEKAZU WIZUALNEGO

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Artystyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU FOTOGRAFIA I KREACJA PRZEKAZU WIZUALNEGO:

 • znajomość historii fotografii
 • znajomość różnych edytorów obrazu
 • umiejętność projektowania graficznego
 • znajomość różnorodnych technik fotograficznych

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FOTOGRAFIA I KREACJA PRZEKAZU WIZUALNEGO STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

FOTOGRAFIA I KREACJA PRZEKAZU WIZUALNEGO STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU FOTOGRAFIA I KREACJA PRZEKAZU WIZUALNEGO:

 • agencje fotograficzne
 • agencje reklamowe
 • wydawnictwa
 • media
 • redakcje czasopism
 • własna działalność gospodarcza
 • instytucje kulturalne

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FOTOGRAFIA I KREACJA PRZEKAZU WIZUALNEGO

Komentarze (0)