SZTUKA I EDUKACJA studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Sztuka i edukacja to dwie na pozór niezwiązane ze sobą dziedziny. Jednak coraz częściej można się przekonać, że wykorzystywanie różnorodnych form sztuki w nauczaniu może przynieść oczekiwany efekt i być interesującym i innowacyjnym zabiegiem.

Jako odpowiedź na tego typu potrzeby i tendencje panujące we współczesnym świecie, powstał niezwykle unikatowy i rozwijający kierunek: sztuka i edukacja, którego program skierowany jest do ludzi pasjonujących się życiem artystycznym, którzy chcieliby dzielić się swoją pasją do sztuki z innymi. Jeżeli należysz do tego grona i zdobyć wykształcenie pedagogiczne oraz cenne umiejętności praktyczne, to weź udział w rekrutacji na kierunek sztuka i edukacja.

 

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku sztuka i edukacja?

 

 

Ze względu na niezwykle złożony i interdyscyplinarny charakter studiów będziesz miał okazję zdobyć wielopłaszczyznowe wykształcenie i gruntowną wiedzę z zakresu kilku dziedzin nauki. Jako student tego perspektywicznego kierunku będziesz uczęszczał na liczne zajęcia i wykłady, dzięki którym rozwiniesz swoją wiedzę i zyskasz cenne kwalifikacje zawodowe. W trakcie kursu zdobędziesz wykształcenie pedagogiczne i zagłębisz się w meandry dydaktyki oraz metodyki, których poznanie jest niezbędne do wykonywania pracy nauczyciela.

Ponadto, dowiesz się jak wykorzystać różne formy sztuki w trakcie zajęć edukacyjnych. W programie studiów przewidziano także liczne wyjazdy do ośrodków zajmujących się edukacją poprzez sztukę oraz na najciekawsze imprezy edukacyjne. Co więcej, poznasz najnowsze narzędzia informatyczne, na co dzień stosowane w tej branży, które ulepszą twoją pracę czyniąc ją bardziej efektywną. Uzyskaną wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranych przez siebie szkołach.

 

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

 

Po ukończeniu studiów na kierunku sztuka i edukacja będziesz posiadał wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę z zakresu znajomości różnych form sztuki i ich zastosowania w trakcie zajęć edukacyjnych. Uzyskane kompetencje i kwalifikacje sprawią, że idealnie odnajdziesz się w wielu ciekawych i perspektywicznych zawodach. Przede wszystkim zostaniesz kompleksowo przygotowany do wykonywania zawodu nauczyciela na różnych szczeblach edukacji.

Równie ciekawym rozwiązanie może być praca animatora czasu wolnego lub gospodarza różnych, interesujących imprez kulturalnych. Idealnie sprawdzisz się także w różnorodnych instytucjach kulturalnych, między innymi domami kultury, muzeami i innymi organizacjami promującymi działalność artystyczną. Co więcej, możesz związać swoją przyszłość z rynkiem międzynarodowym. Ponadto, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych, co zdecydowanie zwiększy twoje perspektywy zawodowe.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego innowacyjnego kierunku musisz przejść rozmowę kwalifikacyjną, na której przedstawisz swoje dokonania artystyczna, a także opowiesz o swoich zainteresowaniach i planach zawodowych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK SZTUKA I EDUKACJA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU SZTUKA I EDUKACJA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Artystyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKA ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU SZTUKA I EDUKACJA:

 • wiedza pedagogiczna
 • wiedza dydaktyczna
 • znajomość języka obcego
 • znajomość specjalistycznej terminologii
 • znajomość różnych form sztuki
 • umiejętność wykorzystania sztuki w trakcie zajęć edukacyjnych
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy
 • znajomość sztuki współczesnej

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

SZTUKA I EDUKACJA STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

SZTUKA I EDUKACJA STUDIA I STOPNIA

SZTUKA I EDUKACJA STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU SZTUKA I EDUKACJA:

 • oświata
 • animator kultury
 • art-biznes
 • instytucje i ośrodki kulturalne
 • kariera międzynarodowa
 • własna działalność gospodarcza

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU SZTUKA I EDUKACJA

Komentarze (0)