SZTUKA I EDUKACJA

SZTUKA I EDUKACJA

Dodaj do ulubionych

SZTUKA I EDUKACJA studia – kierunek studiów

Studia na kierunku Sztuka i edukacja to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku sztuka i edukacja
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku sztuka i edukacja rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 9 lipca 2023 r. | sztuka i edukacja - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności sztuka i edukacja możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | sztuka i edukacja - uczelnie >

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2023/2024 na kierunku Sztuka i edukacja najczęściej wynik postępowania kwalifikacyjnego złożonego z przeglądu prac plastycznych i rozmowy kwalifikacyjnej.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego innowacyjnego kierunku musisz przejść rozmowę kwalifikacyjną, na której przedstawisz swoje dokonania artystyczna, a także opowiesz o swoich zainteresowaniach i planach zawodowych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK SZTUKA I EDUKACJA

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Sztuka i edukacja stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku sztuka i edukacja

SZTUKA I EDUKACJA - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Sztuka i edukacja studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Sztuka i edukacja studia I stopnia

Sztuka i edukacja studia II stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku sztuka i edukacja

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia I stopnia

Studia II stopnia

WIEDZA, JAKA ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU SZTUKA I EDUKACJA:

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku sztuka i edukacja?

Ze względu na niezwykle złożony i interdyscyplinarny charakter studiów będziesz miał okazję zdobyć wielopłaszczyznowe wykształcenie i gruntowną wiedzę z zakresu kilku dziedzin nauki. Jako student tego perspektywicznego kierunku będziesz uczęszczał na liczne zajęcia i wykłady, dzięki którym rozwiniesz swoją wiedzę i zyskasz cenne kwalifikacje zawodowe.

W trakcie kursu zdobędziesz wykształcenie pedagogiczne i zagłębisz się w meandry dydaktyki oraz metodyki, których poznanie jest niezbędne do wykonywania pracy nauczyciela.Ponadto, dowiesz się jak wykorzystać różne formy sztuki w trakcie zajęć edukacyjnych.

W programie studiów przewidziano także liczne wyjazdy do ośrodków zajmujących się edukacją poprzez sztukę oraz na najciekawsze imprezy edukacyjne.

Co więcej, poznasz najnowsze narzędzia informatyczne, na co dzień stosowane w tej branży, które ulepszą twoją pracę czyniąc ją bardziej efektywną. Uzyskaną wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranych przez siebie szkołach.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

 • wiedza pedagogiczna
 • wiedza dydaktyczna
 • znajomość języka obcego
 • znajomość specjalistycznej terminologii
 • znajomość różnych form sztuki
 • umiejętność wykorzystania sztuki w trakcie zajęć edukacyjnych
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy
 • znajomość sztuki współczesnej

Jak wyglądają studia na kierunku sztuka i edukacja?

 

1. Typ i tryb studiów

Sztuka i edukacja to kierunek, który obecnie można realizować tylko w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez uczelnie. Powyższy tryb kształcenia będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełną swobodę w zdobywaniu wykształcenia.

 

Studia na kierunku Sztuka i edukacja możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Program nauczania będzie oscylował wokół nauk artystycznych i społecznych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na kierunku sztuka i edukacja będzie powiązany z naukami artystycznymi, społecznymi i pedagogicznymi. W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów o tematyce powiązanej z powyższymi zagadnieniami. Oto wybrane z nich:

 • Wprowadzenie do wiedzy o kulturze
 • Metodologia teorii sztuki
 • Projektowanie graficzne dla wydarzeń edukacyjnych
 • Plener interdyscyplinarny

 

3. Nabywane umiejętności

Absolwenci powyższego kierunku studiów będą posiadać wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim studenci nauczą się wykorzystywać różnorodne techniki artystyczne z zakresu malarstwa, rysunku czy rzeźby.

Ponadto poznają zasady dokonywania analizy i interpretacji wybranych dzieł sztuki. Studenci rozwiną także kompetencje z obszaru pedagogiki, dydaktyki oraz psychologii, których opanowanie będzie potrzebne do wykonywania zawodu nauczyciela. Program kształcenia zakłada także realizacje lektoratów z wybranych języków obcych.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Sztuka i edukacja to dwie na pozór niezwiązane ze sobą dziedziny. Jednak coraz częściej można się przekonać, że wykorzystywanie różnorodnych form sztuki w nauczaniu może przynieść oczekiwany efekt i być interesującym i innowacyjnym zabiegiem.

Jako odpowiedź na tego typu potrzeby i tendencje panujące we współczesnym świecie, powstał niezwykle unikatowy i rozwijający kierunek: sztuka i edukacja, którego program skierowany jest do ludzi pasjonujących się życiem artystycznym, którzy chcieliby dzielić się swoją pasją do sztuki z innymi.

Jeżeli należysz do tego grona i zdobyć wykształcenie pedagogiczne oraz cenne umiejętności praktyczne, to weź udział w rekrutacji na kierunek sztuka i edukacja.

 

5. Gdzie studiować Sztukę i edukację

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Sztuka i edukacja:

 

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Sztuka i edukacja trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku sztuka i edukacja będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów i zakończą się nadaniem tytułu licencjata. Osoby, które zdecydują się kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia, na naukę poświęcą dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędą tytuł magistra.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU SZTUKA I EDUKACJA:

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów na kierunku sztuka i edukacja będziesz posiadał wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę z zakresu znajomości różnych form sztuki i ich zastosowania w trakcie zajęć edukacyjnych.

Uzyskane kompetencje i kwalifikacje sprawią, że idealnie odnajdziesz się w wielu ciekawych i perspektywicznych zawodach. Przede wszystkim zostaniesz kompleksowo przygotowany do wykonywania zawodu nauczyciela na różnych szczeblach edukacji.

Równie ciekawym rozwiązanie może być praca animatora czasu wolnego lub gospodarza różnych, interesujących imprez kulturalnych. Idealnie sprawdzisz się także w różnorodnych instytucjach kulturalnych, między innymi domami kultury, muzeami i innymi organizacjami promującymi działalność artystyczną.

Co więcej, możesz związać swoją przyszłość z rynkiem międzynarodowym. Ponadto, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych, co zdecydowanie zwiększy twoje perspektywy zawodowe.

 

Absolwent kierunku Sztuka i edukacja znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:
 • oświata
 • animator kultury
 • art-biznes
 • instytucje i ośrodki kulturalne
 • kariera międzynarodowa
 • własna działalność gospodarcza

Zobacz inne kierunki Artystyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Artystyczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU SZTUKA I EDUKACJA

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
 • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski
 • ul. Mieszka I 61 C,, 71-011 Szczecin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiaE5fdoIqkcRtavOUi3m7UI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/afcf7-collegium-balticum.jpg Collegium Balticum - Akademia Nauk Stosowanych