Aktorstwo nowych mediów

Aktorstwo nowych mediów

Dodaj do ulubionych

Aktorstwo nowych mediów studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Aktorstwo nowych mediów to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku aktorstwo nowych mediów
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności aktorstwo nowych mediów możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) | aktorstwo nowych mediów - uczelnie >

Opis kierunku

Opiekunem artystycznym kierunku aktorstwo nowych mediów jest znany aktor Bogusław Linda. W trakcie prowadzonego kształcenia studenci mają okazję zdobyć wiedzę i umiejętności na podstawie materiałów klasycznych, dramatów i komedii, a także współczesnych scenariuszy filmowych i telewizyjnych. Uczęszczają na najważniejsze zajęcia, które sprowadzają się do ruchu scenicznego, wiersza, prozy, piosenki, dykcji i impostacji głosu.

 

Praca po studiach

Studia w zakresie aktorstwa nowych mediów odnoszą się przede wszystkim do nowych technologii, które wykorzystywane są w filmie, animacji, grach komputerowych, rzeczywistości wirtualnej. Absolwenci mają odpowiednie kompetencje do tego, by pracować z kamerą i współpracować z reżyserem i operatorem filmowym. Są przygotowani do pracy w filmie i telewizji.

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Warto odpowiednio wcześnie zapoznać się z procesem rekrutacyjnym, ponieważ uczelnie ustalają go indywidualnie. Prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów warto zdawać egzaminy dodatkowe na poziomie rozszerzonym.

Wymagania rekrutacyjne są zmienne i zależą od poziomu i trybu kształcenia. Kandydatów na studia w zakresie aktorstwa nowych mediów czeka rozmowa kwalifikacyjna, która ocenia przygotowane zadania aktorsko-wokalne.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK AKTORSTWO NOWYCH MEDIÓW

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Aktorstwo nowych mediów - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i forma studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku aktorstwo nowych mediów

   Forma studiów
   Poziom studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKTORSTWO NOWYCH MEDIÓW?

   Kierunek aktorstwo nowych mediów ma charakter w dużej mierze praktyczny. Zajęcia prowadzone są w formie klasycznych ćwiczeń aktorskich mających charakter warsztatowy, a odbywają się w warunkach planu filmowego. Studenci mają okazję zdobyć wiedzę z zakresu nowych technologii, które wykorzystuje się w filmie, animacji, grach komputerowych, rzeczywistości wirtualnej. Studenci mają okazję wziąć udział w warsztatach z użyciem technologii mocap. Poznasz wszelkiego rodzaju elementy techniczne, które są istotne w przypadku pracy w filmie i telewizji.

   Ważną częścią edukacji w zakresie aktorstwa nowych mediów są zajęcia plenerowe na obozie konno-szermierczym. Studenci uczą się jeździć konno i poznają podstawy władania białą bronią. Uczęszczają również na krótkie cykle wykładów, pokazów filmów i fotografii.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku Aktorstwo nowych mediów możemy podzielić na:

   1. Typ

   • Studia I stopnia (licencjackie)

    

   2. Tryb:

   • studia stacjonarne

    

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Studenci aktorstwa nowych mediów mają szansę zdobyć unikatowe kompetencje aktorskie odnoszące się do szermierki historycznej, jazdy konnej, tańca kostiumowego, pantomimy, podstaw sztuki kaskaderskiej oraz pracy na planie filmowym. Zdobywają wiedzę z zakresu specyfiki środków wyrazu, które towarzyszą tradycyjnym i najnowszym formom wypowiedzi artystycznej. Uczą się kreować i prezentować własny wizerunek, a także budować relacje środowiskowe i zawodowe.

   W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak: monolog aktorski wg Meisnera, sceny z filmu i dramatu współczesnego, sceny z dramatu klasycznego, technika mowy, ruch sceniczny, kultura słowa. Nauczysz się pracować z kamerą oraz współpracować z reżyserem i operatorem filmowym.

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKTORSTWO NOWYCH MEDIÓW?

   Studia na kierunku Aktorstwo nowych mediów trwają 3 lata (studia I stopnia).

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AKTORSTWO NOWYCH MEDIÓW?

   Aktorstwo nowych mediów jest jedynym w swoim rodzaju kierunkiem studiów. Absolwenci mają bardzo wiele możliwości rozwoju naukowego i zawodowego. Są przygotowani do pracy na planie filmowym. Pracują z kamerą, a także współpracują z reżyserami i operatorami kamery.

   Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Aktorstwo nowych mediów:

   • film, telewizja
   • tradycyjne i nowomedialne redakcje prasowe, radiowe, telewizyjne, interaktywne
   • firmy wytwórcze i producenckie

   Możesz być zatrudniony/a w redakcjach nowych mediów oraz agencjach reklamowych i PR. Absolwenci pracują między innymi jako specjaliści ds. Reklamy, menedżerowie Public Relations, redaktorzy. 

   Zobacz inne kierunki Artystyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Zobacz inne kierunki Artystyczne - podyplomowe

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKTORSTWO NOWYCH MEDIÓW

   Komentarze (0)

   Popularne

   studia

   matura 2022

    

   Teraz najważniejsze

   matura 2023

   zmiany na maturze 2023

   wyniki matur 2022

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia