GRAPHIC ARTS studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Zawsze marzyłeś o tym, żeby zostać artystą i tworzyć zapierające dech w piersiach obrazy, jednak miałeś poczucie, że tylko nielicznym udaje się osiągnąć sukces na tym polu? To prawda, w dzisiejszych czasach tylko jedna na milion osób staje się cenionym w świecie malarzem. Jednak to nie oznacza, że musisz rezygnować ze swoich pasji i zaprzepaścić swój talent plastyczny. Wprost przeciwnie! Współcześnie jest wiele opcji dla ludzi, którzy interesują się sztuką, a jednocześnie chcieliby zdobyć dobrze płatna i przyszłościową pracę.
Idealnym przykładem jest zawód grafika komputerowego, który umożliwia realizowanie artystycznych pasji w bardziej nowoczesnej i praktycznej formie. Nic więc dziwnego, że studia związane z tym tematem od lat cieszą się dużym powodzeniem wśród studentów. Wiele uczelni decyduje się także na wprowadzenie do swojej oferty studiów z wykładowym językiem angielskim, co umożliwia absolwentom rozpoczęcie kariery międzynarodowej. Jednym z tego typu kierunku jest graphic arts, skierowany do wszystkich pasjonatów sztuki, którzy chcą związać z nią swoją zawodową przyszłość.
 
Czego nauczysz się na kierunku graphic arts?
 
W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu szeroko pojętej dziedziny, jaką jest sztuka. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach teoretycznych, jak i tych nastawionych na kształtowanie zdolności praktycznych, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie niezbędne do podjęcia pracy w zawodzie grafika. Kadra akademicka nauczy Cię korzystać z różnych technik graficznych, zarówno tych tradycyjnych, jak malarstwo i rysunek oraz cyfrowych.
Zapoznasz się z najnowszymi technologiami i rozwiązaniami multimedialnymi. Na licznych, przewidzianych w programie studiów, warsztatach będziesz pracował przy użyciu aplikacji Adobe. W ramach zajęć skupisz się na projektowaniu stron internetowych, tworzeniu multimediów, reklam czy cyfrowej edycji zdjęć. Podczas dwuletniego kursu, będziesz miał możliwość poznawania różnych metod graficznych, między innymi: wklęsłodruku, druku reliefowego, sitodruku i grafiki eksperymentalnej. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez uznanych artystów i naukowców, którzy podzielą się z tobą swoją wiedzą i doświadczeniem.
Studia kończą się egzaminem dyplomowym, który polega na stworzeniu zbioru prac w wybranej technice i zaprezentowaniu ich na specjalnej wystawie. Dzięki wykładowemu językowi angielskiemu będziesz miał szansę zapoznać się z terminologią branżową i dzięki temu zwiększyć swoje szansę na międzynarodową karierę.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Jako absolwent kierunku graphic arts będziesz miał kompleksową wiedzę z zakresu różnorodnych technik graficznych, zarówno tych tradycyjnych, jak i cyfrowych. Ponadto, zaznajomisz się z nowoczesnymi technologiami informatycznymi oraz aplikacjami wykorzystywanymi do tworzenia multimediów, reklam oraz edycji zdjęć. Dzięki uzyskanym kwalifikacjom będziesz mógł podjąć pracę we wszystkich przedsiębiorstwach, szukających specjalistów z tego obszaru. Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w działach marketingu i reklamy. Ponadto, idealnie sprawdzisz się na stanowisku grafika komputerowego lub Visual Designera oraz Product Designera. Co więcej, znajdziesz zatrudnienie w wydawnictwach i redakcjach, jako ilustrator.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku graphic arts musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych oraz certyfikat, potwierdzający znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanym.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GRAPHIC ARTS

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU GRAPHIC ARTS

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Artystyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU GRAPHIC ARTS:

  • znajomość tradycyjnych technik graficznych
  • znajomość cyfrowych technik graficznych
  • umiejętność aplikacji Adobe
  • znajomość języka angielskiego
  • umiejętność tworzenia reklam, multimediów oraz edytowania zdjęć

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

GRAPHIC ARTS STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

GRAPHIC ARTS STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU GRAPHIC ARTS:

  • grafik komputerowy
  • ilustrator w wydawnictwach i redakcjach
  • Visual Designera
  • działy marketingu i reklamy

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GRAPHIC ARTS

Komentarze (0)