Dodaj do ulubionych

Rysunek studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Rysunek to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Studia na kierunku rysunek
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności rysunek możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych w trybie stacjonarnym (dziennym) | rysunek - uczelnie >

Opis kierunku

Studia na kierunku Rysunek dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. teorii i historii sztuki, historii malarstwa i rysunku, historii sztuki i estetyki czy różnych technik rysunku.


 

Praca po studiach

Studia na kierunku Rysunek dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w instytucjach kulturalnych, mediach, a także jako ilustratorzy książek i czasopism, animatorzy czy twórcy komiksów.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Rekrutacja na studia na kierunek Rysunek to kilkuetapowy egzamin, który wymaga od kandydatów przedstawienia portfolio, udziału w sprawdzianie uzdolnień plastycznych oraz rozmowie kwalifikacyjnej. Szczegóły egzaminu opisane są w regulaminie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK RYSUNEK

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Rysunek stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

UCZELNIE, GDZIE RYSUNEK JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Malarstwo stopień: (II)  (Jednolite), czas trwania: 2 lata • 5 lat
tryb: stacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku malarstwo

Rysunek - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Rysunek studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Rysunek studia I stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku rysunek

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Rysunek:

Studia na kierunku Rysunek umożliwiają studentom zdobycie umiejętności i wiedzy, które poszerzą ich warsztat artystyczny, a także poprawią warsztat artystyczny i możliwości realizacyjne o techniki i dziedziny, które wykraczają poza rozumiany tradycyjnie rysunek, z zakresu np. multimediów, grafiki użytkowej czy projektowania.

Studenci kierunku Rysunek mają również możliwość zdobycia wiedzy z zakresu historii malarstwa i rysunku, teorii i historii sztuki, działań i struktur wizualnych oraz historii sztuki i estetyki. Mogą też zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu fotografii, działań intermedialnych, analizy sztuki współczesnej czy sztuki najnowszej.

Program studiów zakłada też, że studenci zapoznają się z funkcjonowaniem rynku sztuki, zdobędą umiejętności w zakresie rysunku w animacji, rysunku prasowego czy działań przestrzennych oraz zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi np. mediów elektronicznych, rysunku w architekturze czy podstaw malarstwa. Mogą także poznać techniki malarskie, rysunkowe i działania innowacyjne; zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu rysunku komiksowego czy technologii i technik ceramicznych w rysunku.

Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie na kierunku Rysunek: historia sztuki i estetyki, wybrane zagadnienia sztuki najnowszej, podstawy rysunku z elementami anatomii.

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU RYSUNEK?

Rysunek to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe, adresowany przede wszystkich do osób zainteresowanych sztuką i kulturą, a także zagadnieniami plastycznymi. Studenci tego kierunku mają możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. teorii i historii sztuki czy różnych technik rysunku.

Kierunki studiów takie jak Rysunek dają studentom możliwość nie tylko wiedzy teoretycznej, ale również umiejętności praktycznych, np. poprzez udział w pracowniach rysunkowych i malarskich.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Rysunek możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU RYSUNEK?

Studia na kierunku Rysunek trwają 3 lata (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU RYSUNEK

Studia na kierunku Rysunek dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w instytucjach kulturalnych, wydawnictwach, a także jako ilustratorzy książek i czasopism, animatorzy, twórcy komiksów, ilustratorzy storyboard, autorzy komunikacji wizualnej, np. piktogramów i szyldów czy twórcy rysunków w grach video. Po zdobyciu kompetencji pedagogicznych mogą również zajmować się nauczaniem.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Rysunek:

 • instytucje kulturalne,
 • wydawnictwa,
 • ilustrator książek i czasopism,
 • twórca komiksów,
 • animator,
 • ilustrator storyboard,
 • autor komunikacji wizualnej,
 • twórca rysunków w grach video.

Zobacz inne kierunki Artystyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Artystyczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU RYSUNEK

Komentarze (0)

wsaib

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/166b7-wsr-studia-warszawa.jpg Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie
 • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 -908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie