Design i zarządzanie projektami

Design i zarządzanie projektami

Studia na kierunku design i zarządzanie projektami możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Politechnika Częstochowska

Politechnika Częstochowska

Design i zarządzanie projektami stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

Design i zarządzanie projektami studia - kierunek studiów

Studia na kierunku design i zarządzanie projektami to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku design i zarządzanie projektami
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku design i zarządzanie projektami rozpocznie się 3 czerwca 2024 r. i potrwa do 14 lipca 2024 r. | design i zarządzanie projektami - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku design i zarządzanie projektami możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | design i zarządzanie projektami - uczelnie >

Opis kierunku

Design i zarządzanie projektami to kierunek, który aktywnie odpowiada na wyzwania współczesnego biznesu. Studenci otrzymują wszechstronną wiedzę z pogranicza różnych nauk społecznych i uczą się, jak pozyskane kwalifikacje wykorzystywać podczas praktycznych działań. Ważną część nauki odgrywają zajęcia praktyczne, w trakcie których można poznać tajniki projektowego wdrażania nowych produktów czy usług.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku design i zarządzanie projektami najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: historia, geografia, matematyka, język obcy, język polski, wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

Studenci kształtują również swoje kompetencje miękkie, dzięki którym będą mogli w przyszłości jak najlepiej zarządzać zespołami projektowymi oraz zadbać o kreatywne rozwiązania z obszaru pracy projektowej. Na absolwentów tego kierunku czekać będzie rozwój zawodowy w firmach o różnorodnych profilach działalności.

Co zdawać na maturze?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku design i zarządzanie projektami:

 • geografia,
 • historia,
 • język obcy,
 • język polski,
 • matematyka,
 • wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Design i zarządzanie projektami - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

 • Ceny

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku design i zarządzanie projektami

Program studiów i przedmioty

Czego nauczą cię zajęcia, na które będziesz uczęszczał jako student kierunku design i zarządzanie projektami? Odpowiednich umiejętności interpersonalnych oraz sztuki argumentacji w celu kreatywnego zarządzania zespołami projektowymi.

Nie tylko rozwiniesz posiadany już talent artystyczny, ale także poszerzysz go o znajomość nowych odłamów sztuki. Posiądziesz niezbędną wiedzę teoretyczną z zakresu analizy i oceny uwarunkowań ekonomicznych, społecznych i środowiskowych współczesnego rynku.

Zaczniesz swobodnie poruszać się w pojęciach finansowych w zakresie działalności gospodarczych, w tym mikro przedsiębiorstw. Nauczysz się skutecznego promowania i sprzedaży nowych produktów i usług.

Będziesz dysponować wiedzą praktyczną i teoretyczną z zakresu nowoczesnych technologii informacyjnych i multimedialnych. Nauczysz się obsługi programów graficznych oraz biznesowych w celu intensyfikacji efektywności wykonywanej przez ciebie pracy.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • fachowej terminologii biznesowej
 • instrumentów finansowych funkcjonujących w obszarze gospodarki
 • obsługi programów graficznych i multimedialnych
 • tworzenia i optymalizacji własnych projektów artystycznych
 • analizy i oceny uwarunkowań ekonomicznych współczesnego rynku
 • prowadzenia własnej działalności gospodarczej

Jak wyglądają studia na kierunku design i zarządzanie projektami?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek design i zarządzanie projektami jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

 

Studia na kierunku design i zarządzanie projektami możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Tematyka zajęć będzie oscylował głównie wokół zagadnień związanych z naukami artystycznymi oraz naukami o zarządzaniu.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku design i zarządzanie projektami będziesz miał okazję zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu nauk o zarządzaniu, marketingu oraz dyscyplin artystycznych. Ponadto, dowiesz się więcej na temat szeroko pojętego designu.

W planie zajęć przewidziano wiele ciekawych przedmiotów związanych z powyższymi obszarami tematycznymi. Oto wybrane z nich:

 

 • marketing
 • design w mieście
 • prawo własności przemysłowej
 • sztuki wizualne i media

 

3. Nabywane umiejętności

Ze względu na praktyczny wymiar studiów na kierunku design i zarządzanie projektami będziesz miał okazję wykształcić wiele cennych umiejętności praktycznych i kwalifikacji zawodowych.

Prezde wszystkim nauczysz się zarządzania różnego rodzaju projektami oraz wdrażania nowych produktów i usług. Ponadto rozwiniesz swoje zdolności z obszaru sztuk wizualnych i nauczysz się ich wykorzystywania w praktyce.

Studenci poznają także nowoczesne programy informatyczne i multimedialne, stosowane na co dzień w branży marketingowej czy artystycznej.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Nie od dziś wiadomo, że żaden nawet najbardziej funkcjonalny i użyteczny obiekt nie sprzeda się dobrze, jeśli nie będzie okraszony estetyczną szatą wizualną. Studia na kierunku design i zarządzanie projektami są dla osób twórczych, chcących przelać drzemiący w nich artystyczny zamysł na wszelakie projekty nowych produktów czy usług.

Poza nieocenionymi zdolnościami artystycznymi i poczuciem estetyki, idealny kandydat na te studia powinien wykazywać się umiejętnościami interpersonalnymi umożliwiającymi skuteczne zarządzanie grupą pracującą nad wdrożeniem nowoczesnych projektów.

Uważasz się za osobę kreatywną i twórczą, a zasięg twojej wyobraźni jest nieograniczony? Chcesz szlifować swój talent pod kątem najlepszych wykładowców? W szkolnych projektach zawsze zajmowałeś pozycję lidera?

Jeśli odpowiedziałeś "tak" na przynajmniej jedno z tych pytań, bez wahania możesz aplikować na studia na kierunku design i zarządzanie projektami!

 

5. Gdzie studiować design i zarządzanie projektami

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek design i zarządzanie projektami:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku design i zarządzani projektami trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku design i zarządzanie projektami będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku design i zarządzanie projektami

Praca po studiach

Jaki zawód będziesz mógł podjąć po ukończeniu studiów na kierunku design i zarządzanie projektami? Jako, że kierunek ten łączy w sobie dwa różne odłamy nauki, wachlarz możliwości w kwestii wyboru jest szeroki – zawiera perspektywy zawodowe związane zarówno z designem, jak i szeroko pojętym zarządzaniem.

Jako absolwent zatrudnisz się w międzynarodowych korporacjach pracujących nad tworzeniem i wprowadzaniem nowych produktów na rynek.

Ugruntowane umiejętności artystyczne pozwolą ci na podjęcie zawodu grafika komputerowego, twórcy multimediów lub działającego na własną rękę artysty.

Dzięki znajomości zapotrzebowania rynku na konkretne produkty, staniesz się specem od marketingu i reklamy. Będziesz mógł zarządzać pracą grup projektantów nad modelami biznesowymi i gospodarczymi.

Z powodzeniem poprowadzisz własną działalność gospodarczą związaną z designem lub jakąkolwiek gałęzią biznesu – studia na kierunku design i zarządzanie projektami doskonale uposażą cię w potrzebną ku temu wiedzę.

 

Absolwent kierunku zarządzanie projektami znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • firmach z branży sztuk wizualnych
 • grafik komputerowy
 • twórca multimediów
 • branży reklamowej
 • specjalista do spraw public relations
 • analityk projektów innowacyjnych
 • kierownik do spraw badań działalności marketingowej
 • specjalista do spraw rozwoju projektów i badań biznesowych

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Design i zarządzanie projektami studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Design i zarządzanie projektami studia I stopnia

Design i zarządzanie projektami studia II stopnia

Zobacz inne kierunki artystyczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki artystyczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

W jakich firmach możesz pracować po kierunku design i zarządzanie projektami

Miasta, które oferują studia na kierunku Design i zarządzanie projektami

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)