Design i zarządzanie projektami

Design i zarządzanie projektami

Design i zarządzanie projektami studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Nie od dziś wiadomo, że żaden nawet najbardziej funkcjonalny i użyteczny obiekt nie sprzeda się dobrze, jeśli nie będzie okraszony estetyczną szatą wizualną. Studia na kierunku design i zarządzanie projektami są dla osób twórczych, chcących przelać drzemiący w nich artystyczny zamysł na wszelakie projekty nowych produktów czy usług. Poza nieocenionymi zdolnościami artystycznymi i poczuciem estetyki, idealny kandydat na te studia powinien wykazywać się umiejętnościami interpersonalnymi umożliwiającymi skuteczne zarządzanie grupą pracującą nad wdrożeniem nowoczesnych projektów. Uważasz się za osobę kreatywną i twórczą, a zasięg twojej wyobraźni jest nieograniczony? Chcesz szlifować swój talent pod kątem najlepszych wykładowców? W szkolnych projektach zawsze zajmowałeś pozycję lidera? Jeśli odpowiedziałeś "tak" na przynajmniej jedno z tych pytań, bez wahania możesz aplikować na studia na kierunku design i zarządzanie projektami!

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczą cię zajęcia, na które będziesz uczęszczał jako student kierunku design i zarządzanie projektami? Odpowiednich umiejętności interpersonalnych oraz sztuki argumentacji w celu kreatywnego zarządzania zespołami projektowymi. Nie tylko rozwiniesz posiadany już talent artystyczny, ale także poszerzysz go o znajomość nowych odłamów sztuki. Posiądziesz niezbędną wiedzę teoretyczną z zakresu analizy i oceny uwarunkowań ekonomicznych, społecznych i środowiskowych współczesnego rynku. Zaczniesz swobodnie poruszać się w pojęciach finansowych w zakresie działalności gospodarczych, w tym mikro przedsiębiorstw. Nauczysz się skutecznego promowania i sprzedaży nowych produktów i usług. Będziesz dysponować wiedzą praktyczną i teoretyczną z zakresu nowoczesnych technologii informacyjnych i multimedialnych. Nauczysz się obsługi programów graficznych oraz biznesowych w celu intensyfikacji efektywności wykonywanej przez ciebie pracy.

 

Praca po studiach

Jaki zawód będziesz mógł podjąć po ukończeniu studiów na kierunku design i zarządzanie projektami? Jako, że kierunek ten łączy w sobie dwa różne odłamy nauki, wachlarz możliwości w kwestii wyboru jest szeroki – zawiera perspektywy zawodowe związane zarówno z designem, jak i szeroko pojętym zarządzaniem. Jako absolwent zatrudnisz się w międzynarodowych korporacjach pracujących nad tworzeniem i wprowadzaniem nowych produktów na rynek. Ugruntowane umiejętności artystyczne pozwolą ci na podjęcie zawodu grafika komputerowego, twórcy multimediów lub działającego na własną rękę artysty. Dzięki znajomości zapotrzebowania rynku na konkretne produkty, staniesz się specem od marketingu i reklamy. Będziesz mógł zarządzać pracą grup projektantów nad modelami biznesowymi i gospodarczymi. Z powodzeniem poprowadzisz własną działalność gospodarczą związaną z designem lub jakąkolwiek gałęzią biznesu – studia na kierunku design i zarządzanie projektami doskonale uposażą cię w potrzebną ku temu wiedzę.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Strona Internetowa Politechniki Częstochowskiej nie ujawnia wymagań rekrutacyjnych, jakie trzeba spełnić, aby dostać się na studia na kierunku design i zarządzanie projektami.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK DESIGN I ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU DESIGN I ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Artystyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku design i zarządzanie projektami

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • fachowej terminologii biznesowej
 • instrumentów finansowych funkcjonujących w obszarze gospodarki
 • obsługi programów graficznych i multimedialnych
 • tworzenia i optymalizacji własnych projektów artystycznych
 • analizy i oceny uwarunkowań ekonomicznych współczesnego rynku
 • prowadzenia własnej działalności gospodarczej

Jak wyglądają studia na kierunku design i zarządzanie projektami?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek design i zarządzanie projektami jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

Tematyka zajęć będzie oscylował głównie wokół zagadnień związanych z naukami artystycznymi oraz naukami o zarządzaniu.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku design i zarządzanie projektami będziesz miał okazję zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu nauk o zarządzaniu, marketingu oraz dyscyplin artystycznych. Ponadto, dowiesz się więcej na temat szeroko pojętego designu. W planie zajęć przewidziano wiele ciekawych przedmiotów związanych z powyższymi obszarami tematycznymi. Oto wybrane z nich:

 • marketing
 • design w mieście
 • prawo własności przemysłowej
 • sztuki wizualne i media

 

3. Nabywane umiejętności

Ze względu na praktyczny wymiar studiów na kierunku design i zarządzanie projektami będziesz miał okazję wykształcić wiele cennych umiejętności praktycznych i kwalifikacji zawodowych. Prezde wszystkim nauczysz się zarządzania różnego rodzaju projektami oraz wdrażania nowych produktów i usług. Ponadto rozwiniesz swoje zdolności z obszaru sztuk wizualnych i nauczysz się ich wykorzystywania w praktyce. Studenci poznają także nowoczesne programy informatyczne i multimedialne, stosowane na co dzień w branży marketingowej czy artystycznej.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

DESIGN I ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia pierwszego stopnia na kierunku design i zarządzanie projektami będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

DESIGN I ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI STUDIA I STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku design i zarządzanie projektami

Absolwent kierunku zarządzanie projektami znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • firmach z branży sztuk wizualnych
 • grafik komputerowy
 • twórca multimediów
 • branży reklamowej
 • specjalista do spraw public relations
 • analityk projektów innowacyjnych
 • kierownik do spraw badań działalności marketingowej
 • specjalista do spraw rozwoju projektów i badań biznesowych

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU DESIGN I ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU DESIGN I ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI

Komentarze (0)