Montaż filmowy studia - kierunek studiów

W napisach końcowych trochę umykający wzrokowi widza, choć odpowiedzialni za szereg istotnych kwestii: dynamikę filmu, rytm i płynięcie scen, których układ i przejścia stają się kolejną warstwą niezbędną do dokonania właściwej interpretacji dzieła – montażyści i ich nieco tajemnicza profesja. To oni muszą podejść jak najbliżej koncepcji reżysera, zrozumieć jego zamysł, przyłożyć odpowiednie narzędzia i środki wyrazu do ulotnej koncepcji filmu i mieć przy tym na uwadze logikę opowiadanej historii. Dobry montażysta to osoba otwarta na konieczność wykazywania się umiejętnościami z różnych rejestrów, łącząca w sobie kreatywność, komunikatywność oraz zdolność do patrzenia z dystansu i nieustannego odświeżania spojrzenia na temat, którym aktualnie się zajmuje. Studia na kierunku montaż filmowy są w stanie wypracować lub podeprzeć każdą z tych predyspozycji.

Jeśli masz w sobie twórczą intuicję, potrafisz łączyć ze sobą wrażenia, słowa lub obrazy w sensowne ciągi, nadając im nowe znaczenia, chciałbyś opanować praktyczne umiejętności związane z obsługą oprogramowania montażowego, ale także zrozumieć skomplikowany język filmu i odnajdywać w nim miejsce na dialekt montażysty, zależy Ci na rozwinięciu umiejętności interpersonalnych, predyspozycji do analitycznego i syntetycznego myślenia a przy tym chciałbyś rozpocząć pracę nad własnym, rozpoznawalnym stylem, powinieneś rozważyć studia na kierunku montaż filmowy.

Jakiego planu zajęć możesz się spodziewać, wybierając ten kierunek? W toku studiów poznasz specyfikę pracy montażysty w zależności od tego, czy zajmuje się produkcjami fabularnymi, dokumentalnymi czy telewizyjnymi przyglądając się jednocześnie specyfice każdej z tych form wyrazu. Przejdziesz kurs historii filmu, muzyki filmowej, zetkniesz się z elementami historii sztuki i literatury powszechnej, które uzupełnią Twoją wrażliwość i erudycję o niezbędne kulturowe konteksty. Nauczysz się kreować dźwięk, tworzyć reklamy, wideoklipy i seriale telewizyjne. Dowiesz się, co wpływa na dramaturgię postaci ekranowej, jak wpływać na narrację w filmie fabularnym za pomocą środków przynależnych sztuce montażu. Będziesz pracował z tekstem, obrazem i wykorzystywał narzędzia nowych mediów do tworzenia nowych form artystycznego wyrazu. Przyjrzysz się percepcji filmu w kulturze oraz temu, za pomocą jakich środków osiąga się w filmie efekt perswazji lub manipulacji.

Jakie perspektywy zawodowe otworzą się przed Tobą, kiedy ukończysz studia na kierunku montaż filmowy? To znakomity punkt wyjścia do tego, by stać się rozpoznawalnym twórcą, współpracującym z zespołami filmowymi przy różnorodnych, artystycznych i komercyjnych projektach. Twoje umiejętności przydadzą się na każdym obszarze komunikacji wizualnej: w reklamie, biznesie, promocji, branży muzycznej, produkcji filmowej, telewizyjnej i niezależnej. Możesz kształtować swoją ścieżkę kariery w oparciu o to, co Cię inspiruje i popycha do twórczego działania i właśnie w tych dziedzinach realizować się jako montażysta korzystający z własnego, rozpoznawalnego repertuaru środków artystycznego wyrazu.

WAŻNE TEMATY

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MONTAŻ FILMOWY

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Zobacz inne kierunki Artystyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku montaż filmowy?

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • repertuaru środków wyrazu i specyfiki pracy montażysty w zależności od rodzaju projektu (film fabularny, film dokumentalny, produkcja telewizyjna)
   • historii filmu
   • historii muzyki filmowej
   • podstawami historii sztuki
   • elementami literatury powszechnej
   • kreacji dźwięku
   • produkcji reklam, wideoklipów i seriali telewizyjnych
   • kształtowania dramaturgii postaci ekranowej
   • tworzenia spójnej narracji fabularnej
   • twórczej pracy z tekstem
   • wykorzystania nowych mediów w produkcji filmowej i telewizyjnej
   • środki manipulacji i perswazji w produkcjach opartych na obrazie
   • percepcji filmu w kulturze

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku montaż filmowy?

   Absolwent kierunku montaż filmowy znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • pracownik agencji reklamowych
   • producent teledysków
   • montażysta filmów fabularnych
   • montażysta seriali
   • członek telewizyjnych zespołów produkcyjnych
   • samodzielny artysta filmowy

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MONTAŻ FILMOWY

   Komentarze (0)