Muzyka w mediach studia - kierunek studiów

Chyba każdy wpadł kiedyś w pułapkę nucenia przez cały dzień czołówki popularnego serialu, jingla audycji radiowej czy intra wiadomości, przeklinając mechanizmy percepcji i zmyślność producentów muzycznych, odpowiedzialnych za chwytliwy układ nut. Media nie istniałyby bez muzyki, to jasne, ale co konkretnego możemy powiedzieć o specyfice zależności dźwięk – przekaz telewizyjny, prasowy czy radiowy? Jak pisać, opowiadać, rozmawiać o muzyce? Jakie są tradycje dziennikarstwa muzycznego i co cechuje warsztat dobrego krytyka zajmującego się tą branżą? Jak szukać dla siebie zawodowych dróg w nieuleczalnej melomanii, z łatwością przełożyć pasję do muzyki na satysfakcjonującą i rozwojową pracę? Dla osób, które po cichu szukają odpowiedzi na te pytania powstały studia na kierunku muzyka w mediach. Jeśli zawsze chciałeś być na bieżąco z najnowszymi trendami rządzącymi branżą muzyczną, umieć je osadzić w historii muzyki i zinterpretować w kontekście porównawczym, interesują Cię pozarozrywkowe funkcje muzyki i jej wpływ na masową percepcję przekazów medialnych, chciałbyś popracować nad warsztatem, by w przyszłości móc spełniać się jako krytyk muzyczny lub redaktor w czasopismach tematycznych a jednocześnie jesteś otwarty na wszelkie konteksty, w których można osadzić muzykę, wciąż odsłaniając jej właściwości i możliwości, studia na kierunku muzyka w mediach mogą się okazać tym, czego szukasz.

Jaką wiedzę zdobędziesz w toku studiów i jakimi umiejętnościami będziesz mógł się pochwalić jako ich absolwent? Na dobry początek przyjrzysz się uważniej samemu pojęciu mediów, klasyfikacji środków masowego przekazu i ich typologiom, by następnie skupić się na tematyce muzycznej i sposobach jej prezentacji w dyskursie medialnym. Popracujesz nad warsztatem, uwzględniając środki wyrazu stosowane przez krytyków muzycznych i redaktorów zajmujących się tą tematyką – studia pomogą Ci nie tylko wypracować własne zdanie na wiele okołomuzycznych tematów, ale dadzą Ci do ręki konkretne narzędzia, dzięki którym będziesz miał szansę, by stać opiniotwórcą rozpoznawalnym w branży muzycznej. Dowiesz się jak organizować imprezy muzyczne, także te o masowym zasięgu. Poznasz strukturę i sposoby funkcjonowania instytucji kultury nastawionych na kształtowanie kultury muzycznej oraz współpracę z mediami.

Na jaką karierę decydują się ci, którzy kończą studia na kierunku muzyka w mediach? Połączenie wiedzy muzycznej z warsztatem publicystycznym oraz świadomością istnienia wielu kulturowych kontekstów korespondujących z muzyką, pozwala im na realizowanie się w zawodzie krytyka muzycznego, dziennikarza muzycznego, redaktora w czasopismach tematycznych, ale także na pracę w charakterze menadżerów kultury, producentów filmowych, spikerów radiowych czy osób odpowiedzialnych z edukację muzyczną dzieci i młodzieży.

WAŻNE TEMATY

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MUZYKA W MEDIACH

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Artystyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku muzyka w mediach?

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • klasyfikacji i typologii środków masowego przekazu
 • sposobów prezentacji tematyki muzycznej w różnorodnych przekazach medialnych
 • poszukiwania i interpretowania relacji między muzyką a medium
 • warsztatu krytycznego
 • tradycji dziennikarstwa muzycznego
 • rozpoznawania stylów muzyki klasycznej, popularnej i ludowej
 • znajomości technik multimedialnych
 • funkcjonowania muzyki w różnych rodzajach sztuk scenicznych
 • inicjowania i realizowania projektów, wydarzeń i imprez związanych z rozrywkową i społeczną funkcją muzyki
 • struktury i sposobów funkcjonowania instytucji kultury związanych z muzyką

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku muzyka w mediach?

Absolwent kierunku muzyka w mediach znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • krytyk muzyczny
 • dziennikarz muzyczny
 • redaktor w czasopismach muzycznych i kulturalnych
 • spiker radiowy
 • moderator
 • animator kultury
 • menadżer kultury

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MUZYKA W MEDIACH

Komentarze (0)