Applied informatics studia - kierunek studiów

Na pewno niejednokrotnie zastanawiałeś się, jaki kierunek studiów da ci w przyszłości najbardziej dochodową pracę. W toku rozważań jako jedna z pierwszych przeszła ci pewnie przez myśl branża IT. Bardzo słusznie – jest to bowiem najprężniej rozwijająca się gałąź nauki znajdująca zastosowanie w niemal każdej dziedzinie. Jako, że owych dziedzin powstaje coraz więcej, rośnie zapotrzebowanie na dobrze wykwalifikowanych specjalistów. Applied informatics to przedmiot bazujący na programie nauczania dla informatyki stosowanej, jest jednak w całości prowadzony po angielsku. Wobec tego studia na tym kierunku są dla ludzi biegle posługujących się językiem angielskim. Jako aplikant powinieneś być gotów na naukę zaawansowanej matematyki stojącej u podstaw rozwoju przemysłu informatycznego, kierunek może okazać się bardzo ciężki dla osób mających w przeszłości jakiekolwiek problemy z przyswojeniem materiału z zakresu matematyki. Jeśli jednak nie odstrasza cię perspektywa tych trudów, a do tego uważasz, że urodziłeś się, aby być informatykiem – nie zastanawiaj się dłużej i aplikuj.

Co będziesz umiał kończąc studia na kierunku applied informatics? Zdobyta w toku studiów wiedza pozwoli ci zostać cenionym na rynku pracy informatykiem. Umożliwi ci pracę nie tylko w kraju, ale także w dowolnym miejscu świata – nauczysz się fachowej terminologii w języku angielskim, uniwersalnej wśród informatyków. Przygodę z kierunkiem zaczniesz od przyswojenia podstawowej wiedzy o budowie komputera, który jest przecież narzędziem, bez którego nie istniałby zawód informatyka. Pogłębisz umiejętności matematyczne początkowo poprzez tworzenie prostych algorytmów w zeszycie, a w późniejszym etapie nauki przeniesiesz zapiski z notatek do programów komputerowych. Zagłębiając się bardziej w obszar IT zaczniesz poznawać rozmaite języki programowania, będziesz w stanie napisać własną aplikację zarówno na komputer, jak i urządzenia przenośne. Twoje umiejętności nie ograniczą się wyłącznie do wiedzy czysto "komputerowej". Poznasz również podstawy prawa, ekonomii i zarządzania, co pozwoli poszerzyć obszar możliwości zatrudnienia.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie po ukończeniu studiów na kierunku applied infomatics? Przede wszystkim w szerokorozumianym przemyśle komputerowym – od ich napraw aż do tworzenia poszczególnych podzespołów składających się na jednostkę komputerową. Będziesz mógł związać się z firmami zarządzającymi systemami komputerowymi, instytucjami badawczymi, a nawet poszukać zatrudnienia jako nauczyciel informatyki. Wielu wprawnych informatyków dąży do otworzenia własnej działalności gospodarczej, w której zajmują się tworzeniem stron internetowych i sprzedażą napisanych przez siebie aplikacji – i ta droga stoi przed tobą otworem.

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Przy rekrutacji na applied informatics na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: informatyka, matematyka, fizyka, język obcy.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK APPLIED INFORMATICS

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Informatyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując analizę i przetwarzanie danych

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • budowy koputera
 • posługiwania się podstawowymi językami programowania
 • zasad prawnych obowiązujących licencje oprogramowania
 • procesów biznesowych zachodzących w organizacjach informatycznych
 • podstaw ekonomii
 • tworzenia i edytowania stron internetowych
 • tworzenia aplikacji na wybrane systemy operacyjne

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku applied informatics?

Jako absolwent kierunku applied informatics znajdziesz zatrudnienie na stanowiskach związanych z:

 • programowaniem systemów informatycznych
 • tworzeniem od podstaw elementów oprogramowania
 • tworzeniem stron internetowych
 • projektowaniem sieci komputerowych
 • nauczaniem informatyki w szkołach
 • tworzeniem aplikacji

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU APPLIED INFORMATICS

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU APPLIED INFORMATICS

Komentarze (0)