Dodaj do ulubionych

Sztuki artystyczne studia – kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Perspektywa podjęcia kariery artysty budzi sporo kontrowersji zwłaszcza wśród najbliższej rodziny młodego miłośnika sztuki. Chyba każdy człowiek aspirujący do zostania drugim Warholem, dzielący się swoimi planami na przyszłość z najbliższymi podczas rodzinnych posiedzeń, niejednokrotnie spotkał się z krytyką. Zapewne Picasso i Matejko, których sukcesu i sławy nie trzeba nikomu przedstawiać, doświadczali podobnych nieprzyjemności. Studia na kierunku sztuki artystyczne powstały w odpowiedzi na zapotrzebowanie ludzi o świeżych, artystycznych umysłach, którzy są na tyle wszechstronni w całej swojej działalności, że nie są w stanie podjąć decyzji co do jednego konkretnego odłamu sztuki, na którym chcieliby się skupić. Od zawsze byłeś ponadprzeciętnie uzdolniony artystycznie, a obszar kreślony przez twoją wyobraźnię nigdy się nie kończy? Twoje wszechstronne zainteresowanie nie pozwala ci wybrać jednego konkretnego odłamu sztuki, na którym mógłbyś się skupić w swojej dalszej karierze? Nie wyobrażasz sobie życia bez sztuki i chciałbyś wiązać z nią swoją zawodową przyszłość nawet pomimo sprzeciwów ludzi sceptycznie nastawionych do drogi, jaką chciałbyś podążać? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco, to studia na kierunku sztuki artystyczne mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

 

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzą i umiejętnościami pochwalisz się będąc absolwentem studiów na kierunku sztuki artystyczne? Wszechstronną, kompleksową i dającą możliwość dalszego samorozwoju artystycznego. Pod kątem teoretycznym zagłębisz historię sztuki, sięgającą aż do czasów prehistorycznych. Zrozumiesz fenomen współczesnych artystów i poznasz kilkanaście możliwości zinterpretowania białej kreski na czarnym płótnie. Pod okiem najlepszych praktyków sztuki udoskonalisz posiadane już kompetencje artystyczne, twoja kreska stanie się prostsza, a horyzont lepiej zarysowany. Będziesz miał okazję uczestniczyć w warsztatach tanecznych i śpiewackich, mających niebagatelny wpływ na rozwój twojej wrażliwości muzycznej.

 

Praca po studiach

Jaką pracę znajdziesz po ukończeniu studiów na kierunku sztuki artystyczne? Pomimo krążącej powszechnie opinii o tym, że zestawienie pojęć "praca zarobkowa" i "artysta" nie ma prawa bytu. Nie do końca jest to prawda, gdyż powstające z inicjatywy państwa kolejne placówki kulturalne potrzebują pracowników. Jako absolwent tych studiów będziesz mógł zatrudnić się w placówkach oświatowych takich jak przedszkola, szkoły, czy świetlice środowiskowe. Pracę znajdziesz również w muzeach, domach kultury i galeriach sztuki, jednak zdecydowanie lepsze perspektywy zawodowe da ci próba sił w redakcjach prasowych, telewizji i mediach społecznościowych. Udoskonalona dzięki studiom kreatywność pozwoli ci na założenie własnej działalności gospodarczej, w której zajmiesz się wykonywaniem wszelakich prac artystycznych na zlecenie.

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku sztuki artystyczne, w procesie rekrutacji na większości uczelni brane są pod uwagę egzaminy wstępne oraz teczka prac plastycznych o tematyce ustalonej przez poszczególne wydziały.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK SZTUKI ARTYSTYCZNE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku sztuki artystyczne

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Artystyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując sztuki artystyczne

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • historii sztuki
   • podstaw prawnych w zakresie praw autorskich i oświatowych
   • rysunku, malarstwa, grafiki, rzeźby, działań multimedialnych, tańca, aktorstwa, śpiewu
   • istoty sztuki współczesnej

   Czas trwania studiów na kierunku sztuki artystyczne na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku sztuki artystyczne

   Absolwent kierunku sztuki artystyczne znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • placówkach oświatowych
   • placówkach dydaktycznych
   • redakcjach, telewizji
   • galeriach sztuki
   • muzeach
   • pozaszkolnych placówkach edukacyjnych
   • samodzielnie działający artysta

   Komentarze (0)