Na liście wyników wyszukiwania znajdują się wszystkie polskie uczelnie publiczne (państwowe) oraz promowane uczelnie niepubliczne (prywatne).
Kolejność profili partnerów w wynikach wyszukiwania zależy od określonych czynników. Więcej informacji o pozycjonowaniu znajdziesz w Regulaminie dostępnym tutaj
Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono
×
Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×
Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i
Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania
Gotowe
Wyróżniony
Profil tego partnera wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania, ponieważ partner wykupił dodatkową, płatną usługę w otouczelnie.pl polegającą na pozycjonowaniu partnera w wynikach wyszukiwania.
Tkanina i ubiór studia – kierunek studiów
Dla kogo ten kierunek
Najstarsze odnalezione przez archeologów dowody na używanie odzieży wśród ludzi pierwotnych wskazuje na czasy sięgające 30 tysięcy lat przed naszą erą. W ówczesnych czasach za ubiór w okresie letnim służyły liście, zimą natomiast nakrywano się skórami i futrami zwierząt. Funkcja ubioru na przestrzeni wieków diametralnie się zmieniła – niegdyś jej głównym celem było zapewnienie człowiekowi ochrony przed zimnem i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, a także zapewnienie swego rodzaju kamuflażu podczas leśnych polowań na zwierzynę. W obecnych czasach to, w jaki sposób dobieramy poszczególne części garderoby może świadczyć o posiadanym guście, poczuciu estetyki, ale również o pozycji społecznej i zawartości naszego portfela. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jaką drogę przebyła noszona przez ciebie koszulka zanim trafiła do sklepu? Studia na kierunku tkanina i ubiór powstały w odpowiedzi na zapotrzebowanie przyszłych studentów o artystycznym usposobieniu, którzy chcieliby rozwijać swój talent na drodze projektowania odzieży. Jesteś kreatywny, a zasięg twojej wyobraźni jest niemal nieograniczony? Uważasz, że ubiór w znacznym stopniu świadczy o człowieku? Od zawsze interesował cię proces produkcyjny tkanin począwszy od pozyskiwania potrzebnych surowców? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na większość pytań, to studia na kierunku tkanina i ubiór z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę!
Program studiów i przedmioty
Czego będziesz miał okazję nauczyć się w toku studiów tkanina i ubiór? Zagłębisz proces produkcyjny rozmaitych tkanin pochodzenia naturalnego i powstałego na drodze przemysłowej. Poznasz chemiczne barwniki stosowane do nadawania rzeczom określonego koloru oraz ich wpływ na strukturę tkaniny. Poszerzysz posiadane kompetencje artystyczne o nowoczesne sposoby projektowania odzieży przy użyciu komputerowych programów graficznych. Dowiesz się, w jaki sposób dobierać krój i barwę odzieży do typu urody.
Praca po studiach
Gdzie będziesz mógł się zatrudnić jako absolwent studiów na kierunku tkanina i ubiór? Jak każde studia artystyczne, tak i te stawiają na wykształcenie w przyszłych absolwentach kompetencji niezbędnych do podjęcia własnej działalności, w której będzie możliwość wykazania się pełnym spektrum swoich możliwości. Oczywiście dla jednostek pragnących podjąć pracę w domach modowych również znajdzie się miejsce. Będziesz ponadto mógł wykorzystać swoją wiedzę podczas pracy w placówkach oświatowych oraz instytucji kulturalnych, takich jak opery, teatry, czy domy kultury, gdzie zajmiesz się dobieraniem garderoby do występów publicznych aktorów. Odnajdziesz się również w pracy związanej z udzielaniem konsultacji na temat ubioru, gdzie wrodzone poczucie estetyki połączone z wiedzą zdobytą na studiach uratuje pozycję społeczną niejednej osoby.
Żeby dostać się na studia kierunku tkanina i ubiór, w procesie rekrutacji na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, język obcy nowożytny, matematyka. Ponadto należy dostarczyć teczkę prac o ustalonej przez wydział tematyce oraz odbyć rozmowę kwalifikacyjną.
Tkanina i ubiór - zasady rekrutacji
Dalsza część artykułu pod reklamą
Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku tkanina i ubiór
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
teorii sztuki współczesnej
materiałoznawstwa
historii ubioru i biżuterii
obsługi programów komputerowych do wspomagania projektowania
Osoby chcące zdobyć wyższe wykształcenie mogą wybierać pomiędzy studiami stacjonarnymi i zaocznymi. Kierunek tkanina i ubiór można realizować w dwóch powyższych trybach. W przypadku pierwszej opcji zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni. Studenci, którzy chcieliby połączyć naukę z innymi aktywnościami, powinni zdecydować się na studia niestacjonarne, które realizują tryb zajęć weekendowych.
Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylował wokół nauk artystycznych.
2. Program studiów i przedmioty
Ze względu na złożony program kształcenia na kierunku tkanina i ubiór, studenci zdobędą kompleksową wiedzę z zakresu różnorodnych dziedzin. W toku nauczania zdobędą kompetencje z zakresu nauk artystycznych, historii sztuki czy materiałoznawstwa. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów, powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:
Historia sztuki nowoczesnej
Podstawy fotografii
Zagadnienia tkaniny XX wieku
Program nauczania zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualna oferta znajduje się na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.
3. Nabywane umiejętności
Absolwenci kierunku tkanina i ubiór będą posiadać szereg umiejętności, które wyróżnią ich na współczesnym, wymagającym rynku pracy. W toku studiów studiów nauczą się tworzyć i realizować własne koncepcje artystyczne. Ponadto poznają zasady analizy wybranych dzieł artystycznych i projektowych, a także dowiedzą się w jaki sposób korzystać z profesjonalnych programów informatycznych, wspomagających ich prace projektową. Ważnym elementem kształcenia będzie także doskonalenie zdolności z zakresu malarstwa, fotografii i rzeźby.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?
Studia pierwszego stopnia na kierunku tkanina i ubiór będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów i zakończą się nadaniem tytułu licencjata. Osoby, które zdecydują się kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia, na naukę poświęcą dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędą tytuł magistra.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku tkanina i ubiór
Absolwent kierunku tkanina i ubiór znajdzie zatrudnienie w/jako:
ul. Gołębia 24,
31-007 Krakówhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Uniwersytet+Jagielloński,+Gołębia,+Kraków,+Polskahttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpgUniwersytet Jagielloński w Krakowie
Al. Jerozolimskie 133A,
02-304 Warszawahttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ2c7R1VbNHkcRRYy2bUKHPm8https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cf285-ans-varsovia.pngUczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych "Varsovia" w Warszawie
ul. Żwirki i Wigury 61,
02-091 Warszawahttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJebAQRrbMHkcRho7XHGZ4T-chttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/c5e7f-wum-studia-warszawa.jpgWarszawski Uniwersytet Medyczny