Środowiskowe studia doktoranckie – malarstwo i grafika warsztatowa

Środowiskowe studia doktoranckie – malarstwo i grafika warsztatowa

Środowiskowe studia doktoranckie – malarstwo i grafika warsztatowa studia – kierunek studiów

Ciężki los artystów potwierdzają zapiski w ich biografiach, informujące o życiu w biedzie i docenieniu dopiero po śmierci. Jednak rzesza współczesnych młodych ludzi, czujących zamiłowanie do sztuki, wciąż kształci się w wymarzonym kierunku bez konieczności pomijania wszystkich posiłków w ciągu dnia. Dzieje się to głównie za sprawą grafiki komputerowej - dziedziny niesamowicie przyszłościowej i jednocześnie artystycznej. Dla absolwentów magisterskich studiów artystycznych, chcących dalej pogłębiać swój warsztat i pogłębić go o kompetencje z branży IT, powstały środowiskowe studia doktoranckie – malarstwo i grafika warsztatowa. Twoja ambicja pcha cię do zdobycia tytułu doktora? Jesteś gotów na kontynuowanie artystycznych przygód i jednocześnie chciałbyś mieć gwarancję znalezienia przyszłościowej pracy? Jeśli tak, to studia na kierunku środowiskowe studia doktoranckie – malarstwo i grafika warsztatowa z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę!

Czego będziesz miał okazję się nauczyć podczas studiów na kierunku środowiskowe studia doktoranckie – malarstwo i grafika warsztatowa? Wykłady prowadzone przez praktyków sztuki pozwolą ci na poszerzenie horyzontów artystycznych poprzez naukę nowych technik i stylów malarskich. Dzięki podstawom historii sztuki zrozumiesz, jak wielką rolę odgrywała działalność artystyczna w każdej epoce ludzkiego życia. Zajęcia warsztatowe z grafiki komputerowej wprowadzą cię w świat najnowocześniejszych technologii, tworzenia animacji, edycji plików wideo i obrazów. Poznasz też tajniki powstawania zaplecza graficznego gier i innych komercyjnych produkcji. Ponadto zagłębisz podstawy innych odłamów sztuki, niezwiązanych bezpośrednio z grafiką i malarstwem – zagłębisz podstawy rzeźby, historii tańca, a nawet teatrologii.

Jakie zatrudnienie będzie na ciebie czekało po ukończeniu studiów na kierunku środowiskowe studia doktoranckie – malarstwo i grafika warsztatowa? Wyjdziesz naprzeciw powszechnie krążącej opinii, że dla artystów nie ma pracy. Pragmatyczna wiedza z zakresu obsługi nowoczesnych graficznych programów komputerowych pozwoli ci na zdobycie zatrudnienia w firmach informatycznych potrzebujących grafika potrafiącego stworzyć rozmaite projekty artystyczne i zadbać o estetykę nowopowstających stron internetowych. Umiejętność wykonywania grafiki użytkowej i reklamowej da ci zatrudnienie w wydawnictwach, agencjach reklamowych oraz redakcjach prasowych. Jeśli chciałbyś spróbować kariery freelancera, założysz własną, jednoosobową działalność gospodarczą, w której zajmiesz się wykonywaniem rozmaitych obrazów i grafik na zamówienie klientów.

Co jest brane pod uwagę w procesie rekrutacji?

Żeby dostać się na studia na kierunku środowiskowe studia doktoranckie – malarstwo i grafika warsztatowa, w procesie rekrutacji na większości uczelni brane jest pod uwagę posiadanie świadectwa uprawniającego do podjęcia studiów doktoranckich.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ŚRODOWISKOWE STUDIA DOKTORANCKIE – MALARSTWO I GRAFIKA WARSZTATOWA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Zobacz inne kierunki Artystyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku środowiskowe studia doktoranckie – malarstwo i grafika warsztatowa

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • historii grafiki warsztatowej oraz historii sztuki
   • malarstwa, rzeźby oraz rysunku
   • różnych technik graficznych i malarskich
   • obsługi profesjonalnych programów graficznych
   • tworzenia grafiki reklamowej i użytkowej

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku środowiskowe studia doktoranckie – malarstwo i grafika warsztatowa

   Absolwent kierunku środowiskowe studia doktoranckie – malarstwo i grafika warsztatowa znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • wydawnictwach
   • agencjach reklamowych
   • redakcjach prasowych
   • instytucjach kulturalnych
   • drukarniach
   • własna działalność gospodarcza
   • firmach informatycznych

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ŚRODOWISKOWE STUDIA DOKTORANCKIE – MALARSTWO I GRAFIKA WARSZTATOWA

   Komentarze (0)