STUDIA W ZAKRESIE NAUK O SZTUCE - STUDIA DOKTORANCKIE

STUDIA W ZAKRESIE NAUK O SZTUCE - STUDIA DOKTORANCKIE

STUDIA W ZAKRESIE NAUK O SZTUCE - STUDIA DOKTORANCKIE studia-kierunek studiów

 

Studia w zakresie nauk o sztuce to niezwykle unikatowy i prestiżowy kierunek, którego program skierowany jest do wszystkich absolwentów humanistycznych studiów magisterskich, którzy chcieliby ugruntować i poszerzyć swoją wiedzę na temat szeroko pojętej sztuki.

Dziedzictwo kulturowe naszego kraju jest na tyle bogate, że stało się skarbnicą inspiracji i wiedzy dla wielu naukowców i ich prac badawczych, które jednocześnie pozwalają na dogłębne poznanie całego dorobku materialnego naszego kręgu kulturowego. Z roku na rok przybywa chętnych, którzy chcą realizować się w tej dyscyplinie i związać z nią swoje życie zawodowe. Jeżeli więc pasjonujesz się sztuką i pragniesz zdobyć wszechstronne wykształcenie, dające szansę na karierę naukową, to studia doktoranckie w zakresie nauk o sztuce będą dla ciebie idealnym wyborem.

 

 

Czego się nauczysz podczas studiów w zakresie nauk o sztuce-studia doktoranckie?

 

 

Podczas kursu będziesz miał możliwość ugruntowania swojej dotychczasowej wiedzy oraz zdobycia nowych, cennych umiejętności. W programie nauczania przewidziano wiele rozwijających wykładów i warsztatów z zakresu szeroko pojętej sztuki oraz innych powiązanych z nią dziedzin nauki.

Jako student dowiesz się więcej na temat historii sztuki oraz jej współczesnych form i przejawów, a także pogłębisz swoje zdolności interpretacji oraz analizy wybranych dzieł. Jednak najwięcej czasu poświęcisz pisaniu swojej pracy dyplomowej w czym pomoże Ci przydzielony opiekun naukowy. W ramach przygotowań będziesz miał możliwość uczestnictwa w licznych konferencjach naukowych, na których poznasz najnowsze osiągnięcia w dziedzinie badań nad sztuką oraz przedstawisz własne dokonania w tym temacie.

Wykształcisz także zdolności dydaktyczne, które wykorzystasz podczas prowadzenia zajęć akademickich, będących jednocześnie twoimi praktykami zawodowymi. Dodatkowo, udoskonalisz swoje kompetencje językowe na lektoracie z wybranego przez siebie języka obcego, co niewątpliwie zwiększy twoje szanse na międzynarodową karierę.

 

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

 

Jako absolwent tych niezwykle perspektywicznych studiów doktoranckich będziesz miał gruntowną wiedzę z obszaru sztuki dawnej i współczesnej, jej analizy oraz interpretacji, a także innych, licznych dziedzin naukowych. Dzięki zdobytym kompetencją zyskasz szansę na atrakcyjną i interesującą pracę dopasowaną do twojego wykształcenia.

Przede wszystkim zostaniesz kompleksowo przygotowany do podjęcia pracy naukowej w polskich i międzynarodowych uczelniach. Co więcej, idealnie sprawdzisz się jako pracownik różnorodnych instytucji kulturalnych:muzeów, galerii sztuki czy domów kultury. Jako że będziesz specjalistą z zakresu sztuki możesz związać swoją przyszłość z naukowymi wydawnictwami, mediami a nawet administracją państwową.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego przyszłościowego kierunku musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów magisterskich z zakresu pokrewnych dyscyplin. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą przejść przez obowiązkową rozmowę kwalifikacyjną, na której opowiedzą o swoich dokonaniach naukowych i koncepcji pracy doktorskiej.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK STUDIA W ZAKRESIE NAUK O SZTUCE - STUDIA DOKTORANCKIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Kierunek studia w zakresie nauk o sztuce - studia doktoranckie prowadzony jest przez:

Wydział Sztuk Pięknych

Zobacz inne kierunki Artystyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW W ZAKRESIE NAUK O SZTUCE - STUDIA DOKTORANCKIE:

 • znajomość historii sztuki
 • znajomość sztuki współczesnej
 • umiejętność analizowania i interpretacji dzieł sztuki
 • znajomość różnych form sztuki
 • umiejętność edycji i redakcji tekstów naukowych
 • umiejętność prowadzenia zajęć akademickich
 • znajomość specjalistycznej terminologii
 • znajomość języka obcego
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW W ZAKRESIE NAUK O SZTUCE - STUDIA DOKTORANCKIE:

 • muzea
 • galerie sztuki
 • domy kultury
 • inne instytucje kultury
 • wydawnictwa naukowe
 • media
 • polskie i międzynarodowe uczelnie wyższe
 • kariera naukowa
 • kariera międzynarodowa

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU STUDIA W ZAKRESIE NAUK O SZTUCE - STUDIA DOKTORANCKIE

Komentarze (0)