SZTUKA NOWYCH MEDIÓW studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Człowiek od początków swojego istnienia otaczał się sztuką, która była formą komentarza zastanej rzeczywistości, a także dużym przeżyciem estetycznym. Choć na przestrzeni lat i mijających epok zaszło w niej wiele zmian, to nadal przyświecają jej te same cele. Współcześnie, w dobie informatyzacji i komputeryzacji, sztuka ewoluowała w stronę świata wirtualnego, dzięki czemu powstały jej innowacyjne i zaskakujące formy, takie jak animacja, druk 3D, grafika komputerowa i wiele innych.

Popularność tego typu wyrazu artystycznego wpłynęła na coraz większą popularność kierunków związanych ze sztuką. Sztuka nowych mediów to niezwykle nowoczesne i unikatowe studia, których program skierowany jest do wszystkich pasjonatów niebanalnych i nowoczesnych rozwiązań w obszarze sztuki. Jeżeli więc jesteś osobą o artystycznej duszy, a dodatkowo doskonale orientujesz się w najnowszych osiągnięciach informatycznych, to studia na kierunku sztuka nowych mediów będą dla ciebie idealne.

 

 

Czego nauczysz się na kierunku sztuka nowych mediów?

 

 

Ze względu na złożony i interdyscyplinarny charakter studiów będziesz miał okazję ugruntować swoją dotychczasową wiedzę oraz wzbogacić ją o nowe informacje i cenne kompetencje. Jako student rozwiniesz się na kilku płaszczyznach jednocześnie. W trakcie interesujących i niezwykle rozwijających zajęć dowiesz się więcej na temat sztuki i jej różnych przejawów, jak i zagłębisz się w świat informatyki i nowych mediów.

Poznasz metody i techniki stosowane w tworzeniu grafiki komputerowej, multimediów i animacji. Co więcej, zyskasz niezwykle istotne umiejętności z obszaru programowania, trójwymiarowego modelowania czy algorytmiki. W ofercie studiów przewidziano także warsztaty z rysunku, malarstwa i fotografii, dzięki czemu zapoznasz się z wieloma dziedzinami sztuki. Uzyskaną, podczas kursu, wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu.

 

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

 

Jako absolwent tego niezwykle interesującego i unikatowego kierunku studiów będziesz miał wszechstronne wykształcenie i wielopłaszczyznową wiedzę z obszaru sztuk plastycznych, grafiki komputerowej oraz informatyki, co sprawi, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną pracę w wielu dynamicznych branżach. Po ukończeniu studiów możesz pracować w zawodzie grafika komputerowego w różnorodnych firmach i korporacjach.

Ponadto, idealnie sprawdzisz się jako pracownik działów marketingu , PR oraz reklamy, gdzie będziesz mógł wykorzystać swoje zdolności artystyczne. Jako, że dogłębnie poznasz zasady programowania oraz inne nowoczesne narzędzia informatyczne odnajdziesz się w zawodzie programisty i firmach IT. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z instytucjami i ośrodkami kultury, takimi jak muzea, galerie sztuki czy domy kultury. Co więcej, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego interesującego kierunku powinieneś zdać maturę z wybranych przez siebie przedmiotów oraz dostarczyć swoje prace plastyczne i przejść rozmowę kwalifikacyjną.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK SZTUKA NOWYCH MEDIÓW

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE SZTUKA NOWYCH MEDIÓW JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Jednostka prowadząca

Nowe media i kultura cyfrowa stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku nowe media i kultura cyfrowa

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku sztuka nowych mediów

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Artystyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU SZTUKA NOWYCH MEDIÓW:

 • znajomość technik i metod stosowanych w grafice komputerowej
 • umiejętność tworzenia animacji
 • znajomość podstaw programowania
 • znajomość podstaw algorytmiki
 • umiejętność modelowania trójwymiarowego
 • znajomość technik rysunku, fotografii i malarstwa
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Czas trwania studiów na kierunku sztuka nowych mediów na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite

Brak wyników

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

JAKA PRACA CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU SZTUKA NOWYCH MEDIÓW:

 • działy marketingu i reklamy
 • działy PR
 • grafik komputerowy
 • programista
 • branża IT
 • instytucje kulturalne

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU SZTUKA NOWYCH MEDIÓW

Komentarze (0)