Grafika - Warszawa

Grafika - Warszawa

Studia na kierunku grafika w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 4 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Grafika stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku grafika

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

Grafika stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2,5 roku • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku grafika

Akademia WIT w Warszawie

Akademia WIT w Warszawie

Grafika stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Grafika stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku grafika

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Grafika stopień: (I)  (II)  (Jednolite), czas trwania: 3 lata • 2 lata • 5 lat
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie grafika jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Pokaż więcej
Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

Informatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Uniwersytet WSB Merito Warszawa

Uniwersytet WSB Merito Warszawa

Informatyka stopień: (I), czas trwania: 3 lub 3,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Pokaż więcej
Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Papiernictwo i poligrafia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku papiernictwo i poligrafia

23.06.2024

Grafika studia Warszawa 2024| woj. mazowieckie

Grafika w Warszawie to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie), 2-letnie lub 2,5-letnie studia II stopnia (magisterskie) oraz 5-letnie studia (jednolite magisterskie), których program oferuje 11 różnych specjalności. Studia przygotowują do wykonywania zawodu między innymi projektanta graficznego. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu animacji czy historii sztuki. 

Grafika - Warszawa
Studia na kierunku grafika w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia, studia jednolite magisterskie
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), od 2 do 2,5 roku (studia II stopnia), 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Opis kierunku

Grafika to kierunek studiów, który opiera się na przekazywaniu szeregu umiejętności praktycznych. W trakcie nauki studenci poznają zasady tworzenia grafik 2D, 3D oraz nauczą się obsługi profesjonalnych programów graficznych. Studia poza warstwą praktyczną przekazują też wiedzę teoretyczną na temat historii sztuki, czy aspektów współczesnej grafiki. Studenci grafiki w planie zajęciowym mogą spodziewać się takich przedmiotów jak np.: projektowanie gier i komiksów, animacja, grafika koncepcyjna i intermedialna, fotografia czy litografia.

Doświadczenie zdobyte podczas studiów pozwalają na odnalezienie się zarówno w branży artystycznej, jak i IT. Absolwenci grafiki mogą szukać pracy w agencjach graficznych i reklamowych, korporacjach albo w wydawnictwach. Współcześnie duże zainteresowanie usługami grafików wyrażają firmy zajmujące się projektowaniem stron internetowych oraz wytwórnie gier komputerowych. Jako grafik będziesz miał też możliwość założenia własnej działalności zajmującej się grafiką użytkową.

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku grafika w Warszawie rozpocznie się 27 marca 2024 r. i potrwa do 16 października 2024 r. | Grafika Warszawa - terminy rekrutacji >

Studia na kierunku grafika w Warszawie można podjąć na 5 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej i online). Ceny na grafice w Warszawie w 2024 r. zaczynają się od 7920 zł za pierwszy rok studiów.

Gdzie studiować kierunek grafika w Warszawie

W Warszawie grafikę możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 3 uczelniach publicznychAkademii Sztuk Pięknych w Warszawie (ASP), Politechnice Warszawskiej (PW), Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie (APS) oraz 7 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych.

 

Gdzie studiować grafikę bezpłatnie w Warszawie

W rekrutacji na studia jednolite na kierunku grafika, w roku akademickim 2024/2025, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie oferuje 40 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych.

Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych I i II stopnia na ASP w Warszawie oraz uczelniach prywatnych. Ceny wahają się od 7920 zł do 20000 zł za pierwszy rok studiów.

 

Uczelnie w Warszawie - kierunek grafika

Sprawdź

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek grafika w Warszawie

W procesie rekrutacji na studia w Warszawie na kierunku grafika w roku akademickim 2024/2025 najczęściej brany jest pod uwagę wynik egzaminu wstępnego. | grafika Warszawa - przedmioty maturalne
 

Grafika należy do kanonu nauk informatycznych i artystycznych, dlatego w procesie rekrutacji będą się liczyły osiągnięcia z obu tych dziedzin. Ze względu na specyfikę tego interdyscyplinarnego kierunku, wiele uczelni zdecydowało się postawić kandydatów przed koniecznością podejścia do praktycznego egzaminu, który udowodni ich kompetencje artystyczne.

Ponadto jako przyszły student zmierzysz się z konkursem świadectw, podczas którego główną rolę odegrają: matematyka, informatyka oraz język obcy. Pamiętaj, że procedury rekrutacyjne mogą ulegać zmianie, dlatego śledź na bieżąco ustalenia wybranej przez siebie uczelni.

 

Grafika Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie - przedmioty maturalne

Rekrutacja 2024/2025 na kierunek grafika w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie wymaga od kandydatów: złożenia teczki z samodzielnie wykonanymi pracami rysunkowymi i malarskimi; wykazania się zdolnościami plastycznymi podczas części praktycznej rekrutacji; dokonania wystąpienia w ramach ocenianej autoprezentacji. dowiedz się więcej

Uczelnie niepubliczne w Warszawie przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę w rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach publicznych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku grafika w Warszawie

Studia na kierunku grafika w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia oraz studiów jednolitych magisterskich. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to studia magisterskie, trwające dwa lata lub dwa i pół roku. Studia jednolite trwają pięć lat i kończą się tytułem magistra.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Uczelnie w Warszawie - kierunek grafika:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie (Wydział Grafiki) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia, jednolite więcej
Akademia WIT w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia, więcej
Społeczna Akademia Nauk w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Zajęcia teoretyczne, które wprowadzą cię w zgłębianą tematykę, będą oscylować wokół historii sztuki oraz samej grafiki. Poprzez gruntowne zapoznanie się z dorobkiem grafików, dasz sobie szansę na czerpanie inspiracji, które w przyszłości pozwolą ci na rozwinięcie własnego stylu.

Żaden student Grafiki nie mógłby obyć się bez profesjonalnych programów komputerowych, służących do wykonywania animacji, projektów trójwymiarowych oraz różnorakich rysunków. Uczelnie nie tylko zapewnią ci nie tylko darmową licencję na używanie stworzonych do tych celów programów, ale również nauczą prawidłowego ich użytkowania.

Podczas warsztatowych zajęć praktycznych będziesz miał okazję doskonalić posiadany warsztat artystyczny oraz wzbogacać go o nowe techniki pod okiem praktyków szeroko rozumianej sztuki.

Nie bez znaczenia pozostanie rozwój kompetencji interpersonalnych, które dla artysty odgrywają bardzo ważną rolę zarówno w pracy zawodowej, jak i również codziennym życiu. Zajęcia oparte na pracy w grupie nauczą cię skutecznego argumentowania swojego stanowiska z zachowaniem obustronnego szacunku oraz zapewnią ci możliwość dyskusji na artystyczne tematy z kolegami z grupy.

W trakcie nauki na kierunku Grafika nauczysz się również:

 • projektowania i tworzenia stron internetowych
 • podstawowych języków programowania
 • współpracy z informatykami podczas tworzenia wizualnych projektów multimedialnych

 

Jak sam widzisz, wiedza, którą zgłębisz jako student Grafiki w Warszawie, będzie dosyć szeroka. Dzięki takiemu wykształceniu nabędziesz pewności, że nie doświadczysz przykrego życia bezrobotnych i mało zarabiających.

W programie studiów na kierunku grafika znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 

Nabywane umiejętności

Studia na grafice poświęcone są zagadnieniom z zakresu m.in. technologii multimedialnych, rysunku czy malarstwa. Grafika pozwala studentom rozwinąć np. plastyczną wyobraźnię oraz kreatywne myślenie, niezbędne do tworzenia atrakcyjnych i funkcjonalnych projektów graficznych. Nowoczesny charakter tego kierunku umożliwia poznanie m.in. narzędzi oraz technik projektowania dwu- oraz trójwymiarowego.

Studenci grafiki zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie np. animacji, tworzenia i obróbki obrazu fotograficznego oraz materiału wideo, prezentowania prac i projektów graficznych. Uczestnicy zajęć poznają m.in. historię i teorię sztuki oraz rolę sztuki w rozwoju kultury i społeczeństwa.

Absolwenci studiów na kierunku grafika są kompleksowo przygotowani do pracy np. na stanowisku projektanta grafiki, grafika komputerowego DTP, grafika komputerowego multimediów, ilustratora, animatora, fotografa czy specjalisty ds. multimediów. Co ważne – grafika przygotowuje absolwentów również do prowadzenia własnej działalności artystycznej lub gospodarczej.

Polecane:

 

Jakie są specjalności na grafice w Warszawie

Współczesne studia z grafiki charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku grafika w Warszawie: nowe mediagrafika interdyscyplinarnagrafika użytkowa, projektowanie graficzne w interneciegrafika projektowa...

Sprawdź specjalności na grafice w Warszawie

Ile trwają studia na kierunku grafika w Warszawie

Studia na kierunku Grafika w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia), 2 lat do 2,5 roku (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite).

Sprawdź

Grafika w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia od 2 do 2,5 roku magister
jednolite magisterskie 5 lat magister

Jaka praca po grafice

Po zakończeniu kształcenia absolwenci grafiki będą mogli liczyć na wszechstronny rozwój zawodowy. Czekać na nich będą między innymi agencje marketingowe i reklamowe, wydawnictwa czy firmy zajmujące się projektowaniem. Graficy będą mogli pomyśleć również o założeniu własnej działalności gospodarczej i realizowaniu samodzielnych koncepcji artystycznych.

czytaj dalej jaka praca po grafice

Jak wygląda rekrutacja na grafikę w Warszawie

Studia na kierunku grafika w Warszawie zostały stworzone z myślą o miłośnikach dyscyplin plastycznych. Studenci grafiki uczestniczyć będą w szeregu zajęć poświęconych malarstwie, rysunkowi czy rzeźbie. Dowiedzą się również, jak wykorzystywać zdobycze współczesnej grafiki w tworzeniu sztuki użytkowej i projektowaniu funkcjonalnych elementów graficznych – etykiet, log czy stron internetowych.

Grafika - rekrutacja na uczelniach w Warszawie:

sprawdź rekrutacja na studia w Warszawie

Ile kosztują studia na kierunku grafika w Warszawie

Studia stacjonarne na kierunku grafika w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ile kosztują studia na kierunku grafika w Warszawie? Ceny w 2024 roku wahają się od 7920 zł do 20000 zł za pierwszy rok studiów.

Sprawdź

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Grafika Warszawa studia stacjonarne

Grafika Warszawa studia niestacjonarne

Grafika w Warszawie

 • Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek grafikę w Warszawie?

  Gdzie studiować

  Podstawową i konieczną rzeczą, którą trzeba sprawdzić jakiś czas przed aplikacją na Grafikę w Warszawie, jest program oferowany przez wybrane uczelnie – dopasowanie siatki studiów oraz miejsca ich podjęcia jest bardzo ważne w dalszej perspektywie.

  Uczelnie w Warszawie, które zdecydowały się na włączenie Grafiki do kanonu oferowanych nauk, proponują przyszłym studentom program edukacyjny, który w najlepszy sposób odpowie na zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy. Jednakże należy pamiętać, że proces rekrutacyjny dla tego kierunku może się różnić w zależności od wybranej uczelni.

   

  Proces rekrutacji

  Na większości uczelni w procesie rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy nowożytny, matematyka, fizyka oraz informatyka. Wiele uczelni przewiduje również egzamin praktyczny, weryfikujący predyspozycje artystyczne kandydata. Warto, abyś naukę rozpoczął już dzisiaj, gdyż chętnych na ten kierunek nie brakuje.

  W przypadku aplikacji na studia drugiego stopnia, uczelnie podczas aplikacji będą brały pod uwagę oceny uzyskane na dyplomie ukończenia poprzedniego etapu edukacji.

  Jeśli decydujesz się na podjęcie nauki na jednej z uczelni prywatnych, staniesz przed koniecznością uiszczania systematycznej opłaty semestralnej w wysokości odgórnie ustalonej przez poszczególne uczelnie. Podobnie będzie ze studiami w trybie niestacjonarnym, na które nieco łatwiej się dostać oraz dopasować dotychczasowe obowiązki z nauką.

  Kiedy już wybrałeś uczelnię i zapoznałeś się z programem interesującego cię kierunku, będziesz musiał wziąć udział w elektronicznej rejestracji kandydatów, gdzie za pośrednictwem internetowego formularza wprowadzisz uzyskane na maturze wyniki.

   

  Wymagane dokumenty

  Dokumentami potrzebnymi na kolejnym i końcowym już etapie rekrutacji, będzie kserokopia świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia, fotografia o wymiarach 35X45mm, która znajdzie się na twojej legitymacji oraz rzetelnie wypełniony formularz aplikacyjny.

   

  STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

  kierunki studiów w Warszawie

  studia w Warszawie

   

  GRAFIKA - ważne informacje

  grafika studia

  grafika studia online

  studia artystyczne w Warszawie

  studia artystyczne w Polsce

  zasady rekrutacji na studia

   

Aktualności rekrutacyjne

Jakie opinie mają studia na kierunku Grafika w Warszawie

Jednym z najtrudniejszych wyborów, które napotka na swojej drodze młody człowiek, jest ten związany z przyszłym kierunkiem kształcenia. Jeśli rozważasz podjęcie studiów na kierunku Grafika w Warszawie, opinia Roberta może okazać się dla ciebie cenna.

 

Robert, student pierwszego roku Grafiki w Warszawie, mówi:

„Grafikę nazwałbym pewnego rodzaju sztuką czasów współczesnych. Nie tylko mam możliwość artystycznego wykazania moich emocji i kształcenia warsztatu, ale również pojawia się przede mną szansa na dobrze płatny zawód.”

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia