Kosmetologia - Poznań
Dodaj do ulubionych

14.02.2023

Kosmetologia studia Poznań 2023 | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku kosmetologia w Poznaniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku kosmetologia w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

W Poznaniu kosmetologię możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Wydział Farmaceutyczny UMP) oraz 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).
 
Opis kierunku
Program nauczania na kierunku kosmetologia będzie oscylował wokół nauk biologicznych, chemicznych oraz medycznych. Studenci nauczą się przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających na twarz i ciało, z zastosowaniem aparatury medycznej. Ponadto dowiedzą się w jaki sposób analizować skład kosmetyków i dobierać produkty dostosowane do potrzeb danego typu skóry.
Wśród poznańskich uczelni publicznych kosmetologia znalazła się wśród najpopularniejszych kierunków na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu (ponad 300 zgłoszeń - 7 osób na miejsce).
 
Specjalności
Współczesne studia z kosmetologii charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Poznaniu na kierunku kosmetologia w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka, matematyka. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku kosmetologia w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ceny wahają się od 4188 zł do 4788 zł za pierwszy rok studiów. Wykaz opłat za studia na kierunku kosmetologia w Poznaniu >
 
Praca po studiach
Absolwenci znajdą zatrudnienie w gabinetach kosmetycznych. Ponadto mogą związać swoją przyszłość zawodową z gabinetami spa i wellness, gabinetami podologicznymi, gabinetami odnowy biologicznej, laboratoriami oraz firmami farmaceutycznymi.

czytaj dalej wszystko o Kosmetologia - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek KOSMETOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Kosmetologia w Poznaniu?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku kosmetologia najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia
 • fizyka
 • fizyka i astronomia
 • informatyka
 • matematyka

 

Wymagania rekrutacyjne, obowiązujące każdego kandydata na studia na kierunku Kosmetologia w Poznaniu, mogłyby zaskoczyć niejednego człowieka, który nie miał wcześniej do czynienia z tym kierunkiem kształcenia, dlatego szczególnie ważne jest dokładne przyswojenie obowiązujących dla wybranej uczelni reguł, aby być w pełni świadomym swojej edukacji.

Żeby dostać się na pierwszy stopień studiów na kierunku Kosmetologia w Poznaniu, na większości tamtejszych uczelni brane są pod uwagę wyniki maturalne z przedmiotów przyrodniczych, ze szczególnym uwzględnieniem biologii i chemii.

Należy pamiętać, aby śledzić bieżące ustalenia poszczególnych uczelni, gdyż mogą ulegać one zmianie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kosmetologia w Poznaniu

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować kosmetologię w Poznaniu

Kosmetologię w Poznaniu można studiować na jednej uczelni publicznej Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz na 3 niepublicznych. Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu, Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu oraz Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu.  

Gdzie studiować kosmetologię bezpłatnie w Poznaniu

Bezpłatną kosmetologię w Poznaniu można studiować bezpłatnie tylko w formie stacjonarnej na: Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. 

Gdzie studiować kosmetologię niestacjonarnie w Poznaniu

Studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku kosmetologia w Poznaniu można podjąć na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu, Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu oraz Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu.  

Ile kosztują studia niestacjonarne na kosmetologii w Poznaniu

Studia na kierunku Kosmetologia w formie niestacjonarnej na uczelniach publicznych i prywatnych są płatne. Ceny za jeden rok akademicki na kierunku kosmetologia w Poznaniu wahają się od 4188 zł do 4788 zł za pierwszy rok studiów. 

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Studia niestacjonarne, które oferowane są przez uczelnie publiczne i niepubliczne są płatne. Wyjątek stanowią studnia stacjonarne na uczelniach publicznych. 

Pokaż wszystkie

Jak wyglądają studia na kierunku Kosmetologia w Poznaniu

Kosmetologia to popularny kierunek medyczny, który niezwykle dynamicznie się rozwija. Na zabiegi kosmetyczne i upiększające jest popyt w czasach, kiedy wszyscy dbają o wygląd, zdrowie i piękno. Prężnie rozwijająca się branża i dziedzina nauki daje bardzo wiele możliwości rozwoju zawodowego i badawczego.

Studenci zdobywają potrzebną wiedzę i kompetencje sprowadzające się do ochrony, zachowania i kreowania pięknego wyglądu, zwiększania witalności, poprawy jakości życia w zgodzie z zasadami medycyny. Interdyscyplinarny kierunek studiów łączy wiedzę odnoszącą się do zabiegów pielęgnacyjnych, upiększających, dermatologii, immunologii, chemii kosmetycznej, jak również z zakresu marketingu i zarządzania.

Realizowane przedmioty i praktyki zawodowe przygotują Cię do pracy w gabinecie kosmetycznym, gabinecie odnowy biologicznej, ośrodkach SPA i Wellness, placówkach uzdrowiskowych, firmach przemysłu kosmetycznego i laboratoriach.

 

Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku kosmetologia możemy podzielić na:

1. Poziom studiów:

2. Forma:

 

Studia na kierunku kosmetologia w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

W zależności od wybranej uczelni program kształcenia może różnić się w kontekście proponowanych przedmiotów oraz specjalizacji. Założenia i efekty kształcenia są niejako uniwersalne, studenci mogą jednak uzyskać różne kompetencje, które będą istotne w trakcie kreowania ścieżki kariery.

Studenci mają okazję zgłębiać recepturę preparatów i ich właściwości, uczą się wykonywać zabiegi pielęgnacyjno-lecznicze i upiększające. Zdobywają także wiedzę z zakresu finansów i aspektów prawnych, która jest istotna, jeśli myślisz o prowadzeniu własnego gabinetu kosmetycznego.

Zajęcia prowadzone są w przystosowanych do tego salach wykładowych i pracowniach laboratoryjnych. Studenci mają okazję poznać najnowszą technologię i zaawansowaną aparaturę, to znaczy lasery, urządzenia zabiegowe oraz światowej klasy aparatura badawcza.

 

W programie studiów na kierunku Kosmetologia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 

Jakie predyspozycje i zainteresowania są ważne?

Specyfika studiów medycznych w zakresie kosmetologii nie będzie odpowiadała każdemu. Są to studia przede wszystkim dla osób, które chcą w przyszłości zajmować się wykonywaniem różnego rodzaju zabiegów dla ciała.

Odnajdą się tutaj osoby, które interesują receptury preparatów i ich właściwości, chcą dowiedzieć się, jak wykonuje się zabiegi pielęgnacyjno-lecznicze i upiększające, a także myślą o prowadzeniu własnego gabinetu kosmetycznego.

Kandydaci powinni być otwarci i komunikatywni, niestroniący od pracy zespołowej. Przyszli studenci powinni odznaczać się także wysokim poczuciem estetyki. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wygląda od strony praktycznej wykonywanie różnego typu procedur kosmetologicznych, a także pragniesz zajmować się bezpieczeństwem i pięknem człowieka od strony skórnej, kosmetologia to kierunek właśnie dla Ciebie.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Wiedza

Kierunek kosmetologia w Poznaniu opracowywany jest w interdyscyplinarny sposób, dzięki czemu studenci zdobywają wszechstronne wykształcenie. Realizowane zajęcia umożliwią Ci zrozumienie zależności pomiędzy organizmem człowieka a środowiskiem życia oraz wpływu czynników fizycznych środowiska na organizm żywy.

Studenci poznają budowę i funkcje biologiczne białek, kwasów nukleinowych, węglowodanów, lipidów, hormonów i witamin oraz główne szlaki metaboliczne. Zgłębiają terminy chemiczne związane z budową materii, zapisem reakcji chemicznych, termodynamiką, kinetyką chemiczną, elektrochemią.

Zapoznasz się z budową i funkcjami skóry oraz z zasadami właściwej pielęgnacji skóry zdrowej i zmienionej chorobowo. Poszczególne przedmioty pozwolą Ci także zrozumieć objawy, patogenezę i sposób postępowania w podstawowych jednostkach chorobowych skóry, skóry owłosionej i paznokci.

 

Umiejętności

Studia w Poznaniu w zakresie kosmetologii przygotowują studentów do wykonywania zawodu dzięki rzetelnie opracowanej wiedzy i umiejętnościom, które są istotne w przypadku wykonywania zawodu w tym zakresie. Studenci uczą się przeprowadzać wywiad kosmetyczny, by w prawidłowy sposób zdiagnozować problem klienta. Potrafią zaplanować rodzaj zabiegu kosmetycznego i stosować kosmetyki zgodnie ze wskazówkami.

Nabędziesz zdolności komunikacyjne, które ułatwią kontakt z klientem oraz kompetentne wyjaśnianie mu danego zabiegu kosmetycznego, odpowiedniego dla danych potrzeb pielęgnacyjnych, profilaktycznych, korekcyjnych lub upiększających. Nauczysz się odczytywać skład kosmetyczny i ustalać jego zastosowanie oraz wykonywać zabiegi kosmetyczne, pielęgnacyjne, upiększające, korekcyjne, takie jak manicure, pedicure, pielęgnacja i upiększanie oprawy oczu, usuwanie zbędnego owłosienia, zabiegi modelujące sylwetkę i wiele innych.

 

Kompetencje społeczne

Absolwenci kosmetologii potrafią we właściwy sposób zorganizować stanowisko pracy i wykonywać powierzane obowiązki. Przestrzegają także zasady bezpieczeństwa i higieny pracy. Potrafią działać zespołowo i indywidualnie, a także są w stanie rozwiązać samodzielnie pojawiające się problemy związane z dziedziną kosmetologii.

Będziesz miał świadomość, iż przestrzeganie etyki zawodowej jest Twoim priorytetem, a także nabędziesz potrzebę nieustannego dokształcania się, również poprzez wybór specjalności i kursów dodatkowych. Absolwenci są również świadomi konieczności dbania o poziom sprawności fizycznej, która jest niezbędna do wykonywania zadań w obrębie działalności zawodowej. Są przedsiębiorczy, wykazują się inicjatywą, a także samodzielnością w działaniu.

Ile trwają studia na kierunku Kosmetologia w Poznaniu

Ile trwają studia na kierunku Kosmetologia w Poznaniu

Studia na kierunku Kosmetologia w Poznaniu, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunki studiów w Poznaniu cechują się ogromną różnorodnością jeśli chodzi o niemal każdy ich aspekt. Jednym z nich jest czas trwania, potrzebny na przyswojenie eksperckiej wiedzy pozwalającej na zdobycie zawodu zgodnego z kierunkiem kształcenia.

Studia na kierunku Kosmetologia w Poznaniu można podzielić na dwa współgrające ze sobą etapy. Pierwszy z nich, czyli studia pierwszego stopnia, będą trwały sześć semestrów, co odpowiada czasowi w wymiarze trzech lat, a zwieńczone zostaną uzyskaniem przez absolwentów dyplomu licencjata.

Na ukończenie studiów drugiego stopnia na kierunku Kosmetologia, studenci będą potrzebowali dwóch lat oraz zostaną nagrodzeni znacznym poszerzeniem swoich kompetencji i przyszłych możliwości zawodowych oraz finansowych gratyfikacji.

Kosmetologia w Poznaniu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku Kosmetologia w Poznaniu?

Absolwenci kosmetologii są przygotowywani do wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych na ciało i wszystkie rodzaje cery wraz z użyciem kosmetyków i aparatury najnowszej generacji, także do współpracy z lekarzami dermatologami w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo oraz do współpracy z lekarzami chirurgami medycyny estetycznej.

Możesz być zatrudniony/a w gabinetach kosmetycznych, ośrodkach odnowy biologicznej, SPA, firmach produkujących kosmetyki. Wielu absolwentów decyduje się na własną działalność gospodarczą, to znaczy zakładają i prowadzą własne gabinety, które oferują usługi kosmetologiczne, poprawiające zdrowie i piękno skóry, a jednocześnie samopoczucie psychiczne.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku kosmetologia

 • gabinety kosmetycznych
 • centra odnowy biologicznej
 • centra SPA
 • przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją i dystrybucją kosmetyków pielęgnacyjnych i kolorowych
 • kliniki zdrowia i urody
 • centra Spa & Wellness
 • salony odnowy biologicznej
 • uzdrowiska i sanatoria
 • laboratoria firm farmaceutycznych i kosmetycznych
 • działy kontroli jakości oraz marketingu

 

Stanowiska pracy, które obejmują absolwenci kosmetologii, bardzo często związane są stricte z ukończoną specjalizacją lub dodatkowymi kursami.

Przykładowe stanowiska po studiach na kierunku Kosmetologia:

 • kosmetolog
 • konsultant
 • dziennikarz
 • specjalista ds. kontroli jakości
 • doradca konsumenta
 • trener/szkoleniowiec

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Kosmetologia?

Absolwenci Kosmetologii mogą znaleźć zatrudnienie w gabinetach kosmetycznych, salonach Wellness i SPA, laboratoriach, firmach zajmujących się produkcją kosmetyków oraz w ośrodkach odnowy biologicznej. Najczęściej pracują jako kosmetolog, konsultanci oraz specjaliści ds. kontroli jakości. Ile wynoszą ich zarobki i jakie mają obowiązki?

Kosmetolog

Odpowiada za wykonywanie zabiegów kosmetycznych, prowadzi dokumentacje przeprowadzanych zabiegów, diagnostykę np. skóry. Dobiera zabiegi, utrzymuje dobre relacje z klientami, współpracuje z lekarzami różnych specjalności, a także zajmuje się utrzymaniem czystości w miejscu pracy, która jest bardzo ważna w gabinetach kosmetycznych. Mediana zarobków Kosmetologa wynosi 4530 zł brutto miesięcznie.

Konsultant

Konsultant może podjąć pracę w sklepach, drogeriach lub firmach kosmetycznych. Zajmuje się on głównie doradzeniem klientom w zakresie doboru kosmetyków do ich typu cery i potrzeb. Odpowiada także za prowadzenie badań, które mają na celu zdefiniowanie typu skóry. Konsultanci przedstawiają również nowości kosmetyczne i przedstawiają ich działanie. Mediana miesięcznych zarobków wynosi około 4490 zł brutto.

Specjalista ds. kontroli jakości

Specjalista do spraw kontroli jakości może podjąć pracę w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcja kosmetyków lub w laboratoriach. Odpowiada za kontrolę jakości produkowanych kosmetyków, sprawdza stężenie poszczególnych kosmetyków i czy jest ono zgodne z normami Unii Europejskiej. Odpowiada także za prowadzenie dokumentacji. Mediana zarobków wynosi około 5530 zł brutto.

Źródło: wynagrodzenia.pl (luty 2023)

 

*Musisz pamiętać, że wynagrodzenia mogą różnić się między sobą, na co wpływa wiele czynników. Wahania w stawkach mogą zależeć od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, wielkości firmy, a nawet miejsca pracy – zarobki różnią się w zależności od województwa czy miasta.

Gdzie studiować na kierunku kosmetologia w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu, Akademii Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu oraz Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku kosmetologia, w roku akademickim 2022/2023, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oferuje 50 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na uczelni niepublicznej. Ceny wahają się od 4188 zł do 4788 zł za pierwszy rok studiów.

 

Uczelnie na których można studiować kierunek kosmetologia w Poznaniu:

 

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

 

Kosmetologia studia stacjonarne - uczelnie w Poznaniu

 

Kosmetologia studia niestacjonarne - uczelnie w Poznaniu
 
 
Kosmetologia studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Poznaniu

 

Kosmetologia studia - uczelnie niepubliczne (prywante) w Poznaniu
 

Limity miejsc

Rekrutacja na poszczególne kierunku studiów odbywa się w ramach postępowania kwalifikacyjnego. Kandydaci przyjmowani są na studia na podstawie listy rankingowej i w oparciu o określony limit miejsc.

Limity miejsc na kierunku kosmetologia w Poznaniu:

 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu: 50

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

 

Ile kosztują studia

Za studia stacjonarne w uczelniach publicznych nie trzeba płacić. Nie dotyczy to studentów niestacjonarnych lub studentów, którzy uczą się w prywatnych szkołach wyższych – taka możliwość studiowania jest płatna.

 • Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Malinowskiej w Poznaniu – od 4188 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Kandydaci mogą sprawdzić wyniki rekrutacji w prywatnym profilu w systemie IRK lub ERK. Informacje na ten temat publikowane są indywidualnie przez szkoły w ustalonym przez daną uczelnię terminie. Kandydaci mogą w ten sposób poznać nie tylko decyzję szkoły, ale również liczbę zdobytych w postępowaniu kwalifikacyjnym punktów czy zajmowane miejsce na liście rankingowej.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2022 w uczelniach publicznych w Poznaniu:

 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinowskiego w Poznaniu – 14.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Dokumenty rekrutacyjne można złożyć bezpośrednio w siedzibie uczelni lub pośrednio, za pomocą poczty tradycyjnej lub elektronicznej. W każdej szkole wyższej może obowiązywać inna forma, dlatego warto pamiętać nie tylko o tym, by dostarczyć komplet wymaganych dokumentów, ale również zapoznać się z zasadami rekrutacji w wybranej uczelni.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Dokumenty na uczelnie najczęściej przyjmowane są niedługo po ogłoszeniu wyników rekrutacji – komplet dokumentów należy dostarczyć w wyznaczonym przez szkołę wyższą terminie (zazwyczaj jest to kilka dni). Spóźnienie lub złożenie niekompletnego zestawu dokumentów może skutkować skreśleniem z listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia!

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2022 w uczelniach publicznych w Poznaniu:

 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinowskiego w Poznaniu – 18.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Uczelnie w Poznaniu - kierunek kosmetologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Wydział Farmaceutyczny) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Kosmetologia w Poznaniu

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Kosmetologia w Poznaniu

Proces rekrutacji

Warto odpowiednio wcześnie zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi, które poszczególne uczelnie ustalają indywidualnie. Pamiętaj, że w zależności od poziomu i trybu kształcenia wymogi kwalifikacyjne mogą się różnić.

Jakie przedmioty brane są pod uwagę?

Prócz obowiązkowych egzaminów maturalnych warto podejść także do egzaminów dodatkowych na poziomie rozszerzonym z zakresu nauk ścisłych.

Wymagane dokumenty

Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu niezbędnych dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Sprawdź, czy musisz wykonać badania lekarskie.

 

STUDIA W POZNANIU - ważne informacje

kierunki studiów w Poznaniu

studia w Poznaniu

 

KOSMETOLOGIA - ważne informacje

kosmetologia studia

kosmetologia studia online

studia medyczne w Poznaniu

studia medyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku Kosmetologia w Poznaniu?

Jesteś ciekaw, jaką renomą cieszą się studia na kierunku Kosmetologia w Poznaniu? Wobec tego powinieneś zapoznać się z opiniami studentów tego kierunku.

Małgorzata, studentka pierwszego roku Kosmetologii w Poznaniu, mówi:

„Od zawsze miałam w sobie ogromne poczucie estetyki względem otaczającego mnie świata. Lubiłam wyglądać dobrze oraz dbać o to, żeby moje najbliższe otoczenie też tak wyglądało. Uważam, że człowiek do pełni dobrostanu psychicznego i fizycznego potrzebuje czuć się dobrze sam ze sobą. Bardzo chciałam dać im tę możliwość, dlatego wybrałam studia na kierunku Kosmetologia. A dlaczego w Poznaniu? Po prostu zakochałam się w tym mieście od pierwszego wejrzenia i nie chciałabym z niego wyjeżdżać.”

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kosmetologia Poznań studia i stopnia

Kosmetologia Poznań studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Kosmetologia Poznań studia stacjonarne

Kosmetologia Poznań studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku kosmetologia w Poznaniu

Kierunki medyczne w Poznaniu

Rozwiń

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W POZNANIU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK KOSMETOLOGIA

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/166b7-wsr-studia-warszawa.jpg Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 -908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie