Kosmetologia - Poznań

Kosmetologia - Poznań

Studia na kierunku kosmetologia w Poznaniu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

09.01.2024

Kosmetologia studia Poznań 2024 | woj. wielkopolskie

Kosmetologia w Poznaniu to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 5 różnych specjalności. Studia można podjąć na 4 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). Ceny na kosmetologii w Poznaniu w 2024 r. zaczynają się od 4800 zł za pierwszy rok studiów, a próg punktowy na bezpłatne studia stacjonarne 2023/2024 na UMP wyniósł 85 punktów.

Kosmetologia - Poznań
Studia na kierunku kosmetologia w Poznaniu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Studia na kosmetologii oferują zdobycie wiedzy z zakresu chorób skóry i produkcji kosmetyków. Program studiów zawiera zajęcia praktyczne, w trakcie których studenci uczą się wykonywać zabiegi pielęgnacyjne, pracują na sprzęcie kosmetologicznym oraz odczytują receptury kosmetyków. W trakcie kształcenia studenci poznają również tajniki kosmetyki estetycznej i chemii kosmetycznej, nauczą się również podstaw marketingu oraz tego, jak przeprowadzać konsultacje z klientem. Studenci zdobywają wiedzę kosmetologiczną i społeczną, którą mogą wykorzystać do kontaktów z lekarzami oraz pacjentami.

Absolwenci kosmetologii mają duże możliwości znalezienia pracy. Dodatkowo jest to zawód, który pozwala na przekwalifikowanie się na trychologa czy podologa. Kosmetolog może zatrudnić się w laboratoriach, gabinetach kosmetologicznych i gabinetach medycyny estetycznej przy ścisłej współpracy z lekarzem. Wiedza z zakresu zarządzania zdobyta podczas studiów daje też możliwość otworzenia własnego gabinetu.

 

Uczelnie

W Poznaniu kosmetologię możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Wydział Farmaceutyczny UMP) oraz 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Akademii Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu, Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu, Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu.
 
Specjalności
Współczesne studia z kosmetologii charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Poznaniu na kierunku kosmetologia w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka, matematyka. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku kosmetologia w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ceny wahają się od 4800 zł do 5400 zł za pierwszy rok studiów. Wykaz opłat za studia na kierunku kosmetologia w Poznaniu >

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Kosmetologia w Poznaniu?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku kosmetologia najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka, matematyka.

Wymagania rekrutacyjne, obowiązujące każdego kandydata na studia na kierunku Kosmetologia w Poznaniu, mogłyby zaskoczyć niejednego człowieka, który nie miał wcześniej do czynienia z tym kierunkiem kształcenia, dlatego szczególnie ważne jest dokładne przyswojenie obowiązujących dla wybranej uczelni reguł, aby być w pełni świadomym swojej edukacji.

Żeby dostać się na pierwszy stopień studiów na kierunku Kosmetologia w Poznaniu, na większości tamtejszych uczelni brane są pod uwagę wyniki maturalne z przedmiotów przyrodniczych, ze szczególnym uwzględnieniem biologii i chemii.

Należy pamiętać, aby śledzić bieżące ustalenia poszczególnych uczelni, gdyż mogą ulegać one zmianie.

 

Kosmetologia Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu – przedmioty maturalne

Na kierunek kosmetologia w rekrutacji 2024/2025 na Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu obowiązują wyniki z egzaminów z dwóch przedmiotów maturalnych. Jednym z nich musi być biologia lub chemia. Drugi kandydat może wybrać spośród: matematyki, fizyki, fizyki i astronomii lub informatyki. dowiedz się więcej

 

Rekrutacja na kosmetologię w uczelniach niepublicznych (prywatnych)

Uczelnie niepubliczne w Poznaniu przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę w rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach publicznych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kosmetologia w Poznaniu

 • Kosmetologia w Poznaniu - studia niestacjonarne

  Studia na kierunku Kosmetologia w Poznaniu w trybie niestacjonarnym możesz podjąć na jednej uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, a także na trzech niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu, Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu oraz Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu. 

  Studia niestacjonarne na kierunku Kosmetologia w Poznaniu w ostatnich latach stają się coraz popularniejsze, co wiąże się z ich elastycznością. Kandydaci mogą wybierać między studiami zaocznymi oraz wieczorowymi. Czym się różnią?

  Studia zaoczne trwają zazwyczaj w wybranych terminach zjazdów, już od samego rana aż do wieczora, od soboty do niedzieli. Jest to ciekawa propozycja dla osób, które cenią sobie elastyczność i chcą połączyć pracę zawodową razem ze studiami.

  Kolejną opcją, równie popularną, są studia wieczorowe, na których zajęcia zaczynają się już przed południem, dlatego są wieczorowe tylko z nazwy. Przed aplikacją na studia wieczorowe warto uprzednio sprawdzić, czy odpowiada nam plan zajęć.

  Pamiętaj, że studia niestacjonarne są płatne – niezależnie od typu uczelni.

   

  Kosmetologia studia niestacjonarne - uczelnie w Poznaniu


   

   

  WYŚWIETL WIĘCEJ Zwiń

  Uczelnie w Poznaniu - studia niestacjonarne na kierunku kosmetologia

  Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu

  Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu

  Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

  Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

  Kosmetologia stopień: (II), czas trwania: 2 lata
  tryb: niestacjonarne

Aktualności rekrutacyjne

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować kosmetologię w Poznaniu

Kosmetologię w Poznaniu można studiować na jednej uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz na 3 niepublicznych; Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu, Akademii Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu oraz Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu.  

Gdzie studiować kosmetologię bezpłatnie w Poznaniu

Bezpłatną kosmetologię w Poznaniu można studiować bezpłatnie tylko w formie stacjonarnej na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. 

Gdzie studiować kosmetologię niestacjonarnie w Poznaniu

Studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku kosmetologia w Poznaniu można podjąć na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu, Akademii Nauk Stosowanych im. Mieszka I w Poznaniu oraz Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu.  

Ile kosztują studia niestacjonarne na kosmetologii w Poznaniu

Studia na kierunku Kosmetologia w formie niestacjonarnej na uczelniach publicznych i prywatnych są płatne. Ceny za jeden rok akademicki na kierunku kosmetologia w Poznaniu wahają się od 4800 zł do 5400 zł za pierwszy rok studiów. 

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Studia niestacjonarne, które oferowane są przez uczelnie publiczne i niepubliczne są płatne. 

Pokaż wszystkie

Opis kierunku

Program nauczania na kierunku kosmetologia będzie oscylował wokół nauk biologicznych, chemicznych oraz medycznych. Studenci nauczą się przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających na twarz i ciało, z zastosowaniem aparatury medycznej. Ponadto dowiedzą się w jaki sposób analizować skład kosmetyków i dobierać produkty dostosowane do potrzeb danego typu skóry.
 

Praca po studiach

Absolwenci znajdą zatrudnienie w gabinetach kosmetycznych. Ponadto mogą związać swoją przyszłość zawodową z gabinetami spa i wellness, gabinetami podologicznymi, gabinetami odnowy biologicznej, laboratoriami oraz firmami farmaceutycznymi.

 

Program studiów i przedmioty

W zależności od wybranej uczelni program kształcenia może różnić się w kontekście proponowanych przedmiotów oraz specjalizacji. Założenia i efekty kształcenia są niejako uniwersalne, studenci mogą jednak uzyskać różne kompetencje, które będą istotne w trakcie kreowania ścieżki kariery.

Studenci mają okazję zgłębiać recepturę preparatów i ich właściwości, uczą się wykonywać zabiegi pielęgnacyjno-lecznicze i upiększające. Zdobywają także wiedzę z zakresu finansów i aspektów prawnych, która jest istotna, jeśli myślisz o prowadzeniu własnego gabinetu kosmetycznego.

Zajęcia prowadzone są w przystosowanych do tego salach wykładowych i pracowniach laboratoryjnych. Studenci mają okazję poznać najnowszą technologię i zaawansowaną aparaturę, to znaczy lasery, urządzenia zabiegowe oraz światowej klasy aparatura badawcza.

W programie studiów na kierunku Kosmetologia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 

Ile punktów na kosmetologię w Poznaniu

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na rok 2023/2024 musieli uzyskać co najmniej 85 punktów.

czytaj dalej progi na kosmetologię w Poznaniu

 

Ogólne cele kształcenia

Studia na kosmetologii to kierunek, który przygotowuje studentów do pracy w branży kosmetycznej, zarówno w sektorze medycznym, jak i beauty. Studenci kosmetologii zdobywają szeroki zakres umiejętności związanych np. z pielęgnacją skóry, makijażem, masażem, kosmetologią estetyczną, a także zdrowiem i higieną. Nabywają również wiedzę z zakresu m.in. anatomii, fizjologii, dermatologii, chemii kosmetycznej, kosmetologii medycznej, jak również technik pielęgnacyjnych i kosmetycznych. Uczą się również np. diagnozy i oceny stanu skóry, dobierania odpowiednich kosmetyków i zabiegów w zależności od indywidualnych potrzeb klienta.

Ważnym elementem nauki na kierunku kosmetologii jest także rozwijanie umiejętności komunikacyjnych, obsługi klienta, zarządzania salonem kosmetycznym oraz pracy w zespole. Program nauczania na kierunku kosmetologii obejmuje szeroki zakres przedmiotów związanych np. z pielęgnacją skóry, makijażem, kosmetologią estetyczną, a także podstawami medycyny. Studenci uczą się m.in. o budowie i funkcjonowaniu skóry, różnych rodzajach skóry, chorobach skóry oraz metodach ich diagnozy i leczenia. Nabywają także wiedzę na temat różnych kosmetyków, ich składników, zastosowania i oceny ich skuteczności.

Absolwenci kosmetologii mogą pracować w różnych miejscach, takich jak np. salony kosmetyczne, spa, kliniki dermatologiczne, salony urody, hotele czy gabinety medycyny estetycznej. Mogą również otworzyć własny gabinet kosmetyczny lub pracować jako konsultanci kosmetyczni. Zawód kosmetologa daje możliwość specjalizacji w określonych dziedzinach, takich jak np. kosmetologia medyczna, w której studenci mogą zdobyć wiedzę i umiejętności związane z bardziej zaawansowanymi zabiegami kosmetologicznymi, takimi jak mez

 

Gdzie studiować na kierunku kosmetologia w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu, Akademii Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu oraz Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku kosmetologia, w roku akademickim 2023/2024, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oferuje 50 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na uczelni niepublicznej. Ceny wahają się od 4800 zł do 5400 zł za pierwszy rok studiów.

Kierunek kosmetologia - uczelnie w Poznaniu

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

 

Limity miejsc

Rekrutacja na poszczególne kierunku studiów odbywa się w ramach postępowania kwalifikacyjnego. Kandydaci przyjmowani są na studia na podstawie listy rankingowej i w oparciu o określony limit miejsc.

Limity miejsc na kierunku kosmetologia w Poznaniu:

 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu: 50

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

 

Ile kosztują studia

Za studia stacjonarne w uczelniach publicznych nie trzeba płacić. Nie dotyczy to studentów niestacjonarnych lub studentów, którzy uczą się w prywatnych szkołach wyższych – taka możliwość studiowania jest płatna.

Kosmetologia studia Poznań - ceny 2023

 • Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Malinowskiej w Poznaniu – od 4800 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2023/2024). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Kandydaci mogą sprawdzić wyniki rekrutacji w prywatnym profilu w systemie IRK lub ERK. Informacje na ten temat publikowane są indywidualnie przez szkoły w ustalonym przez daną uczelnię terminie. Kandydaci mogą w ten sposób poznać nie tylko decyzję szkoły, ale również liczbę zdobytych w postępowaniu kwalifikacyjnym punktów czy zajmowane miejsce na liście rankingowej.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Poznaniu:

 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinowskiego w Poznaniu – lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Dokumenty rekrutacyjne można złożyć bezpośrednio w siedzibie uczelni lub pośrednio, za pomocą poczty tradycyjnej lub elektronicznej. W każdej szkole wyższej może obowiązywać inna forma, dlatego warto pamiętać nie tylko o tym, by dostarczyć komplet wymaganych dokumentów, ale również zapoznać się z zasadami rekrutacji w wybranej uczelni.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Dokumenty na uczelnie najczęściej przyjmowane są niedługo po ogłoszeniu wyników rekrutacji – komplet dokumentów należy dostarczyć w wyznaczonym przez szkołę wyższą terminie (zazwyczaj jest to kilka dni). Spóźnienie lub złożenie niekompletnego zestawu dokumentów może skutkować skreśleniem z listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia!

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Poznaniu:

 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinowskiego w Poznaniu – lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Uczelnie w Poznaniu - kierunek kosmetologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Wydział Farmaceutyczny) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Jakie opinie mają studia na kierunku Kosmetologia w Poznaniu?

Jesteś ciekaw, jaką renomą cieszą się studia na kierunku Kosmetologia w Poznaniu? Wobec tego powinieneś zapoznać się z opiniami studentów tego kierunku.

Małgorzata, studentka pierwszego roku Kosmetologii w Poznaniu, mówi:

„Od zawsze miałam w sobie ogromne poczucie estetyki względem otaczającego mnie świata. Lubiłam wyglądać dobrze oraz dbać o to, żeby moje najbliższe otoczenie też tak wyglądało. Uważam, że człowiek do pełni dobrostanu psychicznego i fizycznego potrzebuje czuć się dobrze sam ze sobą. Bardzo chciałam dać im tę możliwość, dlatego wybrałam studia na kierunku Kosmetologia. A dlaczego w Poznaniu? Po prostu zakochałam się w tym mieście od pierwszego wejrzenia i nie chciałabym z niego wyjeżdżać.”

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kosmetologia Poznań studia i stopnia

Kosmetologia Poznań studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Kosmetologia Poznań studia stacjonarne

Kosmetologia Poznań studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku kosmetologia w Poznaniu

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

 

Pozostałe uczelnie w Poznaniu na których jest kierunek KOSMETOLOGIA

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ-1e4NozBD0cRCFt8gAWtS5k https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bfdcf-wsh-wroclaw.jpg Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • ul. Bursaki 12, 20-150 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Wyższa+Szkoła+Przedsiębiorczości+i+Administracji+w+Lublinie https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/67f82-wspa-lublin.jpg Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • Aula Uniwersytecka Wydziału Prawa i Administracji UMCS https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCxKWr2NXIkcRYECcap5lmJQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/99092-umcs-kierunki.jpg Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJlUta6UScGEcReTNKOPAxYMc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/36d11-wsosp-deblin.jpg Lotnicza Akademia Wojskowa
 • UL.ROLNA 43,, 40-555 KATOWICE, WOJ. ŚLĄSKIE https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wyższa+szkoła+techniczna+katowice https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b6936-wst-katowice.jpg Akademia Śląska
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie