Kierunek business development - coaching, konsulting, mentoring jest realizowany w trybie niestacjonarnym. Część zajęć może się odbywać online dzięki platformom wspomagającym naukę zdalną. Wśród kadry kierunku mogą się znaleźć zarówno wykładowcy akademiccy, jak i specjaliści, którzy na co dzień zajmują się np. coachingiem kadry managerskiej. Studia mają charakter praktyczny, dlatego studenci w większości mogą uczestniczyć w interaktywnych warsztatach. W razie potrzeby otrzymują od wykładowców niezbędną wiedzę teoretyczną. Słuchacze mają także często dostęp do dodatkowych materiałów. Studia mogą być zakończone stworzeniem pracy zaliczeniowej oraz sesją superwizyjną.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku business development - coaching, konsulting, mentoring możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Studenci kierunku business development - coaching, konsulting, mentoring zdobywają szeroką wiedzę z zakresu m.in. psychologii i zarządzania. Mogą poznać nowoczesne strategie biznesowe oraz pojęcia np. sharing economy czy crowdsourcing. W trakcie studiów słuchacze mogą wziąć udział w zajęciach z design thinkingu, który wspiera kreatywne myślenie i rozwiązywanie problemów. Studenci uczą się także często budować zaangażowanie współpracowników oraz zarządzać jednostkami i zespołem jako całością.
Zagadnienia, które mogą się znaleźć w programie kierunku business development - coaching, konsulting, mentoring, to np.:
-
świat VUCA – psychologiczne aspekty zarządzania w zmiennej, niepewnej, złożonej i wieloznacznej rzeczywistości biznesowej
-
nowoczesne narzędzia rozwoju osobistego i liderskiego – mentoring w organizacji
-
budowanie przewagi konkurencyjnej w oparciu o wszechstronny model przywództwa
Studia wspierają także w dużej mierze rozwój osobisty słuchacza. Studenci mogą dowiedzieć się, za pomocą jakich narzędzi mogą umacniać swoją pozycję lidera oraz jak zbudować autorytet.