Dietetyka - Łódź

Dietetyka - Łódź

Studia na kierunku dietetyka w Łodzi możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym), niestacjonarnym oraz online.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Dietetyka stopień: (I) (II) , czas trwania: 3 lata • 2 lata ,
forma: stacjonarne
Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

Dietetyka stopień: (I) (II) , czas trwania: 3 lata • 2 lata ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne, online

Ścieżki kształcenia na kierunku dietetyka

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Dietetyka stopień: (I) , czas trwania: 3 lata ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku dietetyka

05.11.2024

Dietetyka studia Łódź - 2025 | woj. łódzkie

Dietetyka w Łodzi to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 11 różnych specjalności. Studia przygotowują do wykonywania zawodu dietetyka. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu nauk o zdrowiu czy przygotowywania planów żywieniowych.

Dietetyka - Łódź
Studia na kierunku dietetyka w Łodzi
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Studia na kierunku dietetyka w Łodzi można podjąć na 3 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej i online). Ceny na dietetyce w Łodzi w 2024/2025 r. wahają się od 5400 zł do 6600 zł za pierwszy rok studiów, a próg punktowy na bezpłatne studia stacjonarne 2024/2025 na UMED wyniósł 302 punkty.

Gdzie studiować dietetykę w Łodzi

W Łodzi dietetykę możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznej: Uniwersytet Medyczny w Łodzi (UMED) oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższychWyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi oraz Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi.

Kierunek dietetyka - uczelnie w Łodzi:

Sprawdź

Jakie wymagania na kierunek dietetyka w Łodzi

W procesie rekrutacji na studia w Łodzi na kierunku dietetyka w roku akademickim 2025/2026 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, język polski, język obcy, matematyka. dietetyka łódź - przedmioty maturalne

Jak wygląda rekrutacja na Dietetykę w Łodzi? Aby otrzymać upragniony indeks należy przystąpić do konkursu świadectw. Najważniejszymi przedmiotami, będącymi biletem wstępu na studia, są biologia, chemia, matematyka, język obcy, język polski. Warto dokładnie sprawdzić system kwalifikacji, gdyż może on się różnić w zależności od wybranej uczelni, bądź roku rekrutacji.

Wymagania na kierunek Dietetyka w Łodzi obejmują różne dziedziny, między innymi dlatego, że w trakcie nauki studenci przyswajają wiele materiału z różnych zagadnień. Jakie przedmioty występują w programie? Na przykład: biologia i parazytologia, podstawy immunologii, żywienie kliniczne, dietetyka pediatryczna, patomorfologia, psychologia otyłości i odchudzania się.

 

Dietetyka Uniwersytet Medyczny w Łodzi - przedmioty maturalne

Uniwersytet Medyczny w Łodzi w roku 2025/2026 w rekrutacji na dietetykę uwzględnia trzy obowiązkowe przedmioty maturalne – język polski, matematykę, język obcy. Kandydat może także wykazać się wynikami z jednego przedmiotu dodatkowego, chemii lub biologii. dowiedz się więcej

 

Rekrutacja na dietetykę w uczelniach niepublicznych (prywatnych)

Uczelnie niepubliczne w Łodzi przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku dietetyka w Łodzi

Dietetyka to kierunek studiów, która umożliwia zdobycie szerokiej wiedzy z zakresu fizjologii i procesów zachodzących w organizmie. W trakcie nauki studenci uczą się przygotowywania planów żywieniowych, które uwzględniają potrzeby grup i osób indywidualnych. Absolwenci studiów będą potrafili przeprowadzać wywiady żywieniowe oraz udzielać porad dietetycznych.

Dietetyk to zawód, którego popularność stale rośnie. Po ukończeniu tego kierunku studiów można pracować w klinikach leczenia otyłości, ośrodkach zdrowia, sanatoriach, ale też na siłowniach i w klubach fitness. Dietetycy znajdują zatrudnienie także w firmach z branży cateringowej. Ukończenie dietetyki, daje też wiedzę niezbędną do rozpoczęcia własnej działalności.

 

 

Poziom i tryb studiów

 

Uczelnie w Łodzi - kierunek dietetyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej
Uniwersytet Medyczny w Łodzi stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi stacjonarne, niestacjonarne, online I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

W trakcie studiów dietetycznych studenci nauczą się układania zbilansowanych jadłospisów, dopasowanych do potrzeb pacjentów. Ponadto poznają zasady zdrowego żywienia oraz diagnozowania chorób dietozależnych. Studia przygotują ich także do podejmowania działań z zakresu promowania zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej.

Student w trakcie kształcenia dowie się jak wygląda budowa człowieka, reakcje chemiczne i biochemiczne w ciele oraz metabolizm. Będzie wiedział jakie są zasady dziedziczenia oraz pozna mechanizmy powstawania zaburzeń genetycznych.

Dowie się czym jest fizjologia, układ immunologiczny, a także jakie są w nich zachodzące procesy. Pozna jakie są normy i zasady planowania żywienia pod kątem indywidualnym oraz zbiorowym, będzie potrafił rozróżnić czynniki wpływające na preferencje żywieniowe. Dowie się jak działają leki oraz jakie zachodzą ich interakcje ze składnikami pokarmowymi.

Student dietetyki będzie potrafił zastosować wiedzę z jej zakresu w połączeniu z wiedzą z innych dyscyplin, a także dowie się, przeprowadzić wywiad żywieniowy, przygotować materiały edukacyjne dla pacjenta oraz udzielić porady dietetycznej. Będzie potrafił określić wzajemny związek między chorobami przewlekłymi a stanem żywienia.

Po zdobyciu niezbędnej wiedzy będzie umiał dokonać wyliczenia zapotrzebowania na składniki odżywcze, a także dowie się jak używać niezbędnych w swoim zawodzie programów komputerowych, by planować odpowiedni model żywienia. Pozna funkcjonowanie narządów i układów, a informacje zdobyte podczas badania będzie potrafił wykorzystać w ocenie zaburzeń odżywiania.

W programie studiów na kierunku dietetyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 

Nabywane umiejętności

Dietetyka to kierunek studiów, którego celem jest wyszkolenie kadry specjalistów wyróżniających się wiedzą w zakresie m.in. medycyny, nauk o zdrowiu i nauk o kulturze fizycznej. Studenci dietetyki uczą się np. przygotowywania kompleksowych planów żywienia czy oceniania stanu odżywienia pojedynczych osób i całych grup społecznych. W programie tego kierunku znajdują się przedmioty poświęcone m.in.: biochemii oraz technologii żywności, toksykologii, profilaktyce społecznej czy technikom komunikacyjnym stosowanym w poradnictwie dietetycznym.

Dietetycy potrafią np. posługiwać się wiedzą na temat żywienia człowieka zdrowego i chorego w zakresie planowania żywienia, zapobiegania chorobom żywieniowo-zależnym czy dokonywania oceny stanu odżywienia przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Ponadto są oni przygotowani m.in. do przygotowywania potraw, doboru właściwej diety w stanach chorobowych, prowadzenia edukacji zdrowotnej.

Absolwenci dietetyki mogą pracować m.in. w: publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej; placówkach lecznictwa ambulatoryjnego; zakładach żywienia zbiorowego i zakładach dostarczających pożywienie do szpitali i innych placówek zbiorowego żywienia; zakładach przemysłu spożywczego; zakładach produkujących wyposażenie i sprzęt gastronomiczny; organizacjach konsumenckich; placówkach oświatowych; placówkach sportowych. Ponadto osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, mogą rozpocząć własną działalność doradczą lub medialną.

Polecane: 

 

Jakie są specjalności na dietetyce w Łodzi

Współczesne studia z dietetyki charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku dietetyka w Łodzi: psychodietetyka z elementami obesitologiiżywienie klinicznedietetyk wieku dziecięcegodietetyka w odnowie biologicznej i sporcieporadnictwo żywieniowepsychodietetyka...specjalności na dietetyce w Łodzi

 

Po jakim profilu na kierunek dietetyka w Łodzi

Dietetyka to wymagający kierunek, którego studenci potrzebują ugrundotwanych podstaw z takich przedmiotów jak biologia i chemia. Dlatego na studia te najłatwiej dostać się po wcześniejszej nauce w liceum ogólnokształcącym po profilu biologiczno-chemicznym, które przede wszystkim zapewni dobre wyniki na maturze.

Dobre perspektywy otwiera także nauka w szkołach średnich o profilu medycznym, gdzie uczniowie po raz pierwszy stykają się z przedmiotami dotyczącymi medycyny, anatomii czy fizjologii, które pomogą w przyszłych studiach dietetycznych. Najbardziej uniwersalna może okazać się nauka w liceum na profilu matematyczno-fizycznym, która w przyszłej pracy dietetyka pomoże w analizie danych i obliczeniach kalorycznych.

Sprawdź licea i profile klas

 

Czy studia na kierunku dietetyka w Łodzi są trudne

Studia medyczne na kierunku dietetyka w Łodzi są fascynującym, lecz trudnym wyborem. Studia mają złożony charakter i łączą takie dziedziny jak chemia, biologia oraz fizjologia. Podstawą studiów jest zrozumienie procesów metabolicznych oraz wpływu substancji odżywczych na organizm, ale aby to pojąć ważne są solidne podstawy wiedzy biologicznej i chemicznej.

Wyzwaniem mogą okazać się zajęcia z anatomii i fizjologii, które są jednak niezbędne, by zgłębić tajniki funkcjonowania organizmu, aby efektywnie planować zdrowe strategie żywieniowe. Mimo potencjalnych trudności studia z dietetyki w Łodzi dają możliwość zdobycia umiejętności, które są kluczowe w dynamicznie rozwijającej się dziedzinie zdrowego żywienia.

 

Jaki jest najtrudniejszy przedmiot na dietetyce w Łodzi

W przypadku wielu kierunków kluczowy może okazać się pierwszy rok studiów. Na dietetyce obfituje on w szereg ogólnych przedmiotów takich jak: psychologia, genetyka, mikrobiologia czy parazytologia.

Przez rozległy i trudny do przyswojenia zakres materiału, właśnie te przedmioty studenci wymieniają jako najtrudniejsze. Szczególnie dla osób, które na kierunek poszły z pasji do dietetyki, przebrnięcie przez te nie w pełni powiązane z kierunkiem przedmioty, może stanowić największe obciążenie.

Po pokonaniu pierwszego roku, na horyzoncie wyłaniają się przyjemniejsze przedmioty, których głównym zadaniem jest przygotowywanie do przyszłej pracy w zawodzie dietetyka.

 

Czy studia na kierunku dietetyka w Łodzi to studia z przyszłością

Dietetyka to zdecydowanie studia z przyszłością! Zdrowy tryb życia to pojęcie, które coraz częściej chcemy stosować w praktyce. Specjaliści z dietetyki pracują z dużym spectrum pacjentów. Najczęściej z ich pomocy korzystają ludzie, którzy chcą zrzucić zbędne kilogramy. Często dietetycy pracują jednak z pacjentami, których głównym problemem są zaburzenia żywienia. Dla nich kluczem do szczęścia jest dostosowanie odpowiedniej diety.

Ze względu na szybkie tempo życia, coraz popularniejsze stają się diety pudełkowe, w których klienci dostosowują kaloryczność do swoich potrzeb. W tych sytuacjach, to także dietetyk jest najważniejszą osobą. Odpowiednia dieta jest istotna także dla sportowców.

Sprawdź 

 

Jak trudno się dostać na studia na dietetykę w Łodzi

Dietetyka nie należy do jednego z najbardziej obleganych kierunków. Jednak rosnąca popularność zdrowego stylu życia, co roku przyciąga na ten kierunek rzesze studentów. Aby pomóc szczęściu i mieć pewność, że uda się dostać na te studia, trzeba dobrze zdać egzaminy maturalne.

Kandydaci powinni dobrze zaliczyć przedmioty podstawowe jak matematyka, język polski i język obcy oraz zdecydować się na zdawanie jednego z przedmiotów dodatkowych jak chemia lub biologia. Łatwiejszą drogę na studia mają za to laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych z chemii, biologii lub matematyki.

Sprawdź 

 

Czy na studiach na kierunku dietetyka w Łodzi jest matematyka

Na studiach z dietetyki można zetknąć się z matematyką, jednak nie w formie bezpośredniej. Najczęściej nauka ta obecna jest w przedmiotach, które uczą studentów analizy składników odżywczych. Liczenie to nieodłączny element podczas ustalania diety dla potrzeb każdego klienta.

Rola matematyki na studiach dietetycznych nie jest tak ważna jak w przypadku studiów inżynierskich, ale rozumienie tej dziedziny niewątpliwie pomaga w odnalezieniu się na studiach. To ze względu na liczne zajęcia, które nawiązują do pochodnych dziedzin jak chemia czy fizyka.

 

Czy warto iść na Dietetykę?

Zdrowy styl życia to pojęcie, które przeżywa prawdziwy renesans, w związku z czym Dietetyka jako kierunek studiów cieszy się rosnącym zainteresowaniem kandydatów. Jest to kierunek, który umożliwia pozyskanie kompetencji, które można wykorzystać zarówno w samodzielnej działalności, jak i w pracy w różnego rodzaju placówkach, co oznacza że wykształcenie otwiera wiele drzwi na rynku zatrudnienia.

Oczywiście, należy zdawać sobie sprawę z tego, iż jest to kierunek należący do obszaru studiów medycznych, a zatem podejmując decyzję dotyczącą wyboru warto kierować się zainteresowaniami i planami na przyszłość, a nie wyłącznie popularnością i zapotrzebowaniem rynku.

Sprawdź czy warto iść na studia

 

Dietetyka studia podyplomowe w Łodzi

Absolwenci studiów licencjackich lub magisterskich (dowolnego kierunku studiów) mogą uzupełnić lub zdobyć nowe kwalifikacje uczęszczając na studia podyplomowe z zakresu prawa. Są to zazwyczaj studia płatne, które trawją od 2 do 4 semestrów.

Sprawdź 

Ile trwają studia na kierunku dietetyka w Łodzi

Studia na kierunku Dietetyka w Łodzi, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Sprawdź 

Dietetyka w Łodzi - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister
Jaka praca po dietetyce

Jaka praca po dietetyce

Absolwenci dietetyki znajdą zatrudnienie w gabinetach dietetycznych. Ponadto mogą związać swoją przyszłość z publicznymi i niepublicznymi zakładami opieki zdrowotnej, a także z zakładami żywienia zbiorowego. Po ukończeniu studiów można podjąć pracę w placówkach oświatowych i organizacjach konsumenckich.

czytaj dalej praca po dietetyce

 

Czy trudno jest znaleźć pracę po dietetyce w Łodzi

Praca dla dietetyka czai się na każdym kroku. Począwszy od siłowni i klubów fitness, znajdzie on pracę także w klinikach leczenia otyłości, ośrodkach zdrowia, sanatoriach, szpitalach czy w branży cateringowej. Dietetycy często decydują się także na otwieranie własnej działalności. Zapotrzebowanie na dietetyków stale rośnie, ponieważ coraz częściej zwracamy uwagę na to co jemy.

Popularność tego kierunku jest jednak zauważalna na rynku pracy. Duża liczba absolwentów dietetyki sprawia, że rośnie konkurencja, przez co ciężej o zdobycie wymarzonej posady.

 

Ile zarabia się po dietetyce

Dietetyka to kierunek, którego popularność rośnie w olbrzymim tempie, a wzrost zainteresowania kształceniem spowodowany jest przede wszystkim zmianami, jakie zachodzą w społeczeństwie, które coraz większą wagę przykłada do dbania o zdrowie, którego istotnym elementem jest prawidłowe odżywianie.

Absolwenci studiów na kierunku Dietetyka opuszczają mury uczelni z interdyscyplinarną wiedzą z zakresu nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej, dzięki której mogą prowadzić samodzielną działalność, jak również znaleźć zatrudnienie między innymi w: placówkach medycznych, klubach sportowych, czy branży gastronomicznej.

Średnie zarobki absolwentów Dietetyki w 2024 roku:

  • dietetyk prowadzący prywatny gabinet – 7000 złotych
  • dietetyk w szpitalu – 4240 złotych
  • dietetyk w poradni – 4500 złotych
Jak wygląda rekrutacja na dietetykę w Łodzi

Jak wygląda rekrutacja na dietetykę w Łodzi

Przed rozpoczęciem procesu rekrutacji na studia w Łodzi, należy przede wszystkim sprawdzić terminy rekrutacji. Zwykle na stronach internetowych wybranej uczelni wyższej są podane daty, w których należy składać niezbędne dokumenty.

Dietetyka - rekrutacja na uczelniach w Łodzi:

sprawdź rekrutacja na studia w Łodzi

Jakie przedmioty liczą się na dietetykę w Łodzi

Planowanie studiów, to proces, który rozpoczyna się najpóźniej przy wyborze przedmiotów maturalnych. Aby zwiększyć swoje szanse na dostanie się na wymarzone studia, przy deklaracji maturalnej warto przemyśleć wybór przedmiotów rozszerzonych.

W przypadku studiów na kierunku dietetyka w Łodzi podczas rekrutacji uwzględniana jest matematyka, język polski oraz język obcy, zdawane na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. Dodatkowo w trakcie rekrutacji uwzględniany jest wynik matury z chemii lub biologii. 

Sprawdź dietetyka łódź - przedmioty maturalne

 

Jakie progi na dietetykę w Łodzi

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na dietetykę na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi na rok 2024/2025 musieli uzyskać co najmniej 302 punkty.

czytaj dalej:

 

Ile procent z matury na dietetykę w Łodzi

Kandydaci na studia z dietetyki na Uniwersytet Medyczny w Łodzi, musieli osiągnąć próg 316 punktów. Po przeliczeniu tego wskaźnika na wartość procentową, wynika, że aby dostać się na ten kierunek wystarczyło osiągnąć 79% z egzaminów na poziomie rozszerzonym z dwóch wymaganych w rekrutacji przedmiotów.

Kandydaci mogliby zdać na studia sumując także wyniki z czterech przedmiotów zdanych na poziomie podstawowym: matematyka, język polski, język obcy oraz chemia lub biologia. W tym przypadku, każdy z egzaminów powinni zdać także na poziomie co najmniej 79%. Warto jednak pamiętać, że próg punktowy może być większy w zależności od liczby kandydatów. Aby być pewnym dostania się na ten kierunek warto zdać maturę jak najlepiej.

sprawdź kalkulator procentów

 

Limity miejsc

Rekrutacja na poszczególne kierunku studiów odbywa się w ramach postępowania kwalifikacyjnego. Kandydaci przyjmowani są na studia na podstawie listy rankingowej i w oparciu o określony limit miejsc.

Limity miejsc na kierunku dietetyka w Łodzi:

  • Uniwersytet Medyczny w Łodzi – 

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2025/2026)

sprawdź 

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Informacje o wynikach rekrutacji najczęściej publikowane są przez uczelnie w indywidualnych dla nich terminach – dane pojawiają się w prywatnym profilu kandydata w systemie IRK lub ERK i dotyczą m.in. decyzji uczelni o przyjęciu lub nieprzyjęciu kandydata na wybrane studia, a także o liczbie zdobytych przez niego punktów.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2025 w uczelniach publicznych w Łodzi:

  • Uniwersytet Medyczny w Łodzi: lipiec 2025

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2025/2026)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Uczelnie przyjmują komplety dokumentów, które zostają dostarczone przez zakwalifikowanych kandydatów osobiście do siedziby szkoły lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej czy elektronicznej. Termin przeznaczony na ten etap rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Zakwalifikowani kandydaci zazwyczaj mają kilka dni na dostarczenie wymaganych dokumentów do wybranej uczelni – najczęściej mogą to robić tuż po ogłoszeniu wyników rekrutacji. Kandydaci powinni zatem się pospieszyć! Spóźnienie lub dostarczenie niekompletnego zestawu dokumentów może zakończyć się skreśleniem z listy osób, które zostały przyjęte na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2025 w uczelniach publicznych w Łodzi:

  • Uniwersytet Medyczny w Łodzi: lipiec 2025

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2025/2026)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

 

Gdzie warto studiować dietetykę w Łodzi

Jak już wspomnieliśmy, Dietetyka jest kierunkiem należącym do obszaru studiów medycznych, ale nie oznacza to, że oferowany jest tylko przez uczelnie o medycznym profilu. Kształcenie można podjąć zarówno w uczelniach publicznych, jak i niepublicznych – o różnych profilach nauczania.

Dietetyka studia – uczelnie publiczne (państwowe) w Łodzi:

  • Uniwersytet Medyczny w Łodzi

dowiedz się więcej dietetyka w Łodzi - uczelnie publiczne

Z racji dużej popularności, kierunek Dietetyka oferowany jest także w uczelniach niepublicznych, które niekoniecznie posiadają medyczny profil nauczania. Zastanawiając się nad wyborem niepublicznej szkoły wyższej należy pamiętać jednak o tym, że za kształcenie pobierane są opłaty, niezależnie od tego w jakiej formie będziemy zdobywać wiedzę.

Dietetyka studia – uczelnie niepubliczne (prywatne) w Łodzi:

  • Akademia Humanistyczno- Ekonomiczna
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu

dowiedz się więcej dietetyka w Łodzi - uczelnie prywatne

Ile kosztują studia na kierunku dietetyka w Łodzi

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku dietetyka, w roku akademickim 2025/2026, Uniwersytet Medyczny w Łodzi oferuje miejsca w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na uczelni prywatnej. Ile kosztują studia na dietetyce w Łodzi? Ceny w 2024 roku wahają się od 5400 zł do 6600 zł za pierwszy rok studiów.

Dietetyka studia Łódź - ceny 2024

  • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi: od 5400 zł
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu: 6600 zł

Sprawdź

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2026/2026). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować dietetykę w Łodzi?

Studia na kierunku dietetyka można podjąć w trybie stacjonarnym w jednej łódzkiej uczelni publicznej – Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

Ponadto dietetykę w trybie stacjonarnym, niestacjonarnym i online oferują dwie niepubliczne szkoły: Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi oraz Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi.

Gdzie studiować dietetykę bezpłatnie w Łodzi?

Bezpłatne studia na kierunku dietetyka w Łodzi oferuje tylko Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Studenci tej szkoły wyższej mogą studiować dietetykę jedynie w trybie stacjonarnym.

Gdzie studiować dietetykę niestacjonarnie w Łodzi?

Niestacjonarną naukę na kierunku dietetyka oferują dwie łódzkie uczelnie niepubliczne – Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi oraz Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi.

Ponadto Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi umożliwia studentom studiowanie dietetyki w trybie online.

Dowiedz się więcej dietetyka w Łodzi studia niestacjonarne >

Ile kosztują studia niestacjonarne na dietetyce w Łodzi?

Niestacjonarne studia na kierunku dietetyka w Łodzi są studiami płatnymi, których cena za jeden rok akademicki zaczyna się od 5160 zł. ceny - dietetyka Łódź >

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne?

Niestety, wszystkie studia niestacjonarne w Łodzi wiążą się z opłatami – studenci, którym zależy na bezpłatnej nauce, powinni zdecydować się na studia stacjonarne w publicznej uczelni.

Pokaż wszystkie

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Dietetyka Łódź studia i stopnia

Dietetyka Łódź studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Dietetyka Łódź studia stacjonarne

Dietetyka Łódź studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku dietetyka w Łodzi

Dietetyka w Łodzi

  • Jak wyglądają studia na kierunku Dietetyka w Łodzi?

    Kult ciała i zdrowej sylwetki w dzisiejszych czasach jest bardzo ważny. Zdrowa dieta, ćwiczenia i dążenie do idealnej figury, to często działania niemal każdej nastolatki i nastolatka. Bycie „fit” jest teraz modne i nawet sławne gwiazdy propagują to spojrzenie. Mówi się natomiast także, że w żyjemy w dobie otyłości.

    Co trzeci polski nastolatek boryka się z nadwagą, a niemal co druga osoba po 40 roku życia, nie potrafi właściwie dobrać swojej diety. Z drugiej strony, niektórzy ludzie mają problem z anoreksją – czyli jedzą zbyt mało przez to wyglądają i czują się bardzo źle.

    Jak zachować umiar i kiedy głosić się do specjalisty? Co robimy źle? Czy pobłażanie dzieciom i częstowanie ich cukierkami jest złe? A może żywność, którą spożywamy jest tak bardzo przetworzona, że nawet zdrowa dieta jest już po prostu z gruntu niezdrowa? Dietetyk powinien znać odpowiedzi na te pytania. A czym on właściwie się zajmuje? Kiedy zgłosić się po jego poradę?

    Łódzkie uczelnie wyższe robią co w swojej mocy, by wykształcić profesjonalistów w tej dziedzinie. Jest teraz popyt na dietetykę, co widać na corocznych rekrutacjach na ten kierunek. Młodzi ludzie ucząc się tego kierunku liczą na pracę w swoim zawodzie. Odpowiedzialność jest spora, ale satysfakcja z wykonywanego zawodu jeszcze większa.

     

     

     

    Zdobywana wiedza i umiejętności

     

    Wiedza

    Student w trakcie kształcenia dowie się jak wygląda budowa człowieka, reakcje chemiczne i biochemiczne w ciele oraz metabolizm. Będzie wiedział jakie są zasady dziedziczenia oraz pozna mechanizmy powstawania zaburzeń genetycznych.

    Dowie się czym jest fizjologia, układ immunologiczny, a także jakie są w nich zachodzące procesy. Pozna jakie są normy i zasady planowania żywienia pod kątem indywidualnym oraz zbiorowym, będzie potrafił rozróżnić czynniki wpływające na preferencje żywieniowe. Dowie się jak działają leki oraz jakie zachodzą ich interakcje ze składnikami pokarmowymi.

    Ponadto, student dietetyki będzie wiedział jakie są psychologiczne i społeczne podstawy zachowań człowieka w kontekście żywienia.

     

    Umiejętności

    Student dietetyki będzie potrafił zastosować wiedzę z jej zakresu w połączeniu z wiedzą z innych dyscyplin, a także dowie się, przeprowadzić Wywiad żywieniowy, przygotować materiały edukacyjne dla pacjenta oraz udzielić porady dietetycznej. Będzie potrafił określić wzajemny związek między chorobami przewlekłymi a stanem żywienia.

    Po zdobyciu niezbędnej wiedzy będzie umiał dokonać wyliczenia zapotrzebowania na składniki odżywcze, a także dowie się jak używać niezbędnych w swoim zawodzie programów komputerowych, by planować odpowiedni model żywienia. Pozna funkcjonowanie narządów i układów, a informacje zdobyte podczas badania będzie potrafił wykorzystać w ocenie zaburzeń odżywiania.

    Dietetyk po studiach w Łodzi będzie potrafił pomóc zarówno dzieciom jak i osobom w podeszłym wieku, kobietom w ciąży, osobom niepełnosprawnym i sportowcom.

     

    Kompetencje społeczne

    Absolwent dietetyki będzie taktowny tolerancyjny i otwarty w kontaktach interpersonalnych, a posiadając świadomość własnych ograniczeń będzie wykorzystywał swoje mocne strony, wyciszając te słabsze. Dowie się jak poprawnie kierować zespołem specjalistów oraz przekazać im wiedzę z zakresu dziedzin nauki o zdrowiu.

    Będzie szanował swoich pacjentów, zachowując ich tajemnicę oraz pomagać im zgodnie ze sztuką lekarską. Poradzi sobie także jako indywidualna jednostka, a jeśli zajdzie taka potrzeba doskonale da sobie radę pracując w grupie. Absolwent tego kierunku będzie miał świadomość ciągłego pogłębiania wiedzy, co może zaprocentować w jego dalszym życiu i pracy.

Aktualności rekrutacyjne

Zobacz także

Pokaż wszystkie

21 Uczelni w Łodzi

Może zadajesz sobie pytanie, czy Łódź jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród sześciu publicznych i piętnastu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują łódzkie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Łodzi

 



# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Studia na kierunku dietetyka - wszystko co musisz wiedzieć

Studia medyczne w Łodzi

Uniwersytet Medyczny w Łodzi kierunki

Jakie są kierunki medyczne w Łodzi

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

 

komentarze (1)

Justyna odpowiedz

Polecam wejść na medyk.edu.pl i zobaczyć ofertę i program studiów. Już po tych kilku zdaniach można mieć pewność, że człowiek dużo się nauczy i warto spróbować swoich sił.

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2025

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia