Grafika warsztatowa studia - kierunek studiów

Szukasz kierunku studiów, który jest związany z szeroką rozumianą sztuką, ale łączy w sobie nowoczesne techniki? Jednocześnie chciałbyś dalej rozwijać swój talent plastyczny? Zależy Ci na wielu możliwościach zawodowych? A może stawiasz na zdobycie jak najszerszej wiedzy w zakresie technik graficznych? Jeśli tak, to studia na kierunku Grafika warsztatowa ułatwią Ci zrealizowanie wszystkich Twoich celów związanych z karierą zawodową. W takim razie, koniecznie przeczytaj o możliwościach edukacyjnych oraz propozycjach pracy, jakie otrzymują absolwenci!

Na początku powinieneś wiedzieć, że Grafika warsztatowa to studia jednolite magisterskie. Zajęcia, które obejmuje program nauczania, pomogą Ci rozwinąć umiejętności w zakresie rysunku, malarstwa oraz rzeźby. Oprócz tego zdobędziesz niezbędną wiedzę dotyczącą historii sztuki i grafiki warsztatowej, jak również fotografii oraz liternictwa. Co jeszcze czeka przyszłych studentów tego kierunku? Decydując się na studia Grafika warsztatowa, wybierasz także możliwość kształcenia się w różnych technikach np. druk wklęsły, druk wypukły czy grafika książki.

W jakich miejscach czeka na Ciebie zatrudnienie? Jako absolwent tego kierunku możesz podjąć pracę w wydawnictwach, redakcjach prasowych lub drukarniach. Studia graficzne przygotują Cię również do pracy w różnego rodzaju agencjach reklamowych oraz instytucjach kulturalnych. Nie chcesz pracować w „czyjejś” firmie? W porządku. Zdobyta wiedza pozwoli Ci na samodzielną pracę grafika, zatem be przeszkód możesz założy własną działalność gospodarczą. Jest to świetna propozycja kształcenia dla osób, które stawiają na nieustanny rozwój, a możliwość osiągnięcia satysfakcji zawodowej jest dla nich  ważnym kryterium wyboru przyszłych studiów. Jeśli należysz do tego grona, wybierz studia na kierunku Grafika warsztatowa!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunek Grafika warsztatowa , na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: kandydat jest przyjmowany na podstawie wyniku uzyskanego z egzaminu praktycznego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GRAFIKA WARSZTATOWA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Artystyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Grafikę warsztatową

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • znajomości historii grafiki warsztatowej oraz historii sztuki
 • dysponowania podstawowymi wiadomościami z obszaru fotografii, grafiki cyfrowej, projektowej oraz edytorskiej
 • malarstwa, rzeźby oraz rysunku
 • znajomości dzisiejszych trendów oraz rozumienia współczesnej sztuki
 • znajomości różnych technik graficznych

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Grafika warsztatowa

Absolwent kierunku Grafika warsztatowa znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • pracownik wydawnictw
 • pracownik agencji reklamowych
 • pracownik redakcji prasowych
 • pracownik instytucji kulturalnych
 • pracownik drukarni
 • własna działalność gospodarcza

 

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GRAFIKA WARSZTATOWA

Komentarze (0)