Animator teatralny - studia podyplomowe

Animator teatralny - studia podyplomowe

Dodaj do ulubionych

Animator teatralny studia podyplomowe

 

Dla kogo ten kierunek

Kurtyna w górę: czas na wybór naukowej drogi. Jeśli kiedykolwiek pomyślałeś, że Twoja koniecznie powinna biec przez scenę teatru, na pewno słyszałeś o studiach na kierunku animacja teatralna. Kim jest animator? To osoba, która rozumie specyfikę teatru i sprawnie organizuje jego funkcjonowanie, zarówno na polu przedsięwzięć wewnętrznych (przebiegu spektakli, festiwali i koncertów) jak i kontaktów z innymi instytucjami kultury, urzędami oraz widzem. Praktyczna wiedza z zakresu prowadzenia warsztatów, organizowania wydarzeń kulturalnych oraz promocji na animacji kulturalnej spotyka się z teoretycznymi zagadnieniami na temat zjawisk współczesnej literatury, najnowszego teatru i dramatu. To studia dla humanistów rozmiłowanych w scenie, którym nieobce są działanie oraz planowanie, którzy chcą poznać podstawy gry aktorskiej, mieć kontakt z ludźmi i wpływ na ich udział w kulturze.

 

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzę możesz zdobyć, kształcąc się jako animator teatralny? W pierwszej kolejności poznasz środowisko swojej pracy: dowiesz się jakie instytucje kultury działają na rynku, skąd czerpią finansowanie i jakie działania podejmują, by wspierać swoją przedsiębiorczość. Zgłębisz historię teatru oraz historię literatury, zdobędziesz narzędzia, z których korzysta kompetentny krytyk teatralny, ćwicząc analizę i interpretację sztuki. Nauczysz się organizować spektakle, dowiesz się czym jest adaptacja i animacja teatralna. Wreszcie: wkroczysz w interdyscyplinarny świat kultury poznając zależności między teatrem a telewizją i mediami.

 

Praca po studiach

Wybór studiów na kierunku animacja teatralna to furtka do pracy w teatrze, gdzie absolwent animacji, w zależności od własnych perspektyw dalszego rozwoju, może objąć takie stanowiska, jak: reżyser spektakli teatralnych, animator wydarzeń artystycznych, pracownik teatralnego działu promocji itd. Animator teatralny znajdzie zatrudnienie w miejskich instytucjach kultury, w domach kultury oraz ośrodkach młodzieżowych – wszędzie tam, gdzie będzie mógł wykazać się biegłością w organizowaniu imprez artystycznych oraz wiedzą o ich specyfice. Animatorzy teatralni decydują się również na karierę w mediach, podejmując pracę w charakterze prezenterów radiowych lub telewizyjnych, konferansjerów czy redaktorów, odpowiadających za działy związane z ich wykształceniem.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ANIMATOR TEATRALNY - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując animację teatralną:

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • struktury i sposobów funkcjonowania instytucji kultury
 • historii teatru i literatury
 • współczesnych zjawisk teatru i literatury
 • analizy i interpretacji dzieł teatralnych
 • organizacji wydarzeń kulturalnych i artystycznych
 • podstaw adaptacji i animacji teatralnej
 • związków teatru z innymi dziedzinami sztuki oraz mediów

Jak wyglądają studia na kierunku animator teatralny - studia podyplomowe?

 

1. Typ i tryb studiów

Studia podyplomowe na kierunku animator teatralny można realizować jedynie w trybie zaocznym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się w formie zjazdów w wybrane weekendy semestru, a studenci będą musieli opłacić czesne.

Program kształcenia na powyższych studiach będzie oscylował wokół nauk artystycznych i pedagogicznych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku Animator teatralny - studia podyplomowe będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć wiedzę z zakresu pedagogiki, psychologii czy nauk artystycznych. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów, dzięki którym dowiesz się więcej o historii teatru oraz kulturze współczesnej. W czasie studiów skupisz się także na doskonaleniu swoich kompetencji psychologicznych oraz pedagogicznych, co z pewnością wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej.

 

3. Nabywane umiejętności

Studenci, którzy aplikują na kierunek Animator teatralny - studia podyplomowe będą mieli okazję wykształcić szereg cennych umiejętności praktycznych oraz kwalifikacji zawodowych. W czasie studiów nauczysz się prowadzenia zajęć dydaktycznych z zakresu edukacji kulturalnej i teatralnej. Ponadto, zdobędziesz kompetencje z obszaru organizowania i prowadzenie widowisk teatralnych. Studenci rozwiną również kompetencje miękkie, takie jak zdolność komunikacji czy pracy zespołowej, które są niezwykle ważne w pracy z ludźmi.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia podyplomowe na kierunku animator teatralny trwają trzy semestry, czyli półtora roku.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku animacja teatralna?

Absolwent kierunku animacja teatralna znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • organizator i opiekun wydarzeń kulturalnych w instytucji kultury
 • reżyser teatralny
 • impresario
 • animator i organizator wydarzeń w teatrze
 • pracownik domu kultury
 • pracownik teatralnego działu promocji
 • opiekun własnego zespołu teatralnego/grupy wokalnej/zespołu tanecznego
 • redaktor w dziale kultury
 • spiker radiowy lub telewizyjny

Zobacz inne kierunki Artystyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANIMATOR TEATRALNY - STUDIA PODYPLOMOWE

Komentarze (0)