Programowanie

Programowanie

Uczelnie

Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i

Gotowe

Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania?

Na liście wyników wyszukiwania znajdują się wszystkie polskie uczelnie publiczne (państwowe) oraz promowane uczelnie niepubliczne (prywatne). Kolejność profili partnerów w wynikach wyszukiwania zależy od określonych czynników. Więcej informacji o pozycjonowaniu znajdziesz w Regulaminie dostępnym tutaj

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
    Miejscowość
      Status uczelni
      Typ uczelni
        Więcej filtrów
        Poziom studiów
          Forma studiów
            Czas trwania

              Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i

              Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

              Gotowe

              Wyróżniony

              Profil tego partnera wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania, ponieważ partner wykupił dodatkową, płatną usługę w otouczelnie.pl polegającą na pozycjonowaniu partnera w wynikach wyszukiwania.

              Programowanie studia - kierunek studiów

              Prawdopodobnie uczulony na światło słoneczne i interakcje międzyludzkie, ale gdybyś jakimś cudem miał okazję spojrzeć mu w oczy, na pewno zatroszczyłbyś się o kondycję jego spojówek, nadwyrężonych od dni (i nocy) spędzonych przed monitorem. W modzie wyznacza nowe trendy: sprany tiszert, koszula w kratę, w chłodniejszych porach sweter, zarost pielęgnowany raczej z braku czasu niż z przywiązania do mód i okulary w rogowej oprawie – im więcej odcisków palców noszą na szkłach, tym bliższe są prawdy o tym stereotypowym wizerunku. Dotyczy on oczywiście programistów, których postrzegamy właśnie w ten sposób – jako outsiderów z rzadka wychylających się poza świat własnej pracy i pasji, mało towarzyskich zapaleńców, zajmujących się dziedziną, do której dostęp ma jedynie grono wtajemniczonych osób o bardzo hermetycznych kompetencjach. Nie trzeba tęgich głów by stwierdzić, że każda etykieta, więc również ta dotycząca wizerunku i umiejętności programisty, może, ale nie musi przystawać do rzeczywistości. Wachlarz predyspozycji, które powinna wykazywać osoba chcąca zajmować się programowaniem, nie jest wyimkiem z wiedzy tajemnej i wielu z nas odnalazłoby w sobie przynajmniej kilka cech przydatnych w tym zawodzie – umiejętność myślenia analitycznego, skutecznego rozwiązywania problemów i przewidywania możliwości ich pojawienia się z wyprzedzeniem pozwalającym na analizę sytuacji.

              Terminy rekrutacji

              Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku programowanie rozpocznie się 15 stycznia 2025 r. i potrwa do 31 października 2025 r. | programowanie - terminy rekrutacji >

              Dla kogo ten kierunek

              Jeśli zależy Ci na zdobyciu nowoczesnej wiedzy informatycznej ze szczególnym uwzględnieniem wiedzy z zakresu zaawansowanego programowania, chcesz zdobyć wykształcenie, które wciąż jest przepustką do sprawnego funkcjonowania na rynku pracy, bezbłędnie analizujesz problemy, języki programowania nie brzmią dla Ciebie złowrogo i obco a swoje umiejętności informatyczne chętnie połączyłbyś z kompetencjami biznesowymi, zarządczymi i społecznymi, studia na kierunku programowanie mogą okazać się tym, czego szukasz.

               

              Program studiów i przedmioty

              Jaką wiedzę zdobędziesz w toku studiów i jakimi umiejętnościami będziesz mógł pochwalić się jako absolwent tego kierunku? Zostaniesz wtajemniczony w tajniki współczesnego programowania, uwzględniające podstawowe zagadnienia, takie jak forma pisania programów (syntaktyka i semantyka języków programowania) oraz złożone problemy: od programowania na poziomie systemu operacyjnego, do tworzenia aplikacji w środowisku sieciowym, wykorzystywanych potem przez różnorodne podmioty, chociażby przez sektor biznesowy. Weźmiesz udział w zajęciach poświęconych bazom danych – nauczysz się gromadzić dane oraz przetwarzać je i wykorzystywać w praktyce. W Twojej naukowej optyce znajdzie się również grafika komputerowa, zagadnienia związane z rozwojem sztucznej inteligencji oraz systemy komputerowe i operacyjne. Nauczysz się pracować przy projektach zespołowych i analizować społeczne problemy informatyki, przyjrzysz się komunikacji na linii człowiek-komputer oraz zasadom komunikacji międzykulturowej i komunikacji w biznesie, które będziesz mógł wykorzystać podejmując pracę w międzynarodowych firmach i korporacjach. Wreszcie – poznasz najważniejsze języki i paradygmaty programowania, katalog i możliwości wykorzystania narzędzi CASE oraz zaawansowane technologie programowania, które pozwolą Ci już na etapie akademickim, stanąć przed próbką zawodowych wyzwań programisty.

               

              Praca po studiach

              Jakie perspektywy zawodowe otworzą się przed Tobą, kiedy ukończysz studia na kierunku programowanie? Programiści to wciąż najbardziej pożądani specjaliści branży IT, nie będziesz miał więc problemu ze znalezieniem pracy, ale musisz być gotowy na zmierzenie się z próbą mądrego skonkretyzowania swojej drogi zawodowej. Opcji jest wiele: z powodzeniem sprawdzisz się w roli projektanta aplikacji mobilnych, analityka danych odpowiedzialnego również za przetwarzanie i ochronę informacji czy grafika komputerowego. Absolwenci programowania bardzo często znajdują zatrudnienie przy projektowaniu systemów informatycznych i zarządzaniu ich rozwojem, tworzeniu oprogramowania lub kodu źródłowego. Jeśli nie zdecydujesz się na ścieżkę zawodową związaną z zagadnieniami technicznymi, będziesz mógł zastanawiać się nad podjęciem pracy w charakterze menadżera, team leadera i dyrektora IT – rozwinięte umiejętności interpersonalne oraz zdolność szybkiego rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji ułatwią Ci z pewnością start na tym polu zawodowym.

              Jakie przedmioty zdawać na maturze?

              Przy rekrutacji na kierunek programowanie na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty: przyjęcie na studia na kierunku programowanie odbywa się na podstawie dokonania przez kandydata rejestracji on-line, złożenia kompletu wymaganych dokumentów oraz uiszczenia opłaty rekrutacyjnej.

              Programowanie - zasady rekrutacji

              Dalsza część artykułu pod reklamą

              Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku programowanie?

              Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

              • tajników nowoczesnego programowania: syntaktyki i semantyki języków programowania, programowania na poziomie systemów komputerowych oraz tworzenia rozbudowanych aplikacji w środowisku sieciowym
              • zarządzania bazami danych: gromadzenia i przetwarzania danych oraz wykorzystywania ich w praktyce
              • podstaw grafiki komputerowej

              Dalsza część artykułu pod reklamą

              Jak wyglądają studia na specjalizacji programowanie?

               

              1. Typ i tryb studiów

              Specjalizację programowania można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie studiowania to wybierz studia niestacjonarne, na których zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru.

              Tematyka zajęć na powyższym kierunku będzie oscylować wokół zagadnień związanych z naukami informatycznymi.

               

              2. Program studiów i przedmioty

              Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku programowanie: podstawy ekonomii, podstawy programowania, algorytmy i struktury danych, technika cyfrowa, matematyka.

              W ramach specjalności programowanie, realizowanej na wielu kierunkach studiów, zdobędziesz kompleksową wiedzę z zakresu nauk matematycznych, technicznych oraz przede wszystkim, informatycznych. W planie zajęć zazwyczaj będą znajdować się następujące przedmioty powiązane z tą tematyką:

              • Podstawy ekonomii 
              • Sieci komputerowe
              • Podstawy zarządzania
              • Systemy operacyjne

               

              3. Nabywane umiejętności

              Osoby, które aplikują na powyższą specjalizacje, przede wszystkim skupią się na doskonaleniu kompetencji z zakresu informatyki. W ramach licznych warsztatów nauczysz się wybranych języków programowania. Ponadto poznasz zasady projektowania systemów informatycznych oraz tworzenia zaawansowanych baz danych. Studenci rozwiną także zdolności z zakresu programowania aplikacji mobilnych i stron internetowych. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zyskasz niezwykle cenne doświadczenie zawodowe.

              Dalsza część artykułu pod reklamą

              Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

              W zależności od uczelni studia pierwszego stopnia na specjalizacji programowanie będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów lub trzy i pół roku czyli siedem semestrów. Po upływie tego czasu otrzymasz tytuł licencjata lub inżyniera. Natomiast studia drugiego stopnia trwają trzy lub cztery semestry i kończą się nadaniem tytułu magistra.

              Dalsza część artykułu pod reklamą

              Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku programowanie?

              Absolwent kierunku programowanie znajdzie zatrudnienie w/jako:

              • projektant aplikacji mobilnych 
              • twórca kodu źródłowego
              • analityk danych zajmujący się również przetwarzaniem i ochroną informacji
              • grafik komputerowy
              • projektant systemów informatycznych
              • projektant oprogramowania i narzędzi multimedialnych
              • menadżer, team leader lub dyrektor w branży IT
              • front end developer w firmach, korporacjach lub agencjach marketingowych

              Dalsza część artykułu pod reklamą

              Zobacz inne kierunki informatyczne

              Filtrowanie
              Województwo
                Poziom studiów

                Dalsza część artykułu pod reklamą

                Zobacz inne kierunki informatyczne - podyplomowe

                Filtrowanie
                Województwo
                  Poziom studiów

                  Dalsza część artykułu pod reklamą

                  W jakich firmach możesz pracować po kierunku programowanie

                  Dalsza część artykułu pod reklamą

                  Miasta, które oferują studia na kierunku Programowanie

                  Dalsza część artykułu pod reklamą

                  Teraz najważniejsze

                  kalkulator maturalny

                  matura 2025

                  arkusze maturalne

                  wyniki matur 2025

                  rekrutacja na studia

                  studia

                  kierunki studiów

                  studia podyplomowe

                   

                  Ciekawe

                   


                  gdzie studiować

                   

                   

                  Nadchodzące wydarzenia

                  Komentarze (1)

                  Jacek odpowiedz

                  Skończyłem studia wyższe z informatyki, ale chciałem lekko się przebranżowić i dorobiłem podyplomówke z programowania na WSKZ. Studia w całości online, wykłady konkret i przedstawione bardzo sensownie, łatwo można się odnaleźć. Praca programisty jest jak najbardziej dla mnie, cieszę się z tej zmiany ;)