Grafika komputerowa i multimedialna

Grafika komputerowa i multimedialna

Dodaj do ulubionych

Grafika komputerowa i multimedialna studia – kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Sztuka, która narodziła się wraz z początkiem rozwoju ludzkiej cywilizacji, od zarania dziejów stanowiła istotną część życia społeczeństwa. Wykorzystywana przez pierwotne plemiona w celach rytualnych, w czasach późniejszych miała na celu głównie skłaniać odbiorcę do myślenia lub poszerzać jego poczucie estetyki. Obecnie artyści bywają niedoceniani przez szersze grono odbiorców, a ich dzieła nie sprzedają się na tyle dobrze, aby zapewnić im godne życie. Studia na kierunku grafika komputerowa i multimedialna znajdują wspólny mianownik dla działalności artystycznej i opłacalnej w dzisiejszych czasach branży IT, aby współcześni miłośnicy sztuki byli w stanie łączyć swoją pasję z opłacalną działalnością zarobkową. Uwielbiasz sztukę i chciałbyś brać czynny udział w jej tworzeniu za pomocą najnowocześniejszych programów komputerowych? Zawsze podziwiano twoją niemal nieograniczoną wyobraźnię? Chciałbyś wiązać swoją przyszłość z zawodem artysty, ale jednocześnie obawiasz się, że tradycyjne podejście do niej nie pozwoli ci się utrzymać? Fascynują cię najnowocześniejsze technologię, programy komputerowe i aplikacje? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na większość z tych pytań, studia na kierunku grafika komputerowa i multimedialna są dla ciebie stworzone!

 

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzą będziesz mógł się pochwalić jako absolwent studiów na kierunku grafika komputerowa  i multimedialna? Obszerną, zawężającą spektrum swojego zasięgu jedynie do najbardziej przemawiającego do ciebie odgałęzienia. Przede wszystkim posiądziesz niezbędne umiejętności obsługi programów graficznych, dzięki czemu staniesz się uniwersalnym na rynku pracy artystą. Wykłady z teorii sztuki zwiększą twoją artystyczną świadomość i poszerzą horyzonty. W trakcie zajęć warsztatowych dowiesz się między innymi, jak edytować pliki wideo, projektować animacje na potrzeby reklam, czy prywatnych zleceniodawców oraz tworzyć graficzne zaplecze stron internetowych.

 

Praca po studiach

Gdzie zatrudnisz się po ukończeniu studiów na kierunku grafika komputerowa i multimedialna? Ze względu na obszar kształcenia, jakiego doświadczysz na studiach, staniesz się pracownikiem, którego zdecydowanie potrzebuje współczesny rynek pracy. Zatrudnienie znajdziesz w agencjach reklamowych oraz marketingowych, gdzie będziesz miał okazję podwyższyć osiągnięcia sprzedażowe swojej firmy poprzez tworzenie przyciągających uwagę ulotek reklamowych. Branża IT także przyjmie cię z otwartymi ramionami – w końcu zapotrzebowanie na dobrych grafików komputerowych nie maleje. Jeśli cenisz sobie względną wolność zawodową, będziesz mógł spróbować swoich sił w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, gdzie zajmiesz się projektowaniem zaplecza graficznego stron internetowych, różnorakich animacji i wykonywaniem innych zleceń graficznych.

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku grafika komputerowa i multimedialna, w procesie rekrutacji na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy nowożytny, język polski, historia, wiedza o kulturze, matematyka.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GRAFIKA KOMPUTEROWA I MULTIMEDIALNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku grafika komputerowa i multimedialna

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Artystyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując grafikę komputerową i multimedialną

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • obróbki plików graficznych
   • tworzenia animacji z wykorzystaniem obiektowych języków skryptowych
   • edycji i montażu wideo
   • obsługi profesjonalnych programów graficznych
   • tworzenia stron internetowych
   • rozumienia zjawisk zachodzących na płaszczyźnie kulturowej

   Czas trwania studiów na kierunku grafika komputerowa i multimedialna na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku grafika komputerowa i multimedialna

   Absolwent kierunku grafika komputerowa i multimedialna znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • pracownik agencji reklamowych
   • pracownik agencji marketingowych
   • pracownik wydawnictw
   • pracownik branży IT
   • twórca stron internetowych
   • pracownik redakcji prasowych

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GRAFIKA KOMPUTEROWA I MULTIMEDIALNA

   Komentarze (0)