DESIGN W BIZNESIE (STUDIA DUALNE)

DESIGN W BIZNESIE (STUDIA DUALNE)

DESIGN W BIZNESIE STUDIA DUALNE studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Design w biznesie (studia dualne) to kierunek niezwykle innowacyjny i nowatorski. W swoim programie łączy dwie, pozornie zupełnie przeciwstawne dziedziny: sztukę z biznesem. Jednak gdyby bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu, to można dostrzec, że obszary te coraz częściej się przenikają.
W dzisiejszych czasach niezwykle istotny stał się wygląd produktów, który musi być wyjątkowy i wyróżniać się na tle konkurencji. To sprawia, że przedsiębiorcy coraz chętniej zatrudniają specjalistów w dziedzinie designu. Dlatego też kierunek ten idealnie wpasowuje się w potrzeby współczesnego rynku pracy.
Jednak nie wszyscy mogą pozwolić sobie na studia ze względów finansowych i często, zamiast zdobywać dalsze wykształcenie, decydują się podjąć pracę zawodową. Naprzeciw temu wychodzi kierunek design w biznesie(studia dualne), który umożliwia studentom połączenie nauki z odbywaniem płatnego stażu, podczas którego zdobywają dodatkowe doświadczenie.
 
Czego nauczysz się na kierunku design w biznesie (studia dualne)?
Przede wszystkim, w toku studiów będziesz uczestniczył w zajęciach z dwóch modułów: designu i biznesu. Dowiesz się jak funkcjonuje świat sztuki i biznesu i w jakiej pozostaje ze sobą zależności. Wykładowcy przekażą Ci wiedzę z zakresu zarządzania, finansów oraz rachunkowości. Na zajęciach będziesz kształcił się także w kierunku marketingu i poznasz nowoczesne metody reklamy.
Co więcej, zaznajomisz się z tajnikami prowadzenia własnej działalności i zarządzania marką. Natomiast, na module oscylującym wokół designu, zaczniesz od zdobywania informacji z zakresu historii sztuki i kultury. Na dalszym etapie nauki, przyswoisz wiedzę z ergonomii i kształtowania przestrzeni. Ponadto, podczas swojej pracy będziesz mógł korzystać z nowoczesnego oprogramowania używanego przez profesjonalnych projektantów.
Zdobytą wiedzę teoretyczną wykorzystasz na licznych warsztatach, na których zajmiesz się tworzeniem grafik komputerowych, czy projektowaniem. W czasie trzyletniego kursu dostaniesz szansę uczestnictwa w dziewięciomiesięcznym, płatnym stażu, podczas którego rozwiniesz swoje kwalifikacje i zdobędziesz cenne doświadczenie, które niewątpliwie zaprocentuje w twojej przyszłej pracy zawodowej. Dodatkowo, poszerzysz swoje kompetencje z wybranego języka obcego.
 
Jaka praca po tym kierunku?
Jako absolwent kierunku design w biznesie (studia dualne) będziesz miał szeroką wiedzę z zakresu sztuki i biznesu. Co więcej, podczas odbytego stażu zyskasz doświadczenie i nauczysz się jak wykorzystywać wiedzę teoretyczną w praktyce. Interdyscyplinarny charakter studiów pozwoli Ci na podjęcie pracy w różnych instytucjach przemysłowych, w których wykorzystywana jest wiedza z zakresu designu i biznesu, która jest coraz wyżej ceniona przez potencjalnych pracodawców.
Z powodzeniem znajdziesz pracę na stanowisku projektanta lub grafika komputerowego. Co więcej, będziesz miał niezbędne kwalifikacje do podjęcia pracy jako specjalista do spraw marketingu i public relations. Równie ciekawą opcją jest zatrudnienie w agencji reklamowej. Znajomość języka obcego na poziomie zaawansowanym, którą zdobędziesz podczas lektoratu, umożliwi Ci podjęcie pracy także poza granicami naszego kraju.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku design w biznesie (studia dualne), powinieneś zdać maturę z: języka polskiego, języka obcego, historii, historii sztuki, WOS-u, geografii lub matematyki.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK DESIGN W BIZNESIE (STUDIA DUALNE)

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU DESIGN W BIZNESIE (STUDIA DUALNE)

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
    Województwo
    SORTOWANIE:

    Nic nie znaleziono

    Zobacz inne kierunki Artystyczne

    Typ studiów
    Województwo
    SORTOWANIE:

    WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ STUDIUJĄC DESIGN W BIZNESIE (STUDIA DUALNE)

    • umiejętność projektowania 2D i 3D
    • znajomość profesjonalnych oprogramowań komputerowych
    • znajomość różnych technik plastycznych
    • umiejętność prowadzenia własnej działalności gospodarczej
    • język obcy

    JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU DESIGN W BIZNESIE (STUDIA DUALNE)

    • projektant
    • grafik komputerowy
    • specjalista do spraw promocji i marketingu
    • agencje reklamowe
    • brand manager
    • własna działalność

    MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU DESIGN W BIZNESIE (STUDIA DUALNE)

    Komentarze (0)