DESIGN W BIZNESIE (STUDIA DUALNE)

DESIGN W BIZNESIE (STUDIA DUALNE)

Dodaj do ulubionych

DESIGN W BIZNESIE STUDIA DUALNE studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Design w biznesie (studia dualne) to kierunek niezwykle innowacyjny i nowatorski. W swoim programie łączy dwie, pozornie zupełnie przeciwstawne dziedziny: sztukę z biznesem. Jednak gdyby bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu, to można dostrzec, że obszary te coraz częściej się przenikają.
W dzisiejszych czasach niezwykle istotny stał się wygląd produktów, który musi być wyjątkowy i wyróżniać się na tle konkurencji. To sprawia, że przedsiębiorcy coraz chętniej zatrudniają specjalistów w dziedzinie designu. Dlatego też kierunek ten idealnie wpasowuje się w potrzeby współczesnego rynku pracy.
Jednak nie wszyscy mogą pozwolić sobie na studia ze względów finansowych i często, zamiast zdobywać dalsze wykształcenie, decydują się podjąć pracę zawodową. Naprzeciw temu wychodzi kierunek design w biznesie(studia dualne), który umożliwia studentom połączenie nauki z odbywaniem płatnego stażu, podczas którego zdobywają dodatkowe doświadczenie.
 
Czego nauczysz się na kierunku design w biznesie (studia dualne)?
Przede wszystkim, w toku studiów będziesz uczestniczył w zajęciach z dwóch modułów: designu i biznesu. Dowiesz się jak funkcjonuje świat sztuki i biznesu i w jakiej pozostaje ze sobą zależności. Wykładowcy przekażą Ci wiedzę z zakresu zarządzania, finansów oraz rachunkowości. Na zajęciach będziesz kształcił się także w kierunku marketingu i poznasz nowoczesne metody reklamy.
Co więcej, zaznajomisz się z tajnikami prowadzenia własnej działalności i zarządzania marką. Natomiast, na module oscylującym wokół designu, zaczniesz od zdobywania informacji z zakresu historii sztuki i kultury. Na dalszym etapie nauki, przyswoisz wiedzę z ergonomii i kształtowania przestrzeni. Ponadto, podczas swojej pracy będziesz mógł korzystać z nowoczesnego oprogramowania używanego przez profesjonalnych projektantów.
Zdobytą wiedzę teoretyczną wykorzystasz na licznych warsztatach, na których zajmiesz się tworzeniem grafik komputerowych, czy projektowaniem. W czasie trzyletniego kursu dostaniesz szansę uczestnictwa w dziewięciomiesięcznym, płatnym stażu, podczas którego rozwiniesz swoje kwalifikacje i zdobędziesz cenne doświadczenie, które niewątpliwie zaprocentuje w twojej przyszłej pracy zawodowej. Dodatkowo, poszerzysz swoje kompetencje z wybranego języka obcego.
 
Jaka praca po tym kierunku?
Jako absolwent kierunku design w biznesie (studia dualne) będziesz miał szeroką wiedzę z zakresu sztuki i biznesu. Co więcej, podczas odbytego stażu zyskasz doświadczenie i nauczysz się jak wykorzystywać wiedzę teoretyczną w praktyce. Interdyscyplinarny charakter studiów pozwoli Ci na podjęcie pracy w różnych instytucjach przemysłowych, w których wykorzystywana jest wiedza z zakresu designu i biznesu, która jest coraz wyżej ceniona przez potencjalnych pracodawców.
Z powodzeniem znajdziesz pracę na stanowisku projektanta lub grafika komputerowego. Co więcej, będziesz miał niezbędne kwalifikacje do podjęcia pracy jako specjalista do spraw marketingu i public relations. Równie ciekawą opcją jest zatrudnienie w agencji reklamowej. Znajomość języka obcego na poziomie zaawansowanym, którą zdobędziesz podczas lektoratu, umożliwi Ci podjęcie pracy także poza granicami naszego kraju.
 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku design w biznesie (studia dualne), powinieneś zdać maturę z: języka polskiego, języka obcego, historii, historii sztuki, WOS-u, geografii lub matematyki.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK DESIGN W BIZNESIE (STUDIA DUALNE)

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   DESIGN W BIZNESIE (STUDIA DUALNE) - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku design w biznesie (studia dualne)

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ STUDIUJĄC DESIGN W BIZNESIE (STUDIA DUALNE)

   • umiejętność projektowania 2D i 3D
   • znajomość profesjonalnych oprogramowań komputerowych
   • znajomość różnych technik plastycznych
   • umiejętność prowadzenia własnej działalności gospodarczej
   • język obcy

   Jak wyglądają studia na kierunku design w biznesie (studia dualne)?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek design w biznesie (design w biznesie) można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na studia zaoczne, na naukę poświęcisz wybrane weekendy semestru. Taka opcja kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, którym zależy na połączeniu studiów z innymi aktywnościami.

   Tematyka zajęć będzie oscylować wokół zagadnień związanych z naukami ekonomicznymi, marketingowymi i artystycznymi.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Ze względu na interdyscyplinarny program nauczania będziesz miał okazję zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu nauk biznesowych, marketingowych czy artystycznych. W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów związanych z tą tematyką, między innymi takich jak;

   • podstawy socjologii
   • podstawy psychologii
   • komunikacja symboliczna i niewerbalna
   • grafika menedżerska i prezentacyjna

   Jako student będziesz mógł dokonać wyboru specjalizacji, która będzie dopasowana do twoich potrzeb i planów zawodowych. Ich pełną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

    

   3. Nabywane umiejętności

   Studia na kierunku design w biznesie (studia dualne) będą miały w dużej mierze charakter praktyczny. Studenci będą łączyć naukę akademicką ze stażem zawodowym realizowanym w jednej z wybranych firm. Studenci rozwiną także swoje kompetencje z obszaru zarządzania i marketingu. Ponadto zyskasz umiejętność tworzenia rysunku technicznego, grafiki czy różnego rodzaju projektów 2D i 3D. W programie znajdą się także lektorat z języka obcego, dzięki któremu rozwiniesz zdolności językowe i zwiększysz swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na kierunku design w biznesie (studia dualne) będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU DESIGN W BIZNESIE (STUDIA DUALNE)

   • projektant
   • grafik komputerowy
   • specjalista do spraw promocji i marketingu
   • agencje reklamowe
   • brand manager
   • własna działalność

   Zobacz inne kierunki Artystyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU DESIGN W BIZNESIE (STUDIA DUALNE)

   Komentarze (0)

   Popularne

   studia

   matura 2022

    

   Teraz najważniejsze

   wyniki matur 2022

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia