SZTUKI NOWOCZESNE - DESIGN NOW

SZTUKI NOWOCZESNE - DESIGN NOW

SZTUKI NOWOCZESNE - DESIGN NOW  studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Współczesną sztukę charakteryzuje niezwykła interdyscyplinarność, bogactwo stosowanych form i środków wyrazu oraz duża innowacyjność i swoboda. Można zaliczyć do niej mnóstwo różnorodnych dziedzin i dyscyplin, takich jak projektowanie, nowe technologie, media i wiele innych.

Dlatego też aby zrozumieć sztukę nowoczesną należy mieć wszechstronną i wielopłaszczyznową wiedzę z kilku obszarów oraz doskonale orientować się w obecnym świecie. Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstał niezwykle unikatowy i nowoczesny kierunek: sztuki nowoczesne-design now, którego program skierowany jest do wszystkich pasjonatów sztuki nowoczesnej, chcących związać swoją przyszłość zawodową z tym obszarem wiedzy. Jeżeli więc chciałbyś rozwijać swoje zainteresowania i zyskać cenne umiejętności oraz kwalifikacje zawodowe, to weź udział w rekrutacji na kierunek sztuki nowoczesne-design now!
 
Czego nauczysz się na kierunku sztuki nowoczesne-design now?
Ze względu na interdyscyplinarny i niezwykle złożony charakter studiów będziesz miał okazję zdobyć wielopłaszczyznową wiedzę z obszaru kilku dziedzin związanych ze sztuką współczesną. Jako student będziesz uczęszczał na liczne, niezwykle rozwijające wykłady oraz warsztaty praktyczne dzięki, którym dowiesz się więcej na temat nauk psychologicznych, pedagogicznych, społecznych, a przede wszystkim  artystycznych.
W trakcie kursu będziesz miał okazję zapoznać się  ze współczesnym rynkiem kulturalnym oraz obowiązującymi trendami twórczymi. Podczas nauki będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najlepiej dopasowana do twoich potrzeb i planów zawodowych. Zadecydujesz pomiędzy performatyką, projektowaniem i filmem, mediami i nowymi technologiami. Uzyskaną wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu. 
 
Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu tych niezwykle interesujących i perspektywicznych studiów będziesz miał gruntowne wykształcenie i bogatą wiedzę z obszaru różnorodnych nauk. Uzyskane umiejętności i kwalifikacje umożliwią Ci znalezienie atrakcyjnej i interesującej pracy w wielu, dynamicznych branżach. Jako absolwent idealnie sprawdzisz się w wielu, różnorodnych instytucjach i organizacjach kulturalnych, takich jak muzea, galerie sztuki czy domy kultury.
Ponadto znajdziesz zatrudnienie w mediach oraz branży telewizyjnej lub filmowej. Jako że będziesz specjalistą z zakresu sztuki możesz związać swoją przyszłość z naukowymi wydawnictwami, a nawet administracją państwową. Tego typu wykształcenie jest cenione na całym świecie, dlatego też  bez problemu rozpoczniesz karierę międzynarodową. Będziesz także kompleksowo przygotowany do pracy w działach marketingu i reklamy. Co więcej, po ukończeniu studiów licencjackich możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zwiększyć swoje perspektywy zawodowe. 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego perspektywicznego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii, WOS-u, lub historii sztuki. 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK SZTUKI NOWOCZESNE - DESIGN NOW

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku sztuki nowoczesne - design now

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Artystyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU SZTUKI NOWOCZESNE - DESIGN NOW:

   • umiejętność tworzenia tekstów użytkowych
   • umiejętność redakcji i edycji tekstów
   • znajomość teorii kina
   • znajomość podstaw reżyserii
   • znajomość specyfiki nowych mediów
   • znajomość nowoczesnych narzędzi informatycznych
   • wiedza z zakresu grafiki komputerowej
   • znajomość typografii

   Jak wyglądają studia na kierunku sztuki nowoczesne-design now?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek sztuki nowoczesne-design now można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. Studenci, którzy zdecydują się na pierwszą opcję będą zobowiązani do codziennego uczestnictwa w zajęciach akademickich. Dla osób którym zależy na większej swobodzie w zdobywaniu wykształcenia przeznaczone są studia niestacjonarne, na których zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru.

   Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylował wokół nauk artystycznych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Studenci kierunku sztuki nowoczesne-design now zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu nauk artystycznych, humanistycznych oraz kulturoznawczych. Ponadto dowiedzą się więcej na temat historii i teorii sztuki. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

   • Edukacja kulturalna i artystyczna
   • Antropologia kulturowa
   • Psychologia twórczości i samorozwoju

   Program nauczania zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualna oferta znajduje się na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

    

   3. Nabywane umiejętności

   Osoby, które aplikują na kierunek sztuki nowoczesne-design now wykształcą szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej. W toku studiów nauczą się dokonywać analizy i interpretacji wybranych dzieł sztuki. Ponadto dowiedzą się, w jaki sposób wykonać profesjonale projekty filmowe, fotograficzne czy multimedialne. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym studenci zyskają niezwykle istotne doświadczenie zawodowe.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia na kierunku sztuki nowoczesne-design now można realizować tylko na pierwszym stopniu kształcenia. Studenci, którzy zdecydują się na tę opcję, na naukę poświęcą trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu otrzymają tytuł licencjata.

   Czas trwania studiów na kierunku sztuki nowoczesne - design now na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU SZTUKI NOWOCZESNE - DESIGN NOW:

   • działy marketingu i reklamy
   • instytucje kulturalne
   • administracja państwowa
   • branża telewizyjna
   • branża filmowa
   • wydawnictwa\
   • pracownie projektowe
   • organizacje pozarządowe
   • firmy i korporacje międzynarodowe

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU SZTUKI NOWOCZESNE - DESIGN NOW

   Komentarze (0)