SZTUKI NOWOCZESNE - DESIGN NOW

SZTUKI NOWOCZESNE - DESIGN NOW

SZTUKI NOWOCZESNE - DESIGN NOW  studia – kierunek studiów

Współczesną sztukę charakteryzuje niezwykła interdyscyplinarność, bogactwo stosowanych form i środków wyrazu oraz duża innowacyjność i swoboda. Można zaliczyć do niej mnóstwo różnorodnych dziedzin i dyscyplin, takich jak projektowanie, nowe technologie, media i wiele innych.

Dlatego też aby zrozumieć sztukę nowoczesną należy mieć wszechstronną i wielopłaszczyznową wiedzę z kilku obszarów oraz doskonale orientować się w obecnym świecie. Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstał niezwykle unikatowy i nowoczesny kierunek: sztuki nowoczesne-design now, którego program skierowany jest do wszystkich pasjonatów sztuki nowoczesnej, chcących związać swoją przyszłość zawodową z tym obszarem wiedzy. Jeżeli więc chciałbyś rozwijać swoje zainteresowania i zyskać cenne umiejętności oraz kwalifikacje zawodowe, to weź udział w rekrutacji na kierunek sztuki nowoczesne-design now!
 
Czego nauczysz się na kierunku sztuki nowoczesne-design now?
Ze względu na interdyscyplinarny i niezwykle złożony charakter studiów będziesz miał okazję zdobyć wielopłaszczyznową wiedzę z obszaru kilku dziedzin związanych ze sztuką współczesną. Jako student będziesz uczęszczał na liczne, niezwykle rozwijające wykłady oraz warsztaty praktyczne dzięki, którym dowiesz się więcej na temat nauk psychologicznych, pedagogicznych, społecznych, a przede wszystkim  artystycznych.
W trakcie kursu będziesz miał okazję zapoznać się  ze współczesnym rynkiem kulturalnym oraz obowiązującymi trendami twórczymi. Podczas nauki będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najlepiej dopasowana do twoich potrzeb i planów zawodowych. Zadecydujesz pomiędzy performatyką, projektowaniem i filmem, mediami i nowymi technologiami. Uzyskaną wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu. 
 
Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu tych niezwykle interesujących i perspektywicznych studiów będziesz miał gruntowne wykształcenie i bogatą wiedzę z obszaru różnorodnych nauk. Uzyskane umiejętności i kwalifikacje umożliwią Ci znalezienie atrakcyjnej i interesującej pracy w wielu, dynamicznych branżach. Jako absolwent idealnie sprawdzisz się w wielu, różnorodnych instytucjach i organizacjach kulturalnych, takich jak muzea, galerie sztuki czy domy kultury.
Ponadto znajdziesz zatrudnienie w mediach oraz branży telewizyjnej lub filmowej. Jako że będziesz specjalistą z zakresu sztuki możesz związać swoją przyszłość z naukowymi wydawnictwami, a nawet administracją państwową. Tego typu wykształcenie jest cenione na całym świecie, dlatego też  bez problemu rozpoczniesz karierę międzynarodową. Będziesz także kompleksowo przygotowany do pracy w działach marketingu i reklamy. Co więcej, po ukończeniu studiów licencjackich możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zwiększyć swoje perspektywy zawodowe. 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego perspektywicznego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii, WOS-u, lub historii sztuki. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK SZTUKI NOWOCZESNE - DESIGN NOW

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Artystyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU SZTUKI NOWOCZESNE - DESIGN NOW:

 • umiejętność tworzenia tekstów użytkowych
 • umiejętność redakcji i edycji tekstów
 • znajomość teorii kina
 • znajomość podstaw reżyserii
 • znajomość specyfiki nowych mediów
 • znajomość nowoczesnych narzędzi informatycznych
 • wiedza z zakresu grafiki komputerowej
 • znajomość typografii

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU SZTUKI NOWOCZESNE - DESIGN NOW:

 • działy marketingu i reklamy
 • instytucje kulturalne
 • administracja państwowa
 • branża telewizyjna
 • branża filmowa
 • wydawnictwa\
 • pracownie projektowe
 • organizacje pozarządowe
 • firmy i korporacje międzynarodowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU SZTUKI NOWOCZESNE - DESIGN NOW

Komentarze (0)