Studia logistyczne Trójmiasto

Studia logistyczne Trójmiasto

Studia logistyczne Trójmiasto

Największy wybór studiów

logistycznych w Trójmieście

Odkryj kierunki logistyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia logistyczne Gdańsk| Gdynia | Sopot

Logistyka istnieje w każdym elemencie życia. Choć współczesny krajobraz jest praktycznie niemożliwy do wyobrażenia sobie bez niej, to dziedzina ta narodziła się w wojsku jeszcze w X wieku jako jeden z elementów prowadzenia walki. A teraz jest działaniami na ogromną skalę, które ułatwiają nasze życie nawet w najmniejszych sprawach. Dzięki logistyce mamy napoje w sklepie, koncerty muzyczne z solidną dawką nagłośnienia, egzotyczne owoce. A to tylko niewielki ułamek tego wszystkiego, co zawdzięczamy tej dziedzinie.

Studia logistyczne w Gdańsku i Gdyni to prawdziwa gratka dla każdego ciekawego jak działa transport i to nie tylko w aspekcie dotarcia z punktu A do punktu B. Ponadto, tylko w tej części kraju można zgłębić wyjątkowe gałęzie tej dziedziny, czyli logistykę w wydaniu morskim. Czym powinien charakteryzować się kandydat na studia logistyczne? Zdolnościami interpersonalnymi, umiejętnościami negocjacyjnymi, umiejętnością organizowania, planowania i przewidywania, odpornością na stres oraz umiejętnością szybkiego reagowania na występujące problemy.

Studia logistyczne w Trójmieście to studia dla ambitnych, między innymi przez różnorodność przedmiotów, które widnieją na długiej liście zagadnień do opanowania. Ale nauka może przynosić wiele satysfakcji, zwłaszcza że miejsc, w których absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie nie brakuje, a branża logistyczna wciąż się rozwija.

Zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie rośnie, zatem warto do nich dołączyć. Pierwszym krokiem jest rozpoczęcie studiów logistycznych w Gdańsku i Gdyni. Przeczytaj, co mogą zaoferować.

KIERUNKI LOGISTYCZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE SĄ STUDIA LOGISTYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

STUDIA LOGISTYCZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE - PODYPLOMOWE

I
L
M
T
W
Z
Rozwiń

Rekrutacja na studia logistyczne

Aby rozpocząć naukę na kierunku Transport, na Uniwersytecie Gdańskim należy osiągnąć bardzo dobre wyniki z matematyki albo fizyki albo fizyki z astronomią. Te trzy przedmioty brane są pod uwagę w procesie rekrutacyjnym.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach logistycznych

Logistyka to bardzo szeroka dziedzina, składająca się z kilku gałęzi. Każde przedsiębiorstwo, niezależnie od branży, posiada zaplecze logistyczne, większe bądź mniejsze, i potrzebuje transportu swoich dóbr. Trójmiasto to bardzo ciekawe miejsce dla zawodów związanych z tą dziedziną, bo umiejętności zdobyte na studiach można wykorzystać na wodzie, co będzie na pewno także niesamowitą przygodą.

Poza tym, będąc absolwentem studiów logistycznych można podjąć zatrudnienie w: przedsiębiorstwach transportowych i spedycyjnych, centrach dystrybucyjnych i logistycznych oraz firmach współpracujących z szeroko rozumianym międzynarodowym sektorem transportu i obrotu towarowego, w specjalistycznych komórkach administracji rządowej i samorządowej, w jednostkach studialnych, projektowych i badawczych.

Oczywiście, jeśli żadna z powyższych opcji nie jest satysfakcjonująca, to zawsze można zająć się własną działalnością. Logistyka i transport są nierozerwalną częścią gospodarki, zatem aby mogła się rozwijać nakłady na logistykę będą rosły. Może to być dobry pomysł na własny biznes.

WARTO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA GDAŃSKA STUDIA LOGISTYCZNE

Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska oraz Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa prowadzą:

  • Transport – na obu wydziałach są to studia I- stopnia, realizowane w trybie stacjonarnym;

Politechnika Gdańska oferuje także studia podyplomowe. Na Wydziale Zarządzania i Ekonomii można podjąć naukę na kierunku: Logistyka w praktyce.

 

dowiedz się więcej 

 


UNIWERSYTET GDAŃSKI STUDIA LOGISTYCZNE

Wydział Ekonomiczny:

  • Ekonomika transportu i logistyka- studia II- stopnia.

dowiedz się więcej 

Uczelnia proponuje także studia podyplomowe, na Wydziale Ekonomicznym, na kierunku: Transport i logistyka.

 


WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W GDAŃSKU STUDIA LOGISTYCZNE

  • Logistyka- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, ze specjalnościami: Inżynieria produkcji, Inżynieria systemów logistycznych, Logistyka i gospodarka morska, Logistyka i spedycja, Logistyka międzynarodowa, Logistyka międzynarodowa z certyfikatem University of Northampton, Logistyka portów morskich, Projektowanie i eksploatacja inteligentnych systemów transportowych, Spedycja morska i lotnicza.

 


AKADEMIA MORSKA W GDYNI STUDIA LOGISTYCZNE

  • Transport i logistyka – studia I- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym. Po ukończeniu nauki pierwszego stopnia, która opiera się na dość ogólnych zagadnieniach z zakresu transportu i logistyki, można podjąć studia drugiego stopnia, na kierunku Transport, w specjalności Morskie Systemu Transportowe i Logistyczne. Nauka kończy się uzyskaniem dyplomu magisterskiego.
  • Transport morski- studia I- stopnia, które prowadzone są w trybie stacjonarnym. Absolwent otrzymuje dyplom inżyniera, natomiast po odbyciu praktyki uzyskuje również dyplom oficera wachtowego (Marynarki Handlowej) oraz uprawnienia do sprawowania funkcji oficerskich i kierowniczych na statkach w dziale pokładowym. Po pierwszym stopniu edukacji można kontynuować naukę podejmując studia drugiego stopnia: na kierunku Nawigacja, w specjalnościach: Technologie Offshorowe, Zarządzanie Bezpieczeństwem w Transporcie Morskim, Żegluga Arktyczna, oraz na kierunku Transport, w specjalności Morskie Systemy Transportowe i Logistyczne.

dowiedz się więcej 

 


AKADEMIA MARYNARKI WOJENNEJ IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE W GDYNI STUDIA LOGISTYCZNE

Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte, z zakresu kierunków związanych z logistyką, oferuje tylko studia podyplomowe. Na Wydziale Dowodzenia i Operacji Morskich dostępny jest kierunek o nazwie: Zarządzanie logistyką.

dowiedz się więcej 

 


WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU W GDYNI STUDIA LOGISTYCZNE

  • Logistyka – studia I- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, ze specjalnościami: Logistyka międzynarodowa, Logistyka morska, Logistyka przedsiębiorstw, Logistyka służb mundurowych, Transport i spedycja.

Osoby planujące studia magisterskie mają możliwość kontynuacji nauki na studiach II- stopnia, na specjalności Zarządzanie logistyką, na kierunku Zarządzanie.

 


SOPOCKA SZKOŁA WYŻSZA STUDIA LOGISTYCZNE

Sopocka Szkoła Wyższa to miejsce, w którym prowadzone są studia podyplomowe z zakresu logistyki. Kierunek to: Logistyka w przedsiębiorstwie.

 TEMATY POWIĄZANE

 

Studia na Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte 

 

Komentarze (0)