Studia logistyczne Trójmiasto

Studia logistyczne Trójmiasto

Studia logistyczne Trójmiasto

Największy wybór studiów

logistycznych w Trójmieście

Odkryj kierunki logistyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia logistyczne Gdańsk| Gdynia | Sopot

Studia logistyczne w Trójmieście to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym) lub online. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

POPULARNE KIERUNKI W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE POLECANE DLA CIEBIE

zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku | Gdyni | Sopocie są Studia logistyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI LOGISTYCZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI LOGISTYCZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

Rekrutacja i wymagania na studia logistyczne

Aby rozpocząć naukę na kierunku Transport, na Uniwersytecie Gdańskim należy osiągnąć bardzo dobre wyniki z matematyki albo fizyki albo fizyki z astronomią. Te trzy przedmioty brane są pod uwagę w procesie rekrutacyjnym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

 

POPULARNE KIERUNKI NIESTACJONARNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIEPOLECANE DLA CIEBIE

STUDIA LOGISTYCZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE - PODYPLOMOWE

L
O
P
S
T
W
Z
Rozwiń

Jak wyglądają studia logistyczne w Trójmieście?

Logistyka istnieje w każdym elemencie życia. Choć współczesny krajobraz jest praktycznie niemożliwy do wyobrażenia sobie bez niej, to dziedzina ta narodziła się w wojsku jeszcze w X wieku jako jeden z elementów prowadzenia walki.

A teraz jest działaniami na ogromną skalę, które ułatwiają nasze życie nawet w najmniejszych sprawach. Dzięki logistyce mamy napoje w sklepie, koncerty muzyczne z solidną dawką nagłośnienia, egzotyczne owoce. A to tylko niewielki ułamek tego wszystkiego, co zawdzięczamy tej dziedzinie. 

Studia logistyczne w Gdańsku i Gdyni to prawdziwa gratka dla każdego ciekawego jak działa transport i to nie tylko w aspekcie dotarcia z punktu A do punktu B. Ponadto, tylko w tej części kraju można zgłębić wyjątkowe gałęzie tej dziedziny, czyli logistykę w wydaniu morskim.

Czym powinien charakteryzować się kandydat na studia logistyczne? Zdolnościami interpersonalnymi, umiejętnościami negocjacyjnymi, umiejętnością organizowania, planowania i przewidywania, odpornością na stres oraz umiejętnością szybkiego reagowania na występujące problemy.

Studia logistyczne w Trójmieście to studia dla ambitnych, między innymi przez różnorodność przedmiotów, które widnieją na długiej liście zagadnień do opanowania. Ale nauka może przynosić wiele satysfakcji, zwłaszcza że miejsc, w których absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie nie brakuje, a branża logistyczna wciąż się rozwija.

Zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie rośnie, zatem warto do nich dołączyć. Pierwszym krokiem jest rozpoczęcie studiów logistycznych w Gdańsku i Gdyni. Przeczytaj, co mogą zaoferować.

 

Studia logistyczne w Trójmieście można podzielić na:

 • studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie);
 • studia II stopnia (magisterskie).

 

Maturzyści, którzy chcieliby rozpocząć studia logistyczne, swoją przygodę z kształceniem wyższym rozpoczną od nauki na I stopniu. To, ile trwać będzie edukacja, zależy w dużej mierze od wybranej uczelni. W praktyce oznacza to, że studia na uniwersytetach trwają najczęściej trzy lata, a na politechnikach – trzy i pół roku.

Niezależnie od wybranego ośrodka akademickiego każdy ze studentów na zakończenie kształcenia I stopnia bronić będzie pierwszej pracy dyplomowej, po której otrzyma tytuł licencjata lub magistra. Swoje kształcenie warto kontynuować na studiach II stopnia.

Czas jego trwania również może się różnić w zależności od uczelni. W przypadku uniwersytetów studia II stopnia trwają najczęściej dwa lata, a w przypadku politechnik – półtora roku. Nauka II stopnia to okazja, by poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności. Studenci swoją intelektualną przygodę kończą na ogół otrzymaniem tytułu magistra.

 

Jeśli chcesz rozpocząć studia, musisz wybrać również tryb nauki. Masz do wyboru:

 • studia stacjonarne;
 • studia niestacjonarne;
 • studia online.

 

Studia stacjonarne wciąż cieszą się dużą popularnością wśród absolwentów szkół średnich. Wiedza w tym trybie zdobywana jest w sposób systematyczny, a studenci mogą na bieżąco swoje problemy i spostrzeżenia konsultować z wykładowcami.

Rośnie jednak popularność studiów niestacjonarnych, które pozwalają na większą elastyczność i łączenie ze sobą różnych aktywności! Zajęcia w tym trybie odbywają się bowiem podczas weekendowych zjazdów naukowych. Studenci część materiału teoretycznego opanowują we własnym zakresie, ich wiedza zostanie zweryfikowana podczas egzaminów.

Pamiętaj jednak, że studia stacjonarne na publicznej uczelni wiążą się z brakiem wszelkich opłat za czesne. Studia niestacjonarne są z kolei zawsze odpłatne.

Studia online pozwalają na znacznie większą elastyczność. Studenci mają dostęp do zdalnych platform e-learningowych, a w tracie całej nauki czeka ich jedynie kilka zjazdów naukowych. To wygodna forma nauki, która daje szansę na aktywne zagospodarowanie czasu! Podczas studiów online kursantów czeka raptem kilka zjazdów naukowych.

czytaj dalej studia w Trójmieście

 

Kierunki studiów logistycznych w Trójmieście:

Studia logistyczne od wielu lat cieszą się niegasnącą popularnością wśród absolwentów szkół średnich. Dostrzegają to uczelnie w Trójmieście i przygotowują taką propozycję kształcenia, która stanowić będzie odpowiedź na najbardziej wymagające oczekiwania.

Branża związana z transportem często ma charakter międzynarodowy, dlatego tak ważne jest wykształcenie studentów, którzy posiadać będą kwalifikacje na poziomie internacjonalnym. Wiedzą o tym uczelnie w Trójmieście, dlatego też jeden z kierunków logistycznych będziesz mógł studiować właśnie w języku angielskim. To idealna okazja, by rozwinąć swoją wiedzę kierunkową oraz zadbać o doskonalenie kompetencji lingwistycznych.

Trójmiejskie ośrodki akademickie przygotowały również bardzo tradycyjne propozycje kształcenia, które charakteryzuje długa tradycja akademicka. Można zaliczyć do nich chociażby transport i logistykę czy nawigację. Osoby, które chciałyby rozpocząć kształcenie wyższe, ale cenią sobie elastyczność nauki, odnajdą także kierunek w trybie online. Większość zajęć odbywa się wtedy na platformach e-learningowych. To zatem idealna okazja do tego, by równolegle zadbać chociażby o rozwój doświadczenia zawodowego!

 

Najpopularniejsze kierunki studiów logistycznych w Trójmieście:

 • bezpieczeństwo w transporcie, spedycji, logistyce;
 • innowacyjna gospodarka;
 • logistics;
 • logistyka;
 • logistyka – studia online;
 • nawigacja;
 • transport;
 • transport i logistyka.

czytaj dalej kierunki studiów w Trójmieście

 

Gdzie studiować studia logistyczne w Trójmieście?

Uczelnie, które mają w swojej ofercie studia logistyczne w Trójmieście, to zarówno uniwersytety, politechnika, jak i szkoła wojskowa. Oznacza to w praktyce, że nawet studenci o skrajnie różnych aspiracjach zawodowych będą mogli znaleźć taki kierunek studiów, który przyniesie im intelektualną satysfakcję.

Pamiętaj, aby dobrze przeanalizować każdą ofertę przygotowaną przez uczelnie w Warszawie i wybrać propozycję, która najpełniej odzwierciedlać będzie twoje intelektualne oczekiwania. Trójmiasto to jeden z najpotężniejszych obszarów akademickich. Każdy przyszły student znajdzie swoje miejsce na dowolnie wybranej uczelni!

W ofercie trójmiejskich uczelni można odnaleźć również prywatne ośrodki akademickie. One również cechują się najwyższymi standardami nauczania i dbają o to, by wykształcenie studentów było na jak najwyższym poziomie. Najważniejsze jest to, byś znalazł uczelnię stanowiącą odpowiedź na twoje intelektualne potrzeby.

 

Uczelnie, na których można studiować kierunki logistyczne w Trójmieście:

 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego;
 • Politechnika Gdańska;
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni;
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku;
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte;
 • Uniwersytet Morski w Gdyni.

czytaj dalej uczelnie w Trójmieście

 

Jak wybrać studia logistyczne w Trójmieście, aby mieć dobrą pracę?

Studia logistyczne cieszą się ogromnym zainteresowaniem studentów, ponieważ branża związana z transportem rozwija się niezwykle dynamicznie. To z kolei przekłada się na wiele różnorodnych możliwości zatrudnienia. Warto więc ten profil kształcenia wziąć pod uwagę. Za logistyką i świadomym transportem kryje się bowiem postęp oraz bardzo wyraźny wpływ na ekonomię i gospodarkę kraju oraz Europy.

Osoby, które ukończyły studia logistyczne zatrudniane są w wielu różnorodnych firmach oraz sklepach internetowych. Warto podkreślić również fakt, że satysfakcjonujące zatrudnienie czeka na logistyków właśnie w każdej odmianie przemysłu. Trójmiasto jest wyjątkowo atrakcyjne pod tym względem, ponieważ to obszar, który posiada rozbudowany węzeł komunikacyjny. To właśnie wszelkie działalności transportowe na Wybrzeżu wpływają między innymi na rozwój logistyczny Polski!

Dziś specjaliści związani z transportem mogą wybierać w wielu różnorodnych propozycjach, które pojawiają się na aktualnym rynku zatrudnienia. Tendencja ta powinna utrzymywać się także przez następne lata. W praktyce oznacza to, że niemal wszystkie kierunki logistyczne, które wybierzesz, mogą stać się dla ciebie gwarantem dobrej pracy w przyszłości! Zastanów się jednak, co dla ciebie kryje się pod tym terminem!

Satysfakcjonująca praca, to bowiem nie tylko zadowalająca pensja! Ona jest po prostu priorytetem – odzwierciedla twoje umiejętności oraz kwalifikacje. Podczas zawodowego rozwoju ważne jest również to, by wykonywane obowiązki przynosiły ci satysfakcję, byś czuł się doceniany. Podczas poszukiwania pracy zwróć także uwagę na te istotne aspekty!

 

Możliwe ścieżki rozwoju twojej kariery zawodowej:

 • pracownik działu logistyki
 • specjalista ds. zakupów
 • spedytor krajowy i międzynarodowy
 • menedżer ds. transportu
 • menedżer łańcucha dostaw
 • sprzedawca usług logistycznych
 • kierownik działu logistyki i zakupów
 • analityk procesów logistycznych
 • menedżer ds. obsługi klienta
 • dyspozytor w transporcie międzynarodowym

czytaj dalej jakie studia wybrać

 

Jak wybrać uczelnię wyższą w Trójmieście?

Wiesz, że chcesz wybrać studia logistyczne, ale nie potrafisz zdecydować, jaka uczelnia spełni twoje oczekiwania? Prezentujemy zatem garść porad, które powinny ułatwić ci te trudy wyboru:

 • sprawdź, czy twój wymarzony kierunek znajduje się w ofercie danego ośrodka akademickiego;
 • zobacz, jak wygląda program kształcenia – porównaj procent zajęć praktycznych do wykładów;
 • czytaj opinie w Internecie – informacji szukaj np. w mediach społecznościowych lub… na naszym portalu!
 • weź koniecznie udział w dniach otwartych uczelni – dzięki temu będziesz mógł poznać wykładowców, studentów, zobaczysz z bliska, jak wygląda funkcjonowanie danego ośrodka akademickiego.

Pamiętaj, że podczas wyboru uczelni powinieneś kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem, a nie emocjami. Idealne szkoły wyższe bowiem nie istnieją. Możesz mieć jednak pewność, że niemal każda uczelnia w Warszawie robi wszystko, by zapewnić swoim studentom jak najlepsze wykształcenie, które przekuje się w przyszłości w satysfakcjonującą pracę.

czytaj dalej jak wybrać uczelnię

 

Czy warto iść na studia logistyczne w Trójmieście?

Studia logistyczne dziś są jedną z popularniejszych propozycji kształcenia! Absolwenci bardzo chętnie je wybierają, bo wielokrotnie stają się one gwarantem doskonałych kwalifikacji oraz rozbudowanej wiedzy. Czy jednak liczba studentów i tak duże zainteresowanie nie obniżają prestiżu tych kierunków? Nic bardziej mylnego – studia logistyczne wciąż warto wybierać!

Branża związana z transportem wciąż rozwija się bardzo dynamicznie. Dziś bowiem przepływ różnorodnych towarów wpisany jest w porządek naszej egzystencji. My również myślimy o sobie w kategoriach obywateli świata. W praktyce oznacza to, że na rynku wciąż potrzebni są specjaliści, którzy będą wiedzieli, jak konstruktywnie i mądrze zarządzać transportem, turystyką czy przepływem towarów.

Studia logistyczne w Trójmieście pomogą ci znacząco wyspecjalizować swoją wiedzę. Ośrodki akademickie na wybrzeżu przygotowały bowiem taką ofertę kształcenia, która dostosowana jest do aktualnych tendencji panujących na rynku zatrudnienia. Podczas wszystkich semestrów nauki czekać na ciebie będą nie tylko różnorodne ćwiczenia praktyczne, lecz także staże. Studia to przede wszystkim idealny moment, by zadbać o rozwijanie doświadczenia, które jest tak bardzo doceniane przez potencjalnych pracodawców!

Jeśli wybierzesz studia w Trójmieście, możesz mieć pewność, że kwalifikacje zdobędziesz na najlepszych uczelniach. Dziś bowiem każda szkoła wyższa dąży do tego, by charakteryzowały ją jak najwyższe standardy nauczania. Nie warto zatem rezygnować z tego pięknego i inspirującego okresu w życiu, jakim są studia! Pozwolą ci one nie tylko zdobyć wiedzę. Czas kształcenia wyższego prawie każdy absolwent uczelni wspomina z niemałym rozrzewnieniem!

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

Praca po studiach logistycznych

Logistyka to bardzo szeroka dziedzina, składająca się z kilku gałęzi. Każde przedsiębiorstwo, niezależnie od branży, posiada zaplecze logistyczne, większe bądź mniejsze, i potrzebuje transportu swoich dóbr. Trójmiasto to bardzo ciekawe miejsce dla zawodów związanych z tą dziedziną, bo umiejętności zdobyte na studiach można wykorzystać na wodzie, co będzie na pewno także niesamowitą przygodą.

Poza tym, będąc absolwentem studiów logistycznych można podjąć zatrudnienie w: przedsiębiorstwach transportowych i spedycyjnych, centrach dystrybucyjnych i logistycznych oraz firmach współpracujących z szeroko rozumianym międzynarodowym sektorem transportu i obrotu towarowego, w specjalistycznych komórkach administracji rządowej i samorządowej, w jednostkach studialnych, projektowych i badawczych.

Oczywiście, jeśli żadna z powyższych opcji nie jest satysfakcjonująca, to zawsze można zająć się własną działalnością. Logistyka i transport są nierozerwalną częścią gospodarki, zatem aby mogła się rozwijać nakłady na logistykę będą rosły. Może to być dobry pomysł na własny biznes.

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

 

 

WARTO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA GDAŃSKA STUDIA LOGISTYCZNE

Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska oraz Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa prowadzą:

 • Transport – na obu wydziałach są to studia I- stopnia, realizowane w trybie stacjonarnym;

Politechnika Gdańska oferuje także studia podyplomowe. Na Wydziale Zarządzania i Ekonomii można podjąć naukę na kierunku: Logistyka w praktyce.

 

dowiedz się więcej 

 


UNIWERSYTET GDAŃSKI STUDIA LOGISTYCZNE

Wydział Ekonomiczny:

 • Ekonomika transportu i logistyka- studia II- stopnia.

dowiedz się więcej 

Uczelnia proponuje także studia podyplomowe, na Wydziale Ekonomicznym, na kierunku: Transport i logistyka.

 


WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W GDAŃSKU STUDIA LOGISTYCZNE

 • Logistyka- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, ze specjalnościami: Inżynieria produkcji, Inżynieria systemów logistycznych, Logistyka i gospodarka morska, Logistyka i spedycja, Logistyka międzynarodowa, Logistyka międzynarodowa z certyfikatem University of Northampton, Logistyka portów morskich, Projektowanie i eksploatacja inteligentnych systemów transportowych, Spedycja morska i lotnicza.

 


AKADEMIA MORSKA W GDYNI STUDIA LOGISTYCZNE

 • Transport i logistyka – studia I- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym. Po ukończeniu nauki pierwszego stopnia, która opiera się na dość ogólnych zagadnieniach z zakresu transportu i logistyki, można podjąć studia drugiego stopnia, na kierunku Transport, w specjalności Morskie Systemu Transportowe i Logistyczne. Nauka kończy się uzyskaniem dyplomu magisterskiego.
 • Transport morski- studia I- stopnia, które prowadzone są w trybie stacjonarnym. Absolwent otrzymuje dyplom inżyniera, natomiast po odbyciu praktyki uzyskuje również dyplom oficera wachtowego (Marynarki Handlowej) oraz uprawnienia do sprawowania funkcji oficerskich i kierowniczych na statkach w dziale pokładowym. Po pierwszym stopniu edukacji można kontynuować naukę podejmując studia drugiego stopnia: na kierunku Nawigacja, w specjalnościach: Technologie Offshorowe, Zarządzanie Bezpieczeństwem w Transporcie Morskim, Żegluga Arktyczna, oraz na kierunku Transport, w specjalności Morskie Systemy Transportowe i Logistyczne.

dowiedz się więcej 

 


AKADEMIA MARYNARKI WOJENNEJ IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE W GDYNI STUDIA LOGISTYCZNE

Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte, z zakresu kierunków związanych z logistyką, oferuje tylko studia podyplomowe. Na Wydziale Dowodzenia i Operacji Morskich dostępny jest kierunek o nazwie: Zarządzanie logistyką.

dowiedz się więcej 

 


WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU W GDYNI STUDIA LOGISTYCZNE

 • Logistyka – studia I- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, ze specjalnościami: Logistyka międzynarodowa, Logistyka morska, Logistyka przedsiębiorstw, Logistyka służb mundurowych, Transport i spedycja.

Osoby planujące studia magisterskie mają możliwość kontynuacji nauki na studiach II- stopnia, na specjalności Zarządzanie logistyką, na kierunku Zarządzanie.

 


SOPOCKA SZKOŁA WYŻSZA STUDIA LOGISTYCZNE

Sopocka Szkoła Wyższa to miejsce, w którym prowadzone są studia podyplomowe z zakresu logistyki. Kierunek to: Logistyka w przedsiębiorstwie.

 TEMATY POWIĄZANE

 

Studia na Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte 

 

Komentarze (0)