Studia logistyczne Trójmiasto

Studia logistyczne Trójmiasto

Studia logistyczne Trójmiasto

Największy wybór studiów

logistycznych w Trójmieście

Odkryj kierunki logistyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia logistyczne Gdańsk| Gdynia | Sopot

Logistyka istnieje w każdym elemencie życia. Choć współczesny krajobraz jest praktycznie niemożliwy do wyobrażenia sobie bez niej, to dziedzina ta narodziła się w wojsku jeszcze w X wieku jako jeden z elementów prowadzenia walki. A teraz jest działaniami na ogromną skalę, które ułatwiają nasze życie nawet w najmniejszych sprawach. Dzięki logistyce mamy napoje w sklepie, koncerty muzyczne z solidną dawką nagłośnienia, egzotyczne owoce. A to tylko niewielki ułamek tego wszystkiego, co zawdzięczamy tej dziedzinie.

Studia logistyczne w Gdańsku i Gdyni to prawdziwa gratka dla każdego ciekawego jak działa transport i to nie tylko w aspekcie dotarcia z punktu A do punktu B. Ponadto, tylko w tej części kraju można zgłębić wyjątkowe gałęzie tej dziedziny, czyli logistykę w wydaniu morskim. Czym powinien charakteryzować się kandydat na studia logistyczne? Zdolnościami interpersonalnymi, umiejętnościami negocjacyjnymi, umiejętnością organizowania, planowania i przewidywania, odpornością na stres oraz umiejętnością szybkiego reagowania na występujące problemy.

Studia logistyczne w Trójmieście to studia dla ambitnych, między innymi przez różnorodność przedmiotów, które widnieją na długiej liście zagadnień do opanowania. Ale nauka może przynosić wiele satysfakcji, zwłaszcza że miejsc, w których absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie nie brakuje, a branża logistyczna wciąż się rozwija.

Zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie rośnie, zatem warto do nich dołączyć. Pierwszym krokiem jest rozpoczęcie studiów logistycznych w Gdańsku i Gdyni. Przeczytaj, co mogą zaoferować.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE SĄ STUDIA LOGISTYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI LOGISTYCZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

SORTOWANIE:
A
B
E
G
I
L
M
P
Ś
S
T
Z
Rozwiń

KIERUNKI LOGISTYCZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

Rekrutacja i wymagania na studia logistyczne

Aby rozpocząć naukę na kierunku Transport, na Uniwersytecie Gdańskim należy osiągnąć bardzo dobre wyniki z matematyki albo fizyki albo fizyki z astronomią. Te trzy przedmioty brane są pod uwagę w procesie rekrutacyjnym.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA LOGISTYCZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE - PODYPLOMOWE

Praca po studiach logistycznych

Logistyka to bardzo szeroka dziedzina, składająca się z kilku gałęzi. Każde przedsiębiorstwo, niezależnie od branży, posiada zaplecze logistyczne, większe bądź mniejsze, i potrzebuje transportu swoich dóbr. Trójmiasto to bardzo ciekawe miejsce dla zawodów związanych z tą dziedziną, bo umiejętności zdobyte na studiach można wykorzystać na wodzie, co będzie na pewno także niesamowitą przygodą.

Poza tym, będąc absolwentem studiów logistycznych można podjąć zatrudnienie w: przedsiębiorstwach transportowych i spedycyjnych, centrach dystrybucyjnych i logistycznych oraz firmach współpracujących z szeroko rozumianym międzynarodowym sektorem transportu i obrotu towarowego, w specjalistycznych komórkach administracji rządowej i samorządowej, w jednostkach studialnych, projektowych i badawczych.

Oczywiście, jeśli żadna z powyższych opcji nie jest satysfakcjonująca, to zawsze można zająć się własną działalnością. Logistyka i transport są nierozerwalną częścią gospodarki, zatem aby mogła się rozwijać nakłady na logistykę będą rosły. Może to być dobry pomysł na własny biznes.

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

 

 

WARTO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA GDAŃSKA STUDIA LOGISTYCZNE

Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska oraz Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa prowadzą:

  • Transport – na obu wydziałach są to studia I- stopnia, realizowane w trybie stacjonarnym;

Politechnika Gdańska oferuje także studia podyplomowe. Na Wydziale Zarządzania i Ekonomii można podjąć naukę na kierunku: Logistyka w praktyce.

 

dowiedz się więcej 

 


UNIWERSYTET GDAŃSKI STUDIA LOGISTYCZNE

Wydział Ekonomiczny:

  • Ekonomika transportu i logistyka- studia II- stopnia.

dowiedz się więcej 

Uczelnia proponuje także studia podyplomowe, na Wydziale Ekonomicznym, na kierunku: Transport i logistyka.

 


WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W GDAŃSKU STUDIA LOGISTYCZNE

  • Logistyka- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, ze specjalnościami: Inżynieria produkcji, Inżynieria systemów logistycznych, Logistyka i gospodarka morska, Logistyka i spedycja, Logistyka międzynarodowa, Logistyka międzynarodowa z certyfikatem University of Northampton, Logistyka portów morskich, Projektowanie i eksploatacja inteligentnych systemów transportowych, Spedycja morska i lotnicza.

 


AKADEMIA MORSKA W GDYNI STUDIA LOGISTYCZNE

  • Transport i logistyka – studia I- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym. Po ukończeniu nauki pierwszego stopnia, która opiera się na dość ogólnych zagadnieniach z zakresu transportu i logistyki, można podjąć studia drugiego stopnia, na kierunku Transport, w specjalności Morskie Systemu Transportowe i Logistyczne. Nauka kończy się uzyskaniem dyplomu magisterskiego.
  • Transport morski- studia I- stopnia, które prowadzone są w trybie stacjonarnym. Absolwent otrzymuje dyplom inżyniera, natomiast po odbyciu praktyki uzyskuje również dyplom oficera wachtowego (Marynarki Handlowej) oraz uprawnienia do sprawowania funkcji oficerskich i kierowniczych na statkach w dziale pokładowym. Po pierwszym stopniu edukacji można kontynuować naukę podejmując studia drugiego stopnia: na kierunku Nawigacja, w specjalnościach: Technologie Offshorowe, Zarządzanie Bezpieczeństwem w Transporcie Morskim, Żegluga Arktyczna, oraz na kierunku Transport, w specjalności Morskie Systemy Transportowe i Logistyczne.

dowiedz się więcej 

 


AKADEMIA MARYNARKI WOJENNEJ IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE W GDYNI STUDIA LOGISTYCZNE

Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte, z zakresu kierunków związanych z logistyką, oferuje tylko studia podyplomowe. Na Wydziale Dowodzenia i Operacji Morskich dostępny jest kierunek o nazwie: Zarządzanie logistyką.

dowiedz się więcej 

 


WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU W GDYNI STUDIA LOGISTYCZNE

  • Logistyka – studia I- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, ze specjalnościami: Logistyka międzynarodowa, Logistyka morska, Logistyka przedsiębiorstw, Logistyka służb mundurowych, Transport i spedycja.

Osoby planujące studia magisterskie mają możliwość kontynuacji nauki na studiach II- stopnia, na specjalności Zarządzanie logistyką, na kierunku Zarządzanie.

 


SOPOCKA SZKOŁA WYŻSZA STUDIA LOGISTYCZNE

Sopocka Szkoła Wyższa to miejsce, w którym prowadzone są studia podyplomowe z zakresu logistyki. Kierunek to: Logistyka w przedsiębiorstwie.

 TEMATY POWIĄZANE

 

Studia na Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte 

 

Komentarze (0)