Elektronika i telekomunikacja to bardzo ważne dziedziny nauki i techniki, które wpływają na rozwój przemysłu czy medycyny. Kierunek łączy wiedzę z zakresu informatyki, optoelektroniki, mikrosystemów, dzięki czemu pozwala odnaleźć się w wielu branżach.
Inżynierowie elektronicy są bardzo poszukiwani na rynku pracy. Nieustannie mają do czynienia z nowoczesnymi sprzętami i metodami działania, które wpływają na działanie na rzecz elektroniki biomedycznej czy telekomunikacji. Przyszli studenci nie mogą mieć problemów z nauką przedmiotów ścisłych, a także powinni sprawnie posługiwać się najnowszymi oprogramowaniami informatycznymi. XXI wiek nastawiony jest na nauki techniczne, dlatego warto wybrać kierunek przyszłości i studiować elektronikę i telekomunikację we Wrocławiu.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku elektronika i telekomunikacja możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (inżynierskie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
Studia na kierunku elektronika i telekomunikacja we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 1,5 roku.
Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.
2. Program studiów i przedmioty
Elektronika i telekomunikacja to interdyscyplinarny kierunek studiów, który łączy wiedzę z zakresu elektroniki, informatyki, optoelektroniki, mikrosystemów i telekomunikacji. Wykaz uczelni, na których możesz realizować studia inżynierskie we Wrocławiu w tym zakresie, znajdziesz w dziale poniżej. Wrocławskie uczelnie dbają o wysoki poziom kształcenia, który możliwy jest do zdobycia dzięki najlepszym w tej dziedzinie specjalistom.
Studenci uczęszczają między innymi na takie przedmioty jak:
-
grafika inżynierska
-
elektryczność i magnetyzm
-
podstawy techniki cyfrowej i mikroprocesorowej
-
inżynieria materiałowa
-
analogowe i cyfrowe układy elektroniczne
-
algorytmy przetwarzania danych
-
optyka falowa
Zajęcia realizowane są w formie laboratoriów, ćwiczeń, wykładów, a teoretyczne kształcenie weryfikowane jest w trakcie praktyk zawodowych. Realizacja niektórych przedmiotów uzależniona jest od wybranej specjalności.