Aktorstwo – aktorstwo teatru lalek

Aktorstwo – aktorstwo teatru lalek

Aktorstwo teatru lalek studia - kierunek studiów

Teatr lalek to niezwykle ciekawa forma teatru powstała tysiące lat temu, a ślady tej sztuki sięgaja strożytnego Egiptu. W Polsce kształceniem na tym kierunku zajmuje się Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego z filią we Wrocławiu. Myślisz o zostaniu aktorem-lalkarzem? Jeżeli tak to Aktorostwo teatru lalek może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Aktorstwo teatru lalek? Studia kształcą w zakresie przedmiotów podstawowych, kierunkowych oraz ogólnych. Program zawiera wiele przedmiotów typowych dla aktorskiego fachu, a należą do nich na przykład: technika i wyrazistość mowy, impostacja głosu czy interpretacja wiersza, prozy i piosenki. Podstawą nauczania kierunkowego będą elementarne zadania aktorskie w planie lalkowym, które stanowia punkt wyjścia do zapoznania się z klasycznymi formami teatru lalek. Dodatkowo zdobędziesz ogólną wiedzę z zakresu takich przedmiotów jak: historia kultury i historia sztuki, historia teatru i dramatu, historia i dramaturgia teatru lalek. Kierunek w pełni przygotowuje nie tylko w aspekcie wiedzy teoretycznej, ale także praktycznej koniecznej do wykonywania zawodu aktora-lalkarza.

Gdzien znajdziesz zatrudnienie jako absolwent Aktorstwa teatru lalek? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w działalności estradowej, projektach artystycznych i programach edukacyjnych, a także pracy pedagogicznej po ukończeniu specjalności nauczycielskiej. Będziesz m mógł także podjęcia pracy w placówkach kulturalnych i wychowawczych jako a aktor-lalkarz. W Polsce znajduje się obecnie dwadzieścia jeden teatrów oferujących publiczności teatr lalek. Jeżeli zatem myślisz o aktorstwie w te formie to Aktorstwo teatru lalek może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery w tym zakresie!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku aktorstwo teatru lalek, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: EGZAMIN WSTĘPNY.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK AKTORSTWO – AKTORSTWO TEATRU LALEK

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Artystyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując aktorstwo teatru lalek

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • nauk podstawowych w zakresie psychologii, kultury teatru oraz historii sztuki,
  • konstruowania przedstawienia na małej oraz dużej scenie teatralnej,
  • elementarnych zadań aktorskich w planie lalkowym,
  • przedmiotów w zakresie szeroko pojęte sztuki aktorskiej,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku aktorstwo teatru lalek

Absolwent kierunku aktorstwo teatru lalek znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • aktor-lalkarz,
  • pracownik w pracowni artystycznej,
  • nauczyciel o ukończeniu specjalności nauczycielskiej,
  • aktor,
  • pracownik w firmach zajmujących się programami edukacynymi.

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKTORSTWO – AKTORSTWO TEATRU LALEK

Komentarze (0)