FILM AND TV PRODUCTION MANAGEMENT

FILM AND TV PRODUCTION MANAGEMENT

Dodaj do ulubionych

FILM AND TV PRODUCTION MANAGEMENT studia – kierunek studiów

Studia na kierunku film and tv production management to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Film and tv production management to interdyscyplinarny kierunek. Jego studenci otrzymują bowiem nie tylko artystyczne wykształcenie, lecz wzbogacają je umiejętnościami z pogranicza zarządzania czy marketingu. Studia prowadzone są dodatkowo w języku angielskim, co pozwoli na rozwój kompetencji lingwistycznych i znaczące wzbogacenie słownictwa branżowego.

Studenci w trakcie toku kształcenia zdobędą także rozbudowaną wiedzę filmoznawczą – poznają historię kina polskiego czy światowego. Czekać na nich będzie także szereg zajęć praktycznych poświęconych różnorodnym aspektom współczesnej produkcji filmowej. Po zakończeniu nauki absolwenci mogą ubiegać się o zatrudnienie w przemyśle telewizyjnym, filmowym, agencjach marketingowych, reklamowych czy PR.

 

 

W trakcie studiów na kierunku film and tv production management, studenci zdobędą wiedzę na temat filmoznawstwa i mediów. Ponadto poznają historię polskiego i światowego kina oraz dowiedzą się więcej o produkcji filmów i programów telewizyjnych.

Absolwenci bez problemu znajdą zatrudnienie w przemyśle filmowym i obejmą stanowisko producenta, operatora dźwięku, realizatora obrazu czy reżysera. Ukończenie powyższych studiów otwiera także drzwi do kariery międzynarodowej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Obecnie studia anglojęzyczne cieszą się dużym zainteresowaniem maturzystów. Dlatego, aby jak najlepiej wypaść na tle innych kandydatów należy zapoznać się z wymogami rekrutacyjnymi, obowiązującymi na danej uczelni. W przypadku uczelni niepublicznych, studenci powinni zdać egzamin maturalny z dowolnie wybranych przez siebie przedmiotów oraz dostarczyć wymagane dokumenty, których lista znajduje się na stronach internetowych uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILM AND TV PRODUCTION MANAGEMENT

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku film and tv production management

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Artystyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILM AND TV PRODUCTION MANAGEMENT?

   Program nauczania na kierunku film and tv production management łączy w sobie zagadnienia z obszaru filmoznawstwa, kulturoznawstwa, ekonomii czy zarządzania. Dzięki temu studenci mają szansę rozwinąć wszechstronną wiedzę i umiejętności, dzięki którym zdobędą wysoką pozycję na polskim i międzynarodowym rynku pracy. W czasie licznych zajęć dowiedzą się więcej na temat dawnego i współczesnego kina oraz wykształcą zdolności z zakresu produkcji filmowej.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku film and tv production management możemy podzielić na:

   1. Typ

   • Studia I stopnia (licencjackie)

   2. Tryb:

   • studia stacjonarne

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Studenci kierunku film and tv production management zdobędą wszechstronną wiedzę filmoznawczą. Podczas studiów poznają historię polskiego i zagranicznego kina oraz dowiedzą się więcej na temat kultury i sztuki współczesnej. Program nauczania zakłada także realizacje zajęć związanych z ekonomią i finansami, szczególnie w aspekcie produkcji filmowych. Jednak studia na powyższym kierunku będą miały przede wszystkim wymiar praktyczny, dzięki któremu studenci rozwiną szereg cennych umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Osoby, które aplikują na kierunek film and tv production management poznają specyfikę każdego etapu produkcji filmowej i telewizyjnej. Co więcej, dowiedzą się, w jaki sposób współpracować z członkami ekipy filmowej, w tym z scenarzystami, reżyserami, aktorami czy operatorami. Ważnym elementem kształcenia będzie doskonalenie swoich zdolności z zakresu zarządzania produkcją filmową. Integralną część studiów będą stanowić sześciomiesięczne praktyki zawodowe.

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILM AND TV PRODUCTION MANAGEMENT?

   Studia na kierunku film and tv production management trwają 3 lata (studia I stopnia).

   Czas trwania studiów na kierunku film and tv production management na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILM AND TV PRODUCTION MANAGEMENT?

   Po ukończeniu studiów na kierunku film and tv production management można znaleźć wiele ciekawych ofert pracy zawodowej. Absolwenci mogą związać swoją przyszłość z przemysłem filmowym i objąć stanowisko producenta filmowego lub telewizyjnego. Równie ciekawą opcją może być praca w charakterze kierownika planu, reżysera lub zastępcy reżysera. Studenci często decydują się na wykonywanie obowiązków scenarzysty lub kierownika planu.

   Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku film and tv production management:

   • przemysł filmowy
   • telewizja
   • media
   • teatr
   • stanowiska menedżerskie

   Jako że studia prowadzone są w języku angielskim,absolwenci nie powinni mieć problemu z rozpoczęciem kariery międzynarodowej.

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILM AND TV PRODUCTION MANAGEMENT

   Komentarze (0)