Malarstwo i projekty interdyscyplinarne

Malarstwo i projekty interdyscyplinarne

Dodaj do ulubionych

Malarstwo i projekty interdyscyplinarne studia - kierunek studiów

Gdy pada słowo „artysta”, w pierwszej kolejności powołujemy do życia bardzo anachroniczne skojarzenia. Przed oczami staje nam twórca oderwany od rzeczywistości, mistrz swojej hermetycznej dziedziny, który być może wie, jak posługiwać się pędzlem lub dłutem, ale ma problem z ugotowaniem wody na herbatę, a z towarzystwa ludzi korzysta tylko wtedy, kiedy naprawdę musi. Na przekór podobnym diagnozom, współczesny artysta bywa interdyscyplinarnym komentatorem życia codziennego: zmienia dookolną rzeczywistość, angażuje się w inicjatywy społeczne i lokalne, zabiera głos w istotnych tematach i tworzy projekty, które nie tylko odpowiadają na nasze potrzeby estetyczne, ale są innowacyjne, funkcjonalne i użyteczne.

 

Dla kogo ten kierunek

Jeśli masz zdolności manualne i czujesz, że sztuka jest Twoją domeną, zależy Ci na rozwijaniu warsztatu malarskiego, ale nie chciałbyś ograniczać się do pracy z jednym artystycznym medium, interesuje Cię bycie na bieżąco z aktualnymi trendami rozwoju różnych dziedzin sztuki współczesnej, studia na kierunku malarstwo i projekty interdyscyplinarne mogą być świetną opcją dla Ciebie.

 

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzę i umiejętności zdobędziesz w toku studiów? Twórcy kierunku postawili na samodzielność w wyborze spersonalizowanej ścieżki kształcenia, sam zdecydujesz zatem, jakie dziedziny sztuki staną się przedmiotem Twojego szczególnego zainteresowania i jaki kształt będzie miała Twoja praca dyplomowa. Oprócz praktycznych zajęć z malarstwa, będziesz miał do wyboru pracownie fotografii, grafiki ceramiki, witrażu, filmu czy rzeźby. Poznasz środki wyrazu właściwe dla każdej z tych dziedzin, dowiesz się, czym jest przekaz interdyscyplinarny i jak stworzyć spójne dzieło, przy wykorzystaniu różnych mediów. Przyjrzysz się współczesnym twórcom, kierunkom i trendom artystycznym, spoglądając jednocześnie wstecz, by zaczerpnąć historyczną wiedzę o ich źródłach. Nauczysz się korzystać z najnowszych technologii, które będziesz mógł wykorzystać do utrwalania i przekazywania swojej artystycznej wizji.

 

Praca po studiach

Jakie perspektywy zawodowe otwierają przed Tobą studia na kierunku malarstwo i projekty interdyscyplinarne? Z wypracowanym warsztatem, znajomością współczesnych trendów w dziedzinie sztuki i pomysłem na wytyczenie własnej twórczej ścieżki, możesz zdecydować się karierę samodzielnego artysty, pracującego na rozpoznawalność własnego nazwiska. Bez problemu odnajdziesz się także na rynku pracy, stawiając na karierę projektanta, fotografa, nauczyciela sztuki, animatora kultury, pracownika domu kultury, świetlicy artystycznej czy też organizatora warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Przy rekrutacji na malarstwo i projekty interdyscyplinarne na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty: o przyjęciu na studia decyduje egzamin oceniający predyspozycje kandydata, rozmowa kwalifikacyjna i/lub ocena przedstawionych prac.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MALARSTWO I PROJEKTY INTERDYSCYPLINARNE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku malarstwo i projekty interdyscyplinarne

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Artystyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując malarstwo i projekty interdyscyplinarne?

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • tworzenia własnych dzieł i projektów artystycznych z wykorzystaniem środków wyrazu właściwych dla różnorodnych dziedzin sztuki

   • dorobku sztuki współczesnej (twórcy, pojęcia, trendy) i kierunków jej rozwoju

   • warsztatu malarskiego i rysunkowego

   • historii malarstwa i sztuk wizualnych

   • wykorzystania najnowszych technologii w pracy artysty

   • organizacji wystaw

   • struktury i sposobów funkcjonowania instytucji związanych ze sztuką i wspierających jej rozwój (galerie, muzea itd.)

   Jak wyglądają studia na kierunku malarstwo i projekty interdyscyplinarne?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek malarstwo i projekty interdyscyplinarne jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

   Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie bezpośrednio związana z naukami artystycznymi.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Osoby, które aplikują na kierunek malarstwo i projekty interdyscyplinarne, zdobędą kompleksową wiedzę z zakresu nauk artystycznych, historii oraz teorii sztuki, malarstwa oraz szeroko pojętych nauk kulturowych. Program nauczania umożliwia dużą swobodę nauczania, dzięki czemu studenci będą mogli ułożyć własną ścieżkę kształcenia z dostępnych zajęć, warsztatów oraz wykładów akademickich. Wszystkie szczegółowe informacje znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych, wybranych uczelni wyższych.

    

   3. Nabywane umiejętności

   W czasie studiów na powyższym kierunku wykształcisz wiele cennych umiejętności praktycznych. Przede wszystkim nauczysz się tworzyć formy malarskie, przy zastosowaniu różnorodnych technologii. Ponadto, dowiesz się w jaki sposób analizować i interpretować wybrane dzieła sztuki. Studenci poznają także inne formy sztuki, takie jak film, fotografia i multimedia oraz nauczą się tworzenia interdyscyplinarnych instalacji artystycznych.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na kierunku malarstwo i projekty interdyscyplinarne będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.

   Czas trwania studiów na kierunku malarstwo i projekty interdyscyplinarne na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku malarstwo i projekty interdyscyplinarne?

   Absolwent kierunku malarstwo i projekty interdyscyplinarne znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • samodzielny artysta
   • organizator wystaw
   • kurator
   • kustosz
   • grafik
   • fotograf
   • projektant graficzny
   • organizator warsztatów artystycznych,
   • domach kultury
   • świetlicach środowiskowych
   • redakcjach prasowych i wydawniczych

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MALARSTWO I PROJEKTY INTERDYSCYPLINARNE

   Komentarze (0)