Bachelor degree in graphics

Bachelor degree in graphics

Bachelor degree in graphics studia - kierunek studiów

Branża IT, ostanimi czasy niezwykle popularna, kojarzona jest zazwyczaj wyłącznie z informatykami tworzącymi programy i aplikacje w niezrozumiały dla ludzi postronnych sposób. Skojarzenie to z reguły jest trafne, jednak nie uwzględnia faktu, że na ostateczny rezultat informatycznej pracy składa się również spory wkład grafików. Wbrew pozorom do stworzenia idealnej strony internetowej, czy świetnie prosperującej aplikacji na smartfony nie wystarczy praca ludzi o umysłach ścisłych. Każdy użytkownik pierwszym, co widzi w jakimkolwiek programie, jest jego strona wizualna – a do tego potrzeba artystów. Zapotrzebowanie na ludzi wykonujących rozmaite projekty graficzne nieustannie rośnie. Naprzeciw temu wychodzą studia na kierunku bachelor degree in graphics. Jakimi umiejętnościami powinien charakteryzować się idealny aplikant? Kreatywność, innowacyjność i chęć podjęcia artystycznej pracy połączonej z niezwykle przyszłościową branżą IT. Jeżeli jesteś charakteryzowany przez te cechy, aplikuj!

Czego możesz się spodziewać po studiach na kierunku bachelor degree in graphics? Zostaniesz gruntownie przygotowany do wykonywania rozmaitych projektów graficznych, uprzednio zdobywając umiejętność obsługi programów do ich wizualnej obróbki. Spośród zaprezentowanych narzędzi ułatwiających pracę przyszłym grafikom, wybierzesz ten najbardziej ci odpowiadający. Ponieważ studia są prowadzone w języku angielskim, pogłębisz znajomość tego języka uzupełniając ją o znajomość fachowej terminologii niezbędnej w późniejszym zawodzie. Staniesz się grafikiem całkiem uniwersalnym – będziesz mógł podjąć współpracę z ludźmi z całego świata. Nauczysz się rozróżniania rodzajów animacji, umiejętności ich nazywania i zastosowania w zależności od sytuacji.Dowiesz się, jakie techniki są najskuteczniejsze przy modelowaniu w trójwymiarze – ta wiedza przyda ci się, jeśli zapragniesz mieć czynny udział w produkcji gier komputerowych. Zagłębisz sztukę tworzenia animacji oraz ilustracji do gazet i czasopism.

Jaki zawód zdobędziesz po ukończeniu studiów na kierunku bachelor degree in graphics? Taki, który najlepiej trafi w twoje upodobania – wybór należy do ciebie. Doskonale spiszesz się w firmach pracujących nad projektami, do ukończenia których niezbędny jest wkład artystyczny. Zadbasz o pozytywne wrażenia wizualne użytkowników gier i programów komputerowych poprzez stworzenie odpowiedniej oprawy graficznej. Pisarze podziękują ci za projekty okładek ich najnowszych książek. Jeśli widzisz siebie na stanowisku nauczycielskim, po ukończeniu odpowiednich kursów staniesz się mentorem młodych ludzi na ich artystycznej drodze. Jako absolwent możesz znaleźć zatrudnienie w tłumaczeniach – studia zapewnią ci osiągnięcie biegłości z języka angielskiego.

WAŻNE TEMATY

Jakie są wymagania rekrutacyjne?

Żeby dostać się na studia na kierunku bachelor degree in graphics na Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi należy posiadać świadectwo dojrzałości oraz udokumentować umiejętność posługiwania się językiem angielskim na poziomie B2.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BACHELOR DEGREE IN GRAPHICS

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Artystyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując bachelor degree in graphics

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • tworzenia graficznego zaplecza gier, stron internetowych i aplikacji
 • kreowania modeli 3D
 • obsługi programów graficznych
 • tworzenia animacji
 • projektowania ilustracji
 • tworzenia rysunków w programach graficznych

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku bachelor degree in graphics

Absolwent kierunku bachelor degree in graphics znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • twórca projektów graficznych
 • twórca animacji
 • projektant zaplecza graficznego gier, programów i aplikacji
 • nauczyciel
 • branży zajmującej się edycją filmów i multimediów
 • twórca kinowych efektów specjalnych

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU BACHELOR DEGREE IN GRAPHICS

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BACHELOR DEGREE IN GRAPHICS

Komentarze (0)