Inżynieria cyfryzacji studia - kierunek studiów

W dobie tak szybko rozwijających się technologii internetowych specjaliści w tej dziedzinie są nieustannie poszukiwani przez pracodawców. Inżynieria cyfryzacji to starannie opracowany, unikatowy kierunek studiów wychodzący naprzeciw zapotrzebowaniom rynku w tym zakresie. Jeżeli zatem interesujesz się informatyką, masz analityczny umysł, a Twoją mocną stroną są nauki ścisłe to Inżynieria cyfryzacji może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Społeczeństwo informacyjne, w którym żyjemy wykształciło silną potrzebę rozwoju informatyki. Inżynieria cyfryzacji jest informatyką stosowaną, której głównym założeniem jest projektowanie i wdrażanie tego oprogramowania w biznesie, administracji i przemyśle. Czego nauczysz się w ramach studiów? Przede wszystkim nacisk będzie kładziony na przedmioty kierunkowe takie jak: archiwa cyfrowe, projektowanie usług informatycznych, technologie webowe czy handel algorytmiczny. Co więcej, studia pomogą się w poprawie Twoich umiejętności miękkich, dzięki zajęciom z komunikacji interpersonalnej, a także językowych oraz grafiki komputerowej. Inne przedmioty będą dotyczyć wybranego przez Ciebie modułu specjalnościowego.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent tego kierunku? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować jako projektant, integrator i wdrożeniowiec nowych systemów na potrzeby biznesu i administracji, specjalista do spraw wdrażania i utrzymania systemów informatycznych w jednostkach opieki zdrowotnej czy kierownik serwisów aparaturowych. Dodatkowo będziesz mógł zostać managerem na różnym szczeblu. Jak widzisz ten kierunek daje Ci wiele możliwości rozwoju Twojej ścieżki kariery. Jeżeli zatem chciałbyś zgłębić tajniki informatyki i przełożyć swoje zainteresowania na karierę zawodową to ten kierunek da Ci taką możliwość!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na inżynierię cyfryzacji, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, informatyka, fizyka i astronomia, język obcy.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INŻYNIERIA CYFRYZACJI

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Informatyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując inżynierię cyfryzacji

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • matematyki i fizyki na poziomie niezbędnym do ilościowego opisu, rozumienia i modelowania problemów interdyscyplinarnych,
  • technologii sieciowych wykorzystywanych przy budowie systemów informatycznych,
  • właściwości, cech oraz obszarów zastosowań dostępnych języków oraz technik programowania,
  • działania systemów informatycznych przynajmniej jednego z następujących obszarów: e - biznes, e – zdrowie, media elektroniczne, poligrafia, zarządzanie wiedzą, przemysłowe systemy sterowania, metody sztucznej inteligencji, systemy wbudowane,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku inżynieria cyfryzacji

Absolwent kierunku inżynieria cyfryzacji znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • projektant, integrator i wdrożeniowiec nowych systemów na potrzeby biznesu i administracji,
  • manager w firmach sprzedających sprzęt medyczny,
  • specjalista do spraw wdrażania i utrzymania systemów informatycznych w jednostkach opieki zdrowotnej,
  • kierownik serwisów aparaturowych,
  • pracownik DtP w między innymi w agencjach reklamowych i interaktywnych, drukarniach, działach marketingu oraz wydawnictwach (BPS 2: Media cyfrowe i poligrafia).

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU INŻYNIERIA CYFRYZACJI

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA CYFRYZACJI

Komentarze (0)