inżynieria cyfryzacji studia

Inżynieria cyfryzacji studia - kierunek studiów

W dobie tak szybko rozwijających się technologii internetowych specjaliści w tej dziedzinie są nieustannie poszukiwani przez pracodawców. Inżynieria cyfryzacji to starannie opracowany, unikatowy kierunek studiów wychodzący naprzeciw zapotrzebowaniom rynku w tym zakresie. Jeżeli zatem interesujesz się informatyką, masz analityczny umysł, a Twoją mocną stroną są nauki ścisłe to Inżynieria cyfryzacji może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Społeczeństwo informacyjne, w którym żyjemy wykształciło silną potrzebę rozwoju informatyki. Inżynieria cyfryzacji jest informatyką stosowaną, której głównym założeniem jest projektowanie i wdrażanie tego oprogramowania w biznesie, administracji i przemyśle. Czego nauczysz się w ramach studiów? Przede wszystkim nacisk będzie kładziony na przedmioty kierunkowe takie jak: archiwa cyfrowe, projektowanie usług informatycznych, technologie webowe czy handel algorytmiczny. Co więcej, studia pomogą się w poprawie Twoich umiejętności miękkich, dzięki zajęciom z komunikacji interpersonalnej, a także językowych oraz grafiki komputerowej. Inne przedmioty będą dotyczyć wybranego przez Ciebie modułu specjalnościowego.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent tego kierunku? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować jako projektant, integrator i wdrożeniowiec nowych systemów na potrzeby biznesu i administracji, specjalista do spraw wdrażania i utrzymania systemów informatycznych w jednostkach opieki zdrowotnej czy kierownik serwisów aparaturowych. Dodatkowo będziesz mógł zostać managerem na różnym szczeblu. Jak widzisz ten kierunek daje Ci wiele możliwości rozwoju Twojej ścieżki kariery. Jeżeli zatem chciałbyś zgłębić tajniki informatyki i przełożyć swoje zainteresowania na karierę zawodową to ten kierunek da Ci taką możliwość!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując inżynierię cyfryzacji

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • matematyki i fizyki na poziomie niezbędnym do ilościowego opisu, rozumienia i modelowania problemów interdyscyplinarnych,
  • technologii sieciowych wykorzystywanych przy budowie systemów informatycznych,
  • właściwości, cech oraz obszarów zastosowań dostępnych języków oraz technik programowania,
  • działania systemów informatycznych przynajmniej jednego z następujących obszarów: e - biznes, e – zdrowie, media elektroniczne, poligrafia, zarządzanie wiedzą, przemysłowe systemy sterowania, metody sztucznej inteligencji, systemy wbudowane,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku inżynieria cyfryzacji

Absolwent kierunku inżynieria cyfryzacji znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • projektant, integrator i wdrożeniowiec nowych systemów na potrzeby biznesu i administracji,
  • manager w firmach sprzedających sprzęt medyczny,
  • specjalista do spraw wdrażania i utrzymania systemów informatycznych w jednostkach opieki zdrowotnej,
  • kierownik serwisów aparaturowych,
  • pracownik DtP w między innymi w agencjach reklamowych i interaktywnych, drukarniach, działach marketingu oraz wydawnictwach (BPS 2: Media cyfrowe i poligrafia).
 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na inżynierię cyfryzacji, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, informatyka, fizyka i astronomia, język obcy.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku INŻYNIERIA CYFRYZACJI

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Inżynieria cyfryzacji

INŻYNIERIA CYFRYZACJI - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Kierunek inżynieria cyfryzacji prowadzony jest przez:

Wydział Informatyki

Zobacz inne kierunki Informatyczne

PRACODAWCY

Te firmy chętnie zatrudniają absolwentów tego kierunku

Firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o. o. jest spółką-córką globalnego koncernu BSH Hausgeräte GmbH, będącego częścią grupy Robert Bosch. Firma BSH jest liderem branży AGD w Europie i należy do ścisłej czołówki w tej branży w Polsce. Koncern BSH działa od 1967 roku i w czterdziestu dwóch fabrykach oraz siedemdziesięciu oddziałach na całym świecie zatrudnia ponad 53 000 pracowników.

zobacz kogo szukamy >>

Firma DELL została założona przez Michaela Della w 1984 roku w Austin w stanie Teksas. Zasłynęła z wdrożenia bezpośredniego modelu sprzedaży, który omijał pośredników w drodze komputera z fabryki do Klienta. Jest także pionierem sprzedaży przez Internet – każdy może stworzyć dopasowany do swoich potrzeb komputer, od komponentów wewnętrznych zaczynając, a na kolorze obudowy kończąc, po czym śledzić etapy produkcji i dostawy.

zobacz kogo szukamy >>

Indesit Company Polska to jeden z największych producentów elektrycznego sprzętu AGD w Polsce. W Polsce, po przejęciu Indesit Company, Grupa Whirlpool ma trzy centra produkcyjne (we Wrocławiu, Łodzi i Radomsku). Oprócz tego w Polsce zlokalizowana jest część komercyjna i korporacyjna firmy. W Warszawie działa centrum Sprzedaży i marketingu oraz Logistyka, Finanse, HR, IT.

zobacz kogo szukamy >>

TomTom to globalny lider w dziedzinie map i nawigacji, który oferuje również sportowe zegarki GPS, a także najnowocześniejsze rozwiązania do zarządzania flotą samochodową oraz rozwiązania oparte na funkcjach lokalizacji. Każdego dnia miliony ludzi na całym świecie podróżują i podejmują decyzje korzystając z rozwiązań TomTom. Firma opiera się na czterech liniach biznesowych: Konsumenckiej, Motoryzacyjnej, Licencyjnej i Telematycznej.

zobacz kogo szukamy >>

CORNING OPTICAL COMMUNICATIONS jest światowym liderem kompleksowych rozwiązań optycznych dla przemysłu telekomunikacyjnego. W Polsce działamy od 2001r., obecnie jesteśmy największym zakładem produkującym kable światłowodowe oraz osprzęt telekomunikacyjny w Europie i zatrudniamy ponad 1500 osób.

zobacz kogo szukamy >>

Jesteśmy jednym z największych na świecie producentów transformatorów dystrybucyjnych, transformatorów mocy oraz elementów izolacyjnych do transformatorów mocy. w zakładach w Aleksandrowie Łódzkim powstają energooszczędne i wysokoefektywne silniki elektryczne najwyższej klasy oraz napędy średnich napięć, przekształtniki dla ekologicznego transportu szynowego i przetwornice dla farm wiatrowych.

zobacz kogo szukamy >>

Grupa Hutchinson jest światowym liderem produkcji elastomerów w branży samochodowej, przemysłowej, lotniczej i produktów powszechnego użytku. Od ponad 160 lat projektujemy i wytwarzamy produkty stanowiące bazę komfortu i bezpieczeństwa każdego człowieka na ziemi, w powietrzu i na morzu.

zobacz kogo szukamy >>

WIELTON S.A., z siedzibą w Wieluniu to spółka z polskim kapitałem. Należymy do światowej czołówki producentów naczep, przyczep i zabudów na samochody ciężarowe. Współpracujemy z takimi potentatami przemysłu motoryzacyjnego jak MAN, VOLVO, SCANIA, MERCEDES, DAF, RENAULT, IVECO. W 2014 roku wyprodukowaliśmy ponad 6310 szt. produktów.

zobacz kogo szukamy >>

Nasz zespół tworzą ludzie w różnym wieku, z różnymi zainteresowaniami, o różnej narodowości i kulturze. Dla nas najważniejsi są ludzie z pomysłami i innowacyjnym podejściem, którzy będą podzielać nasze zaangażowanie. Pracując w Sonoco możesz zdobywać nie tylko cenne doświadczenie zawodowe, ale również przeżyć wspaniałą przygodę w miłej atmosferze.

zobacz kogo szukamy >>

Clariant to pochodzący ze Szwajcarii światowy lider w branży wyspecjalizowanych produktów chemicznych dla przemysłu. Ważna są dla nas innowacje – posiadamy ponad 7 tys. patentów, na działalność badawczo-rozwojową przeznaczamy rocznie ponad 200 mln franków szwajcarskich. W Polsce działamy od 25 lat - w Gdańsku, Warszawie, Łodzi i Konstantynowie Łódzkim, gdzie znajduje się jeden z najnowocześniejszych w Europie zakładów produkujący koncentraty barwiące.

zobacz kogo szukamy >>

Komentarze (0)