W dzisiejszych czasach specjaliści z z zakresu zarządzania i znajomości różnorodnych dziedzin powiązanych z prowadzeniem biznesu i nadzorowaniem jego efektywnego funkcjonowania są na wagę złota. W związku z tego typu tendencją panującą na krajowym i międzynarodowym rynku pracy, studia związane z zarządzaniem i marketingiem od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród osób, które marzą o zdobyciu wszechstronnego wykształcenia i szansy na stabilną i atrakcyjną pracę. Jedynym z nich jest kierunek zarządzanie w Krakowie.
Idealnymi kandydatami na studia zarządzanie i marketing będą osoby o szerokich zainteresowaniach z obszaru zarządzania, ekonomii i finansów oraz innych, pokrewnych nauk. Jeżeli dodatkowo masz osobowość lidera i wiesz, że dobrze odnalazłbyś się na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich, to kierunek zarządzanie będzie dla Ciebie idealnym wyborem.
Typ i tryb studiów
Studia niestacjonarne w Krakowie na kierunku zarządzanie:
1. Typ:
2. Tryb:
Studia niestacjonarne na kierunku zarządzanie w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.
Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia stacjonarne (dzienne) realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Program studiów i przedmioty
Studia w Krakowie charakteryzują się bogatym, interdyscyplinarnym i dopasowanym do realiów obecnego rynku pracy, programem nauczania. Kierunek zarządzanie nie jest w tym przypadku wyjątkiem. Oferta kształcenia oscyluje głównie wokół tematów powiązanych z marketingiem, zarządzaniem, finansami i ekonomią. Studenci będą mieli okazję uczęszczać na liczne, niezwykle rozwijające zajęcia, wykłady i warsztaty dzięki, którym zdobędą nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także cenne umiejętności praktyczne.
W programie studiów na kierunku zarządzanie znajdziesz takie przedmioty jak np.:
-
podstawy zarządzania
-
zarządzanie jakością
-
mikroekonomia
-
finanse
-
matematyka
-
statystyka opisowa
-
podstawy organizacji i zarządzania
-
zarządzanie produkcją i usługami
Oprócz zajęć z bloku podstawowego, w ofercie kształcenia przewidziano także moduły specjalizacyjne. Studenci będą mogli wybierać pomiędzy: zarządzaniem w agrobiznesie, zarządzaniem firmą, zarządzaniem small businessem, logistyką i zarządzaniem łańcuchem dostaw, zarządzaniem sprzedażą w produkcji i handlu, zarządzaniem zasobami ludzkimi, kooperacją w biznesie, zarządzaniem wiedzą i informacjami, zarządzaniem zasobami niematerialnymi oraz zarządzaniem projektami. Dokładną i aktualną listę ścieżek specjalistycznych znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.
Ponadto, studenci rozwiną swoje zdolności językowe na lektoracie z wybranego przez siebie języka obcego, co zdecydowanie zwiększy ich szansę na karierę w środowisku międzynarodowym. Uzyskaną wiedzę teoretyczną oraz kompetencje praktyczne wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.
Jakie są ceny studiów na kierunku zarządzanie w Krakowie
Kierunki studiów w Krakowie można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Wybór drugiej opcji, mianowicie studiów zaocznych wiąże się z koniecznością poniesienia odpowiednich opłat. Ich wysokość jest indywidualnie ustalana przez władze konkretnych uczelni i może się zmieniać w zależności od różnych czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Dlatego też istotne jest, abyś przed przystąpieniem do procesu rekrutacji dokładnie zapoznał się z obowiązującym regulaminem opłat oraz aktualną ofertą.
Uczelnie w Krakowie często wychodzą naprzeciw swoim studentom, oferując im wiele udogodnień, takich jak: płatności ratalne, promocje i rożnego rodzaju zniżki, o może nawet w znaczny sposób wpłynąć na wysokość czesnego.
Zarządzanie w Krakowie - ceny:
-
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie – 6400 zł
-
Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie – od 7200 zł
-
Uniwersytet Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie – 9400 zł
-
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – 7000 zł
-
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie - 4000 zł
-
Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie - od 7600 zł
*Ceny za pierwszy rok studiów niestacjonarnych (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.
Gdzie studiować na kierunku zarządzanie w Krakowie
Uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie niestacjonarnie w Krakowie:
Limity miejsc
Na poszczególnych kierunkach studiów obowiązuje limit miejsc, a kandydaci przyjmowani są w oparciu o wyniki postępowania kwalifikacyjnego, na podstawie którego tworzona jest lista rankingowa.
Limity miejsc na kierunku zarządzanie w Krakowie:
-
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie: 90
*Uczelnie publiczne, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
Kiedy wyniki rekrutacji
Wyniki rekrutacji publikowane są w terminie indywidualnie ustalonym przez daną szkołę wyższą. Kandydaci otrzymują najważniejsze informacje w sprawie rekrutacji po zalogowaniu się do prywatnego profilu w systemie rekrutacyjnym. W ten sposób zakwalifikowani kandydaci mogą dowiedzieć się, co należy zrobić w kolejnych etapach rekrutacji.
Terminy wyników rekrutacji na studia 2025 w uczelniach publicznych w Krakowie:
-
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie – lipiec 2025
-
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – wrzesień 2025
*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2025/2026)
Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia
Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne
Osoby, które pomyślnie przeszły postępowanie kwalifikacyjne, mogą składać dokumenty rekrutacyjne zazwyczaj osobiście w siedzibie wybranej szkoły wyższej. Niektóre uczelnie dopuszczają jednak możliwość doręczenia kompletnej dokumentacji za pośrednictwem upoważnionych do tego przez kandydata osób trzecich. Czasem przyszli studenci mogą przesłać swoje dokumenty za pomocą poczty tradycyjnej. Zdarza się, że uczelnie wymagają również umieszczenia niektórych plików w elektronicznym systemie.
Zasady rekrutacji w poszczególnych szkołach wyższych mogą się różnić, dlatego warto wcześniej zapoznać się z preferowaną przez wybraną uczelnię formą doręczenia dokumentów rekrutacyjnych.
Kiedy składamy dokumenty na studia
Zestaw dokumentów rekrutacyjnych można składać w terminie ustalonym przez daną szkołę wyższą – zazwyczaj etap ten rozpoczyna się niedługo po opublikowaniu wyników postępowania kwalifikacyjnego i trwa kilka dni. Należy jednak pamiętać o tym, by dostarczyć dokumenty rekrutacyjne w poprawnej formie oraz na czas. Spóźnienie lub niespełnienie któregokolwiek z wymogów wynikających z zasad rekrutacji może zakończyć się dla kandydata skreśleniem z listy osób, które dostały się na studia.
Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia
Terminy składania dokumentów na studia 2025 w uczelniach publicznych w Krakowie:
-
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie – sierpień 2025
-
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – wrzesień 2025
* Studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2025/2026)
** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.