Advertisement

Biologia - Warszawa

Studia w Warszawie

biologia

Odkryj biologię w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

13.02.2023

Biologia studia Warszawa 2023 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Biologia w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Studia na kierunku biologia w Warszawie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku biologia w Warszawie rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 22 września 2023 r. | Biologia Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Warszawie biologię możesz studiować w ramach kierunku na 3 uczelniach publicznychUniwersytecie Warszawskim (Wydział Biologii UW), Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (Wydział Biologii i Nauk o Środowisku UKSW), Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Wydział Biologii i Biotechnologii SGGW).
 

Opis kierunku

Interesuje Cię świat otaczającej przyrody? Poznawanie nowych gatunków roślin to Twoja pasja? A może w przyszłości pracować jako nauczyciel lub zająć się badaniami laboratoryjnymi? Studia w Warszawie na kierunku biologia spełnią Twoje oczekiwania! Poznasz tajniki zoologii, hydrologii czy genetyki droboustrojów. Nie będą Ci obce również kwestie związane ze zdobyczami ekologii.

 

Specjalności

Współczesne studia z biologii charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku biologia w Warszawie: biologia środowiskowa i molekularna, ekologia i ewolucjamikrobiologia ogólna.

 

Praca po studiach

Czekają cię zajęcia laboratoryjne, terenowe oraz wykłady, dzięki którym zdobędziesz praktyczną wiedzę. Studia na kierunku biologia oferują wiele możliwości zawodowego rozwoju. W zależności od otrzymanych uprawnień możesz pracować jako nauczyciel, laborant, pracownik instytucji proekologicznych.

 

 

czytaj dalej wszystko o Biologia - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek BIOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Biologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Biologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Biologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku biologia

Jakie wymagania podczas rekrutacji na studia na kierunku biologia w Warszawie?

Jeżeli chcesz rozpocząć studia w Warszawie na kierunku biologia, to przygotowania do procedury rekrutacyjnej powinieneś zacząć możliwie wcześnie. Liczba chętnych na studia o profilach ścisłych bardzo często przekracza liczbę przygotowanych miejsc. W praktyce oznacza to, że szansę na kształcenie mają wyłącznie najlepsi absolwenci szkół średnich.

Jeśli chcesz być jednym z nich i marzysz o kształceniu na studiach biologicznych, to w kręgu twoich zainteresowań powinny się znaleźć przedmioty takie jak: biologia, chemia, czy matematyka. Nie zapomnij także o intensywnej nauce dowolnie wybranego języka obcego nowożytnego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Biologia w Warszawie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOLOGIA?

Zainteresowanie naukami biologicznymi towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Zawsze fascynowało nas bowiem funkcjonowanie naszego organizmu, czy przyrody, która rozwija się bujnie wokół nas. Ciężko jest stworzyć jedną spójną definicję biologii tak, by uwzględniała ona wszystkie jej aspekty. Biologię możemy określić jako naukę przyrodniczą, która zajmuje się analizą, badaniem i obserwacją wszelkich organizmów żywych. W tym wyjaśnieniu zawierają się jednak same ogólniki, które rozwijane będą przez studentów podczas studiów biologicznych.

Kierunki studiów takie jak biologia powinny być wybierane przez osoby, które interesują się naukami przyrodniczymi. Warto podkreślić jednak, że sam zachwyt nad otaczającą nas naturą to jeszcze zbyt mało, by rozpocząć kształcenie biologiczne. Jeśli wybierzesz ten profil dydaktyczny, musisz mieć świadomość, że zadedykowany jest on przede wszystkim dla osób, które nauki ścisłe na poziomie średnim mają opanowane perfekcyjne. W praktyce oznacza to, że przedmioty szkolne takie jak matematyka, chemia, czy biologia powinny być jednymi z twoich ulubionych.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku biologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku biologia w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Warszawie przygotowały bogatą ofertę kształcenia na studiach biologicznych. Swoją przygodę z tym kierunkiem będziesz mógł rozpocząć na Uniwersytecie Warszawskim, Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, czy na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Te trzy propozycje pokazują, że studia na kierunku biologia cieszą się żywym zainteresowaniem wśród absolwentów szkół średnich. Przeanalizuj ofertę każdego tego ośrodka akademickiego by wybrać tę, która najpełniej spełni twoje oczekiwania.

Studia biologiczne mają bardzo rozbudowany profil kształcenia, ponieważ edukują w wielu interdyscyplinarnych aspektach. Co to oznacza w praktyce? W programie zajęć znajdziesz wiele różnorodnych przedmiotów, które czerpać będą z podstawowych nauk ścisłych. Czekają cię zarówno wykłady, zajęcia praktyczne, jak i ćwiczenia w laboratoriach. Przykładowe przedmioty, z którymi będziesz mieć styczność, to:

 • fizjologia roślin
 • fizjologia zwierząt
 • makrobiologia
 • mikrobiologia
 • chemia ogólna
 • chemia organiczna

Ile trwają studia na kierunku biologia w Warszawie?

Studia na kierunku Biologia w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Biologia w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BIOLOGIA?

Studia biologiczne dają całkiem sporo perspektyw zatrudnienia w przyszłości. Potencjał kształcenia na tym profilu dostrzegają uczelnie w Warszawie, dlatego ten kierunek studiów znalazł się w ofercie aż trzech ośrodków akademickich. Jego abiturienci mają szansę realizować się jako biolodzy w różnych dziedzinach zawodowego rozwoju.

Kierunki studiów takie jak biologia przygotują cię przykładowo do pracy w sektorze edukacji. Jeżeli ukończysz odpowiednią specjalizację, będziesz mógł rozwijać się jako nauczyciel. Oprócz tego czeka na ciebie praca w różnego rodzaju:

 • ośrodkach badawczych
 • instytucjach naukowych
 • organizacjach, które zajmują się ochroną środowiska

 

Po ukończeniu studiów drugiego stopnia będziesz mógł rozważyć także dalsze kształcenie na studiach doktoranckich i prowadzenie niezależnych badań. Jako biolog będziesz także przygotowany do podejmowania współpracy z innymi przedstawicielami nauk ścisłych – lekarzami, chemikami, czynawet fizykami.

Gdzie studiować na kierunku biologia w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Uniwersytecie Warszawskim, Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Uczelnie na których można studiować kierunek biologia w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Uczelnie w Warszawie - kierunek biologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Wydział Biologii i Biotechnologii SGGW) stacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (Wydział Biologii i Nauk o Środowisku) stacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet Warszawski (Wydział Biologii UW) stacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Biologia w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Biologia Warszawa studia i stopnia

Biologia Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Biologia Warszawa studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku biologia w Warszawie

Kierunki biologiczne i przyrodnicze w Warszawie

Rozwiń

Popularne kierunki biologiczne i przyrodnicze niestacjonarne w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia