Prawo studia jednolite magisterskie - Warszawa

Prawo studia jednolite magisterskie - Warszawa

Prawo studia jednolite magisterskie - Warszawa

Studia jednolite w Warszawie

prawo

Odkryj prawo w Warszawie i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Prawo studia jednolite magisterskie Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Prawo w Warszawie to studia jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 5 lat (jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Prawo studia jednolite magisterskie - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek prawo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Jednostka prowadząca

Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Jednostka prowadząca

Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Jednostka prowadząca

Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku prawo

Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie

Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie

Jednostka prowadząca

Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Jednostka prowadząca

Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie

Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie

Jednostka prowadząca

Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie

Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie

Jednostka prowadząca

Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

Jednostka prowadząca

Prawo +

Filia w Bełchatowie stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat,
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat,
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek prawo w Warszawie?

Pamiętaj, że kierunki takie jak prawo zarezerwowane są dla najlepszych absolwentów szkół średnich, a liczba osób chętnych bardzo często przekracza liczbę przygotowanych miejsc. Dlatego swoje przygotowania do procedury rekrutacyjnej zacznij już dziś.

Wśród przedmiotów, które zdawać będziesz na maturze powinny znaleźć się przykładowo: WOS, historia, geografia, język obcy nowożytny, język polski, czy nawet filozofia lub język łaciński z elementami kultury antycznej. Zapoznaj się także z ofertą uczelni prywatnych – tam w przypadku zbyt dużej liczby osób chętnych obowiązywać będzie po prostu konkurs świadectw.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Prawo w Warszawie - zasady rekrutacji

Zobacz, co wybierają inni

POKAŻ WSZYSTKIE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWO?

 

Historia prawa sięga setek tysięcy lat wstecz i wiąże się z tworzeniem pierwszych modeli państwowości. Zapewne każdy zetknął się choć raz ze słynnym: „oko za oko, ząb za ząb”. To inaczej prawo Hammurabiego, które zostało spisane w XVIII w. p.n.e. Nas dzisiaj obowiązują na szczęście inne dyrektywy, ale to prawo babilońskie pokazuje, że człowiek od zawsze nosi w sobie potrzebę wartościowania tego, co robi i tworzenia ogólnie akceptowalnych norm postępowania. Gdyby nie zespół kodeksów, dziś towarzyszyłoby nam bezprawie i anarchia, a nie są to warunki, w których można zadbać o zbilansowany i szczęśliwy rozwój.

Studia na kierunku prawo również cieszą się bardzo długą tradycją akademicką, a osoby, które je wybierają, muszą mieć świadomość, że jest to jedna z bardziej elitarnych propozycji kształcenia na rynku akademickim. Jeśli i ty widzisz się w środowisku prawniczym, musisz odpowiednio wcześnie zastanowić się, czy podołasz wymaganiom, jakie zostaną na ciebie nałożone. Czeka cię bowiem przede wszystkim ogrom wykładów i zajęć teoretycznych, gdzie zgłębiać będziesz tajniki prawa, by móc je w przyszłości swobodnie interpretować.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku prawo w Warszawie możemy podzielić na:

1. Typ

  • Studia jednolite (jednolite magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne
  • studia online

 

Studia na kierunku prawo w Warszawie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich, których program kształcenia trwa 5 lat (10 semestrów).

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia w Warszawie na kierunku prawo możesz rozpocząć w trybie niestacjonarnym lub stacjonarnym. Odpowiednio wcześnie zastanów się, który z nich będzie dla ciebie bardziej odpowiedni. Studia stacjonarne, czyli dzienne, są dziś najpopularniejsze, ponieważ studenci zdobywają wiedzę regularnie i nie muszą martwić się opłatami za czesne, jeśli wybiorą uczelnię państwową. Studia niestacjonarne to z kolei idealna propozycja dla osób, które chciałyby uczęszczać na zajęcia podczas weekendowych zjazdów naukowych. Każdy, kto wybierze tryb niestacjonarny, musi liczyć się jednak z tym, że czekają go opłaty za studia.

Studia prawnicze mają niezwykle rozbudowany program kształcenia. W praktyce oznacza to, że pierwsza lata nauki muszą mieć charakter wstępnego przygotowania. Studenci poznają wtedy podstawowe dziedziny prawa. To także czas usystematyzowania wiedzy historycznej, politycznej i społecznej. Wśród przedmiotów można odnaleźć przedmioty takie jak:

  • wstęp do prawoznawstwa
  • historia prawa
  • prawo cywilne 

 

Przyszli abiturienci bardzo dokładnie poznają zagadnienia związane z prawem obowiązującym w Unii Europejskiej, uczą się przebiegu postępowania cywilnego. Wykształcenie, które otrzymują studenci, obejmuje różnorodne dziedziny prawa, odnoszące się chociażby do prawa morskiego, czy handlowego. Warto podkreślić, że studia na kierunku prawo nie kończą się dla studentów wraz z otrzymaniem tytułu magistra – część z osób decyduje się także na odbycie aplikacji, która nadaje szczegółowe uprawnienia zawodowe.

Ile trwają studia jednolite magisterskie na kierunku prawo w Warszawie?

Studia na kierunku Prawo w Warszawie trwają 5 lat (studia jednolite magiterskie).

Studia na kierunku prawo mają w Polsce charakter jednostopniowy. Oznacza to, że będziesz się kształcić przez pięć lat. Pierwsze lata nauki wyposażą cię w niezbędne podstawy teoretyczne, ale nie dadzą ci one żadnych konkretnych kwalifikacji, dzięki którym będziesz mógł sobie pozwolić na wszechstronny rozwój zawodowy. Po pięciu latach nauki przystąpisz do obrony pracy dyplomowej, dzięki której uzyskasz tytuł magistra, ale to jeszcze nie koniec. Czekać cię będzie nieobligatoryjna aplikacja, która wyspecjalizuje cię w jednej z wybranych odmian prawa.

Gdzie studiować na kierunku prawo (studia jednolite) w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek prawo (studia jednolite) w Warszawie

 

Co warto sprawdzić, idąc na studia jednolite magisterskie na kierunku prawo w Warszawie?

Każdy maturzysta powinien odpowiednio wcześnie odpowiedzieć sobie na pytanie – co warto sprawdzić przed pójściem na studia. Od czego jednak zacząć? Przede wszystkim na początku pomyśl, że studia na kierunku prawo są obszarem kształcenia stworzonym właśnie dla ciebie? Zastanów się, czy widzisz się w przyszłości w roli prawnika, sędziego czy prokuratora i czy nauka na takim kierunku sprawi ci zwyczajnie satysfakcję.

Nie zapomnij również o sprawdzeniu najważniejszej rzeczy, czyli przedmiotów rekrutacyjnych! Zorientuj się, co zdawać na maturze, by znaleźć się na listach osób przyjętych. Pamiętaj, że kierunki takie jak prawo wiążą się z dużą konkurencją w trakcie rekrutacji. Swoją naukę rozpocznij zatem odpowiednio wcześnie.

Sprawdź również na stronach wybranych przez siebie uczelni, jak wygląda kwestia różnorodnych terminów rekrutacyjnych związanych z uiszczaniem opłat czy składaniem dokumentów. Nie zapominaj o tym, że zaniedbania w tym obszarze mogą sprawić, że twoje nazwisko nie będzie widniało na listach osób przyjętych!

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PRAWO?

Twój zawodowy rozwój zależeć będzie w dużej mierze od tego, czy zdecydujesz się na odbycie aplikacji. Czym ona właściwie jest? To swoista praktyka, której celem jest przygotowanie absolwentów prawa do wykonywania poszczególnych zawodów. Można do nich zaliczyć przykładowo aplikację prokuratorską, radcowską, czy adwokacką. Warto także podkreślić, ze nie ma ona charakteru obligatoryjnego, jej brak znacznie zawęzi jednak twoje perspektywy zawodowe.

Studia na kierunku prawo same w sobie dają ci dużo możliwości rozwoju. Możesz pracować w potężnym sektorze sądownictwa:

  • sądach
  • prokuraturach
  • kancelariach adwokackich

 

Pamiętaj także, że eksperci, którzy doskonale znają i interpretują dyrektywy, znajdą także zatrudnienie chociażby w sektorze przedsiębiorstw prywatnych, ponieważ dziś każda rozwijająca się korporacja powinna korzystać z wykwalifikowanych usług prawników. Czekają na ciebie także urzędy, administracje, czy wszelkie organizacje pozarządowe.

Czy warto iść na studia jednolite magisterskie na kierunku prawo w Warszawie?

Kierunek prawo – każdego roku rzesze maturzystów marzą o tym, by znaleźć się na listach osób przyjętych. Kojarzy się on bowiem z prestiżem i co najważniejsze – dynamicznym rozwojem zawodowym. Czy jednak w istocie warto iść na studia o tym profilu? To oczywiście zależy od wielu czynników!

Studia na kierunku prawo w Warszawie cechuje przede wszystkim doskonała jakość nauki. Studenci kształcą się na najlepszych uczelniach w Polsce, przez co dysponują naprawdę dobrym wykształceniem. Pamiętaj jednak o tym, że sama edukacja podczas pierwszych lat kształcenia to często jest jeszcze zbyt mało – dlatego znaczna część magistrów decyduje się na aplikację.

W praktyce oznacza to, że studia na kierunku prawo warto wybrać wtedy, jeśli cechuje cię determinacja i faktyczna chęć nauki. Ten profil kształcenia sprawi wiele satysfakcji osobom, które nie boją się intelektualnych wyzwań, a w kręgu ich zainteresowań znajdują się treści związane z historią, polityką i wieloma innymi naukami humanistycznymi czy nawet społecznymi.

Studia jednolite magisterskie niestacjonarne na kierunku prawo w Warszawie

Studia niestacjonarne cieszą się dziś coraz większą popularnością. Dotyczy to również takich kierunków jak prawo. Uczelnie w Warszawie dostrzegają bowiem, że studenci chcieliby zapewnić sobie wielokrotnie bardziej elastyczne warunki kształcenia, a studia niestacjonarne właśnie to umożliwiają!

Pamiętaj jednak o tym, że jeśli wybierasz naukę w tym trybie, to musisz mieć świadomość, że wiąże się ona z uiszczaniem opłat za czesne. Przeanalizuj zatem odpowiednio wcześnie swoją sytuację finansową i zastanów się, czy możesz sobie na to pozwolić. Oczywiście forma studiów niestacjonarnych sprawia, że swobodnie będziesz mógł podjąć inne aktywności zawodowe w trakcie trwania tygodnia!

Zajęcia w trybie niestacjonarnym odbywają się podczas weekendowych zjazdów naukowych. Wtedy też studenci uczestniczą w wykładach oraz ćwiczeniach praktycznych i mają szansę spotkać się z wykładowcami. Należy jednak pamiętać, że kształcenie niestacjonarne wiąże się także z bardzo dużym wkładem własnym studentów – muszą oni zadbać o dyscyplinę i opanowywanie materiału we własnym zakresie.

Kierunki prawnicze i administracja w Warszawie

Rozwiń

Popularne kierunki prawnicze i administracja niestacjonarne w Warszawie

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK PRAWO

Komentarze (0)