Mechanika i budowa maszyn studia I stopnia - Kraków

Mechanika i budowa maszyn studia I stopnia - Kraków

Mechanika i budowa maszyn studia I stopnia - Kraków

Studia I stopnia w Krakowie

mechanika i budowa maszyn

Odkryj mechanikę i budowę maszyn w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Mechanika i budowa maszyn studia I stopnia (inżynierskie) Kraków 2021 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Krakowie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Mechanika i budowa maszyn studia I stopnia - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek mechanika i budowa maszyn

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Jednostka prowadząca

Mechanika i budowa maszyn stopień: (I), czas trwania: 4 lata • 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek mechanika i budowa w Krakowie?

Musisz mieć świadomość, że na studia I stopnia na kierunku mechanika i budowa dostają się wyłącznie najlepsi absolwenci szkół średnich. Jeśli chcesz być jednym z nich, to swoje przygotowania do procedury rekrutacyjnej musisz rozpocząć odpowiednio wcześnie.

Wśród przedmiotów, które będziesz zdawać na maturze, powinny znaleźć się: chemia, matematyka, fizyka, fizyka z astronomią, informatyka. Pamiętaj, że liczba osób chętnych często przekracza liczbę przygotowanych miejsc, więc zadbaj o swoje jak najlepsze przygotowanie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Mechanika i budowa maszyn w Krakowie - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MECHANIKA I BUDOWA MASZYN?

 

Czy ktokolwiek z nas wyobraża sobie dzisiaj życie bez laptopów, pralek, odkurzaczy? Zapewne nie, to ten typ urządzeń, który wszedł na dobre w kanon naszego podstawowego wyposażenia biur i domów. Warto jednak uświadomić sobie, że prace nad maszynami trwają nieustannie i potrafią one wciąż rewolucjonizować naszą rzeczywistością. Jeszcze kilka lat temu nikt nie słyszał chociażby o drukach 3D. Dziś to właśnie dzięki nim możemy przekraczać narzucone granice wynalazczości.

Zanim przystąpisz do procesu rekrutacji, odpowiedz sobie na kilka podstawowych pytań, które pozwolą ci określić, czy kierunek mechanika i budowa maszyn będzie dla ciebie odpowiedni. Czy nauka przedmiotów ścisłych nigdy nie była dla ciebie problemem? Czy fascynuje cię świat nowinek technologicznych? Czy chciałbyś zgłębiać tajniki budowy i projektowania najbardziej nowoczesnych maszyn? Jeśli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to najprawdopodobniej świetnie odnajdziesz się na studiach o tym profilu.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Osoby, które wybierają studia na kierunku mechanika i budowa maszyn, muszą mieć świadomość, że czeka ich bardzo dużo intensywnej nauki. Program kształcenia na studiach techniczno-inżynieryjnych obfituje w wiele skomplikowanych przedmiotów, które czerpią z dwóch potężnych dziedzin ścisłych – matematyki oraz fizyki. Oprócz tego w siatce programowej odnajdziesz wiele specjalistycznych przedmiotów. Można zaliczyć do nich przykładowo:

 • inżynierię materiałową
 • podstawy konstrukcji maszyn
 • wytrzymałość materiałów

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz

Studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Studia w Krakowie na kierunku mechanika i budowa maszyn dzielą się na dwa cykle kształcenia. Studenci swoją przygodę rozpoczynają od nauki na pierwszym stopniu. Trwa ona siedem lub osiem semestrów, które szczelnie wypełnione są wykładami, ćwiczeniami oraz praktykami. Studia pierwszego stopnia to bardzo intensywny czas związany także z przygotowaniami do egzaminu dyplomowego, po którym absolwenci tego kierunku otrzymują prestiżowe tytuły inżynierów.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU MECHANIKA I BUDOWA MASZYN?

Studia mechatroniczne przygotują cię do pracy w różnych sektorach przemysłowych. Wybierz ten obszar, który najpełniej odpowiadać będzie twoim zainteresowaniom. Może to być przykładowo przemysł:

 • samochodowy
 • lotniczy
 • metalurgiczny
 • kolejowy

 

W praktyce oznacza to, że twoje wykształcenie będzie bardzo wszechstronne.

Wyzwania zawodowe, które czekają na absolwentów mechaniki i budowy maszyn, są niezmierzone. Możliwość uczestnictwa w międzynarodowych projektach badawczych, tworzenie własnych projektów i konstrukcji, zajmowanie stanowisk, które pozwolą na kierownictwo i koordynację działań z zakresu budowy i programowania maszyn. Rozwój kariery zawodowej absolwentów tego kierunku zależy od nich samych, ponieważ ta grupa nie jest uzależniona od wahań występujących na rynku pracy.

Gdzie studiować na kierunku mechanika i budowa maszyn (studia I stopnia) w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek mechanika i budowa maszyn (studia I stopnia) w Krakowie

 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

 

Kierunki inżynierskie i techniczne w Krakowie

Rozwiń

Komentarze (0)