Prawo ochrony danych osobowych

Prawo ochrony danych osobowych

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
  Typ uczelni
   Więcej filtrów
   Poziom studiów
    Forma studiów
     Czas trwania

      Uczelnie, gdzie prawo ochrony danych osobowych jako specjalność / ścieżka kształcenia

      Uczelnia Łazarskiego w Warszawie

      Uczelnia Łazarskiego w Warszawie

      Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
      forma: stacjonarne, niestacjonarne

      Przedmioty specjalnościowe na kierunku prawo

      Prawo ochrony danych osobowych studia - kierunek studiów

      Studia na kierunku Prawo ochrony danych osobowych to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

      Terminy rekrutacji

      Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku prawo ochrony danych osobowych rozpocznie się 22 kwietnia 2024 r. i potrwa do 30 września 2024 r. | prawo ochrony danych osobowych - terminy rekrutacji >

      Jakie przedmioty zdawać na maturze?

      Przy rekrutacji na kierunek prawo o ochronie danych osobowych dla absolwentów studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich - na podstawie złożenia wymaganych dokumentów, a w przypadku przekroczenia limitu decyduje kolejność zgłoszeń.

      Prawo ochrony danych osobowych - zasady rekrutacji

      • Terminy rekrutacji

      • Czas trwania

      • Przedmioty maturalne

      • Limity

      • Progi

      Wiedza, którą zdobędziesz, studiując prawo ochrony danych osobowych?

      Program studiów i przedmioty

      Jaką wiedzę zdobędziesz w toku studiów i jakie umiejętności będą Twoją mocną stroną jako absolwenta tego kierunku? By wykroczyć poza podstawowe schematy działania systemu administracyjnego, szczegółowo poznasz mechanizmy związane z ochroną danych osobowych.

      Opierając się na aktualnie obowiązujących regulacjach prawnych, przekonasz się, że prawo ochrony danych osobowych nie jest dziedziną autonomiczną – co więcej, ogromny wpływ na nią ma prawo konstytucyjne, karne, cywilne, Unii Europejskiej, międzynarodowe czy prawo pracy.

      Podejmiesz dziesiątki prób interpretacji przepisów prawa, sięgniesz nie tylko po teorię wykładni prawa, ale przede wszystkim praktykę: zdobędziesz wiedzę w zakresie implementacji procedur, które pomogą zabezpieczyć dane osobowe, sporządzać stosowną dokumentację w przedmiocie prawa ochrony danych osobowych oraz kreować nowe procedury w ramach ich przetwarzania.

      Ponadto poznasz regulacje prawa dotyczące Internetu oraz transgranicznego przetwarzania danych osobowych, co pozwoli Ci właściwie administrować, zarządzać oraz interpretować poszczególnymi przepisami.

       

      Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

      • ustroju organów ochrony prawnej
      • zasad wykładni i stosowania prawa oraz konstytucyjnych podstaw ochrony danych osobowych 
      • polskiego systemu prawa ochrony danych osobowych, ich przetwarzania oraz roli transgraniczności w sferze ochrony danych osobowych
      • międzynarodowych i unijnych podstaw ochrony danych osobowych
      • postępowania i odpowiedzialności karnej za naruszenie przepisów o ochronie danych osobowych
      • regulacji prawnych w aspekcie zarządzania danymi osobowymi, ich bezpieczeństwem oraz opracowaniem właściwej dokumentacji związanej z ochroną danych osobowych

      Jak wyglądają studia na kierunku prawo ochrony danych osobowych?

       

      1. Tryb i typ studiów

      Identyfikacja, rejestracja, ochrona, dane zwykłe i wrażliwe, administracja, przetwarzanie i zgoda – to fundamentalne pojęcia ze słownika terminów, którymi operuje się w odniesieniu do obszernej dziedziny, jaką bezsprzecznie jest prawo ochrony danych osobowych. Czy dowód osobisty może wyrządzić jakąś krzywdę? Z czym wiąże się kradzież tożsamości? Czy i jakie ryzyko ponosi użytkownik sieci, wyrażając zgodę na przetwarzanie danych osobowych z pominięciem lektury regulaminu konkretnego portalu internetowego?

       

      Studia na kierunku Prawo ochrony danych osobowych możemy podzielić na:

      1. Poziom:

       

      2. Forma:

       

      Człowieka nie określa wyłącznie plastikowy dokument z imieniem i nazwiskiem, miejscem zamieszkania i kolorem oczu na jego odwrocie, nie tylko numer PESEL, NIP i zdjęcie o wymiarach 35mmx45mm. To również szereg danych wrażliwych, które dotyczą sfery etnicznej, wyznaniowej, genetycznej czy światopoglądowej.

       

      2. Program studiów i przedmioty

      Bezpieczeństwo informacji, przede wszystkim ochrona danych osobowych w świecie postępującej cyfryzacji jest niezwykle istotne. Kierunek prawo ochrony danych osobowych to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy na specjalistów w zakresie RODO.

      Studia prawnicze tego typu możesz realizować przede wszystkim niestacjonarnie, co oznacza, że zajęcia odbywają się w weekendy. Tryb zaoczny jest płatny.

      Studenci uczęszczają na szereg bardzo ważnych przedmiotów takich jak na przykład: konstytucyjne podstawy ochrony danych osobowych, międzynarodowe i unijne podstawy ochrony danych osobowych, ochrona danych osobowych w zatrudnieniu, odpowiedzialność karna za naruszenie przepisów o ochronie danych osobowych, prawo Internetu.

      Program kształcenia składa się z przedmiotów ogólnie prawniczych, a także tych nakierowanych właśnie na ochronę danych osobowych.

      Rzetelne wykształcenie i zdobyte umiejętności pozwolą studentom/absolwentom zajmować się wdrażaniem procedur zabezpieczania danych osobowych. Będą oni w stanie sporządzić poprawną dokumentację odnoszącą się do ochrony danych, a także opracować procedury przetwarzania danych osobowych.

      Wykształcenie prawnicze pozwala odnaleźć się w pracy w organach administracji rządowej i samorządowej na różnych stanowiskach związanych z ochroną i przetwarzaniem danych osobowych. Od studentów wymaga się współpracy w zespole, rozwinięcia umiejętności komunikacyjnych, analitycznych i wnioskowania, a także skutecznego zaprezentowania się na forum.

       

      3. Dla kogo ten kierunek

      Jeśli w kręgu Twoich zainteresowań znajdują się prawne kwestie związane z ochroną danych osobowych, bezpieczeństwem informacji oraz sposobami administrowania zbiorami danych i chciałbyś poznać standardy funkcjonowania systemu ochrony danych osobowych zarówno w Polsce, jak i z uwzględnieniem struktury europejskiej, studia na kierunku prawo ochrony danych osobowych są dla Ciebie.

       

      4. Gdzie studiować Prawo ochrony danych osobowych

      Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Prawo ochrony danych osobowych:

       

      Ile trwają studia na kierunku ochrony danych osobowych?

      Studia na kierunku Prawo ochrony danych osobowych trwają 2 lata (studia II stopnia).

      Studia prawnicze na kierunku prawo ochrony danych osobowych możesz realizować w ramach drugiego stopnia, to znaczy na studiach magisterskich. Trwają one dwa lata, czyli cztery semestry, i umożliwiają zdobycie tytułu magistra. Studia drugiego stopnia stanowią uzupełnienie dla studiów licencjackich (pierwszego stopnia) w zakresie pokrewnych kierunków prawniczych. Wiedzę z zakresu prawa ochrony danych osobowych możesz uaktualnić na studiach podyplomowych. Pamiętaj, że wykształcenie w zakresie tego typu studiów jest teraz niezwykle użyteczna w wielu branżach.

      Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku prawo ochrony danych osobowych?

      Praca po studiach

      Jakie perspektywy zawodowe będą w Twoim zasięgu? Studia na kierunku prawo ochrony danych osobowych to formuła interdyscyplinarna, dzięki której jako wykwalifikowany absolwent znajdziesz zatrudnienie w sektorze administracyjnym o skali rządowej i samorządowej, w instytucjach publicznych, jak również w sektorze prywatnym

      Jeśli Twoim celem jest spełnienie się w roli administratora danych osobowych i chcesz mieć rzeczywisty wpływ na bezpieczeństwo informacji oraz realizować usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, możesz z powodzeniem odnaleźć się także w branży biznesowej lub zostać rzecznikiem prasowym.

       

      Absolwent kierunku prawo ochrony danych osobowych znajdzie zatrudnienie w/jako:

      • administrator bezpieczeństwa informacji
      • pełnomocnik ds. ochrony danych osobowych
      • administrator danych osobowych
      • pracownik administracyjny w instytucjach publicznych
      • pracownik administracyjny w sektorze rządowym i samorządowym
      • rzecznik prasowy

      Zobacz inne kierunki ochrona i bezpieczeństwo

      Filtrowanie
      Województwo
      Poziom studiów

      Zobacz inne kierunki ochrona i bezpieczeństwo - podyplomowe

      Filtrowanie
      Województwo
      Poziom studiów

      W jakich firmach możesz pracować po kierunku prawo ochrony danych osobowych

      Miasta, które oferują studia na kierunku Prawo ochrony danych osobowych

      Teraz najważniejsze

      matura 2024

      zmiany na maturze 2024

      arkusze maturalne

      wyniki matur 2023

      rekrutacja na studia

      studia

      kierunki studiów

      studia podyplomowe

       

      Ciekawe

       


      gdzie studiować

       

       

      Nadchodzące wydarzenia

      Komentarze (2)

      Wiktoria odpowiedz

      Studiowałam ochronę danych osobowych w WSKZ jako studia podyplomowe. Czy jest łatwy ? Tak naprawdę zależy czy interesuje Cię taka tematyka. Jeśli nie to wszystko będzie dla Ciebie nowe i może nie być tak łatwo. Ale ogólnie polecam, bo to w sumie tematyka naszych czasów, więc warto zainwestować w ten kierunek.

      Tomek odpowiedz

      Kierunek wydaje się być bardzo interesujący, czy ktoś już go studiował ? Może powiedzieć, czy jest łatwo na takich studiach ?