Computer science & information technology

Computer science & information technology

Dodaj do ulubionych

Computer science & information technology studia - kierunek studiów

Studia na kierunku computer science & information technology to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Computer science & information technology to studia prowadzone w języku angielskim. Ich studenci otrzymają rozbudowaną wiedzę informatyczną oraz z pogranicza innych dyscyplin ścisłych. Dogłębne poznanie tajników matematyki pozwoli między innymi na świadome projektowanie systemów informatycznych czy tworzenia oraz testowania oprogramowania.

Studenci w trakcie nauki powinni nauczyć się, jak rozwiązywać złożone problemy techniczne, które niesie ze sobą dynamiczny rozwój technologiczny. Po zakończeniu nauki absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w międzynarodowych korporacjach działających w sektorze IT. Czekają na nich stanowiska programistów, administratorów baz danych, testerów oprogramowania i wiele innych!

Jakie są wymagania rekrutacyjne?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku computer science & information technology na Politechnice Łódzkiej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy, matematyka, fizyka, informatyka. Ponadto kandydat na studia musi okazać dokumenty potwierdzające znajomość języka angielskiego na poziomie B2.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK COMPUTER SCIENCE & INFORMATION TECHNOLOGY

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku computer science & information technology

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Informatyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując computer science&information technology

   Program studiów i przedmioty

   Czego nauczysz się w toku studiów na kierunku computer science & information technology? Posiądziesz specjalistyczną wiedzę dającą doskonałe perspektywy zawodowe. Zdobędziesz podstawowe i specjalistyczne umiejętności z zakresu współczesnej informatyki, a także podstawową wiedzę z zakresu organizacji pracy zespołowej niezbędnej do efektywnej pracy grupowej przy skomplikowanych projektach.

   Dzięki specjalistycznemu słownictwu w języku angielskim staniesz się pracownikiem, o którego będą zabiegać firmy z branży informatycznej na całym świecie. Poszerzając swoje umiejętności matematyczne, na których rozwój będzie kładziony szczególny nacisk podczas studiów, nauczysz się logicznego myślenia i sprawnego kodowania programów i aplikacji. Osiągniesz biegłość w posługiwaniu się wybranymi językami programowania, co jest chyba najważniejsze w zawodzie informatyka.

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • posługiwania się językami programowania w praktyce
   • fachowej terminologii informatycznej w języku angielskim
   • tworzenia stron internetowych, programów i aplikacji
   • pracy w grupie
   • zarządzania zespołem

   Jak wyglądają studia na kierunku Computer science & information technology?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek Computer science & information technology jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni wyższych.

    

   Studia na kierunku computer science & information technology możemy podzielić na:

   1. Typ:

   • Studia II stopnia (magisterskie)

    

   2. Tryb:

   • studia stacjonarne

    

   Program kształcenie na powyższych studiach będzie oscylował głównie wokół zagadnień związanych z naukami ścisłymi i informatycznymi, dzięki czemu zdobędziesz wszechstronne wykształcenie z tego obszaru.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student kierunku Computer science & information technology będziesz miał możliwość korzystania z szerokiej oferty zajęć i wykładów akademickich, w której znajdą się przedmioty o tematyce związanej z prężnie rozwijającą się dyscypliną, jaką jest informatyka.

   Oto wybrane z nich:

    

   • Advanced Object Programming in Java
   • Computing Methods and Optimization
   • Modelling and Analysis of Information Systems

    

   3. Nabywane umiejętności

   Program nauczania na kierunku Computer science & information technology będzie miał w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu zdobędziesz szereg cennych umiejętności, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej.

   Jako student nauczysz się projektowania systemów informatycznych czy tworzenia i testowania oprogramowania informatycznego. Studenci rozwiną także swoje kompetencje z zakresu programowania.

   Jako że studia będą w całości prowadzone w języku angielskim, to rozwiniesz zdolności językowe, co zwiększy twoje szanse na międzynarodową karierę.

    

   4. Dla kogo ten kierunek

   U podstaw rozwoju prawie wszystkich dziedzin nauki stoi informatyka. W dobie postępującego rozwoju techniki, obecnie nikt nie wyobraża sobie pracy bez stanowiska komputerowego i odpowiednich dla danej branży programów, czy aplikacji.

   Nawet historia, czy podobne odłamy nauk humanistycznych, pozornie niezwiązane z komputeryzacją, zostały zdominowane przez maszyny. Żaden archeolog nie wyobraża sobie badań bez komputerów nadzorujących prace przy wykopaliskach, a filolog bez dostępu do internetu, gdzie sprawdzi dostępność najnowszych publikacji w okolicznych księgarniach.

   Studia na kierunku computer science & information technology powstały w celu wykwalifikowania najlepszych pracowników sektora informatycznego.

   Jesteś zdeterminowany, aby odnieść wielki sukces na drodze zawodowej? Chciałbyś pracować w branży, która oferuje nieograniczone możliwości awansu i samorozwoju? Od zawsze marzyłeś o dobrze płatnej pracy zapewniającej prestiż i godne życie? Posiadasz dobrze ugruntowaną wiedzę z dziedziny matematyki i biegle władasz językiem angielskim?

   Jeśli przynajmniej na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, studia na kierunku computer science & information technology spełnia twoje oczekiwania!

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia na kierunku computer science & information technology trwają 2 lata (studia II stopnia).

   Kierunek Computer science & information technology można realizować tylko na drugim stopniu kształcenia. W tym przypadku nauka będzie trwała dwa lata, czyli cztery semestry i zakończy się uzyskaniem tytułu magistra.

   Czas trwania studiów na kierunku computer science & information technology na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku computer science&information technology?

   Praca po studiach

   Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent studiów na kierunku computer science & information technology? Uzyskane wykształcenie umożliwia podjęcie pracy o zróżnicowanym charakterze w przedsiębiorstwach sektora nowoczesnych technologii.

   Po ukończeniu studiów będziesz przygotowany do pracy w obszarze informatyki i dziedzin pokrewnych. Dzięki rozwiniętym w toku studiów umiejętnościom interpersonalnym i zdolnościom do efektywnej pracy w grupie, będziesz mógł zająć się zarządzaniem dużymi zespołami interdyscyplinarnymi.

   Biegłość z zakresu fachowej terminologii w języku angielskim pozwoli ci na podjęcie pracy w dowolnym miejscu świata. Jeśli cenisz sobie niezależność, otworzysz własną działalność gospodarczą- zajmiesz się wtedy tworzeniem stron internetowych i aplikacji na zamówienie.

    

   Absolwent kierunku computer science & information technology znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • pracownik przedsiębiorstw sektora najnowocześniejszych technologii
   • programista
   • twórca stron internetowych
   • pracownik branży teleinformatycznej
   • administrator baz danych
   • asystent do spraw wsparcia technicznego

   W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU COMPUTER SCIENCE & INFORMATION TECHNOLOGY

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU COMPUTER SCIENCE & INFORMATION TECHNOLOGY

   Komentarze (0)