Electronics and telecommunications

Electronics and telecommunications

Dodaj do ulubionych

Electronics and telecommunications studia – kierunek studiów

Studia na kierunku electronics and telecommunications to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia na kierunku electronics and telecommunications
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku electronics and telecommunications rozpocznie się 6 czerwca 2022 r. i potrwa do 14 września 2022 r. | electronics and telecommunications - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności electronics and telecommunications możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | electronics and telecommunications - uczelnie >

Opis kierunku

Electronics and telecommunications to studia ścisłe, które są prowadzone dodatkowo w języku angielskim. Daje to dodatkową szansę rozwoju kompetencji lingwistycznych i wzbogacenia słownictwa branżowego. Studenci poznają zagadnienia z zakresu podstawowych nauk ścisłych, a także przykładowo elementów elektronicznych oraz budowy urządzeń elektronicznych, analogowych i cyfrowych układów elektronicznych, mikroprocesorów i mikrokontrolerów jednokładnych.

 
Wymagania

W procesie rekrutacji na studia na kierunku electronics and telecommunications w roku akademickim 2022/2023 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: fizyka, informatyka, matematyka.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

Uczą się programowania czy mechanizmów inżynierii ruchu i tworzenia sieci wirtualnych. Każdy absolwent tego kierunku potrafi również korzystać z najważniejszych narzędzi pomiarowych czy też konfigurować urządzenia i protokoły w lokalnych sieciach teleinformatycznych. Po zakończeniu nauki na absolwentów czekają między innymi przedsiębiorstwa zajmujące się projektowaniem, produkcją i eksploatacją urządzeń elektronicznych.

Co zdawać na maturze?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku electronics and telecommunications:

 • fizyka,
 • informatyka,
 • matematyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ELECTRONICS AND TELECOMMUNICATIONS

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Electronics and telecommunications stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne

Electronics and telecommunications - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ELECTRONICS AND TELECOMMUNICATIONS STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ELECTRONICS AND TELECOMMUNICATIONS STUDIA I STOPNIA

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku electronics and telecommunications

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując electronics and telecommunications

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzę i umiejętności wyniesiesz ze studiów na kierunku electronics and telecommunications? Dobrze ugruntowaną i niezbędną do podjęcia przyszłościowej, opłacalnej pracy, którą będziesz mógł się pochwalić na wszystkich zjazdach rodzinnych, o ile będziesz miał na to ochotę.

Na kilku pierwszych zajęciach przypomnisz sobie, a w późniejszym czasie znacznie rozszerzysz, wiadomości zdobyte w toku wcześniejszej nauki zwłaszcza z dziedziny matematyki, fizyki i informatyki.

Zagłębisz działanie systemów operacyjnych używanych przy pracy z tworzeniem i utrzymywaniem kanałów łączności cyfrowejPonadto udoskonalisz swoje umiejętności językowe dzięki przyswojeniu fachowej terminologii technicznej po angielsku.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • podstawowych zagadnień z fizyki, ekonomii, prawa oraz finansów
 • znajomości struktury systemów bezprzewodowych, zasad kodowania sygnałów oraz metod transmisji
 • opracowywania danych pomiarowych i kompletowania specjalistycznej dokumentacji
 • znajomości języków programowania oraz posługiwania się nimi

Jak wyglądają studia na kierunku electronics and telecommunications?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek electronics and telecommunications jest obecnie dostępny tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni. Taka forma kształcenia jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą w pełni poświęcić się zdobywaniu wykształcenia i nauce.

 

Studia na kierunku electronics and telecommunications możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół nauk technicznych i ścisłych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku electronics and telecommunications zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu elektrotechniki, fizyki czy układów elektronicznych.

Ponadto dowiesz się więcej na temat sieci telekomunikacyjnych. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

 

 • Methodology and programming techniques
 • Probability and Statistics
 • Simulation of Electronic Circuits

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych i kwalifikacji zawodowych. Jako student nauczysz się projektowania i eksploatacji zaawansowanych układów elektronicznych i sieci telekomunikacyjnych.

Ponadto dowiesz się w jaki sposób korzystać z nowoczesnych narzędzi pomiarowych, takich jak generatory sygnałowe. Studenci rozwiną także swoje zdolności językowe, tym samym zwiększając swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Już od czasów starożytnych ludzie zachodzili w głowę, jak umożliwić przesyłanie informacji na większą odległość z zachowaniem rzeczywistego czasu. Powstałe wówczas ogniska sygnałowe, będące w stanie przetransportować jedynie 1 bit informacji, nie zdawały egzaminu. 

Pole do popisu mieli wówczas twórcy pierwszego telegramu, a w późniejszym czasie zasłynął Alexander Bell wprowadzający do użytku swój najnowocześniejszy wynalazek.

W obecnych czasach łączności cyfrowej zapotrzebowanie na sprawną komunikację informacyjną nie maleje. Electronics and telecommunications to prowadzone w języku angielskim interdyscyplinarne studia, w obszarze których leżą zagadnienia z branży IT oraz szeroko pojętej telekomunikacji.

Jaka jest sylwetka idealnego kandydata na studia na kierunku electronics and telecommunications? Przyszły student powinien być urodzonym umysłem ścisłym zdolnym do opanowania abstrakcyjnych dla przeciętnego zjadacza pojęć w bardzo krótkim czasie, a jego biegłość w używaniu języka angielskiego musi pozwolić mu na pełne zrozumienie treści zajęć i wykładów.

Jeśli uważasz, że ten opis pasuje do ciebie, a ponadto chciałbyś wiązać swoją przyszłość z pragmatyczną branżą techniczną, to studia na kierunku electronics and telecommunications mogą okazać się najlepszym z możliwych wyborów!

 

5. Gdzie studiować electronics and telecommunications

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek electronics and telecommunications:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku electronics and telecommunications trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku electronics and telecommunications będą trwały trzy i pół roku, czyli siedem semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł inżyniera. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz półtora roku, czyli trzy semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra inżyniera.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku electronics and telecommunications

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent studiów na kierunku electronics and telecommunications? Interdyscyplinarność tych studiów pozwoli ci znaleźć zatrudnienie dopasowane do twoich zainteresowań.

Z powodzeniem zatrudnisz się w przedsiębiorstwach produkujących urządzenia elektroniczne, firmach projektujących sieci i systemy komputerowe, a jeśli nie brakuje ci odwagi, spróbujesz swojego szczęścia w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.

Zdobyte w toku studiów wiadomości informatyczne pozwolą ci na poszerzenie ich zakresu w karierze programisty lub twórcy stron internetowych, gier i aplikacji. Wybór, jak widzisz, będzie spory, a od jego dokonania dzieli cię już tylko aplikacja na studia!

 

Absolwent kierunku electronics and telecommunications znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • pracownik firm telekomunikacyjnych i teleinformatycznych
 • pracownik przedsiębiorstw produkujących urządzenie elektroniczne
 • pracownik firm projektujących sieci i systemy komputerowe
 • pracownik serwisów informatycznych

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU ELECTRONICS AND TELECOMMUNICATIONS

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ELECTRONICS AND TELECOMMUNICATIONS

Komentarze (0)

wsaib

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

matura poprawkowa 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia