Produkcja teatralna i organizacja widowisk

Produkcja teatralna i organizacja widowisk

Produkcja teatralna i organizacja widowisk studia – kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Zastanawiałeś się kiedyś jaka jest geneza narodzenia w człowieku pomysłu do wcielania się w rolę i odgrywania ich na scenie? Prawdopodobnie ma to związek z szekspirowskim przekonaniem, że życie jest teatralną sceną, a ludzie w nim uczestniczący - aktorami. Każdy na co dzień przybiera wiele masek uzależnionych od sytuacji, w której akurat się znalazł. Inaczej zachowujemy się podczas swobodnego kontaktu z przyjaciółmi, a inaczej na pogadance z szefem. W pewnym momencie cywilizacja odkryła, że ukazanie tej nieco aktorskiej ludzkiej natury może pełnić wiele funkcji, przede wszystkim edukacyjną. Studia na kierunku produkcja teatralna i organizacja widowisk powstały jako swoista odpowiedź na zainteresowanie młodych ludzi aspirujących do zasilenia grona najwybitniejszych polskich aktorów lub równie cennych pracowników zaplecza organizacyjnego wszelakich spektakli. Jeśli jesteś twórczy, a spektrum twojej wyobraźni kreśli zasięg znacznie wykraczający poza horyzont przeciętnego Kowalskiego, twoja charyzma i pewność siebie sprawiają, że jesteś królem każdej sceny, a wrodzona empatia pozwala doskonale wczuwać się w rolę innych ludzi, to studia na kierunku produkcja teatralna i organizacja widowisk z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę! 

 

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzą i umiejętnościami będziesz dysponował po ukończeniu studiów na kierunku produkcja teatralna i organizacja widowisk? Będziesz miał okazję nie tylko zagłębić całą teorię teatru i widowisk począwszy od zamierzchłych czasów prehistorycznych aż do niekiedy kontrowersyjnych w swoim wyrazie czasów współczesnych. Nauczysz się technik zarządzania zespołami ludzkimi i nawet niepokorne artystyczne dusze będą ci ulegać powodując znaczne ułatwienie potencjalnej pracy przy procesie organizacyjnym widowisk. Poznasz również problematykę związaną z finansami, ich gospodarowania oraz prawnych aspektów dotyczących praw autorskich. Studia dadzą ci też możliwość wstępnego, pobieżnego zapoznania się z przedmiotami takimi jak historia sztuki, kulturoznawstwo i literaturoznawstwo. 

 

Praca po studiach

Gdzie będziesz mógł się zatrudnić jako absolwent studiów na kierunku produkcja teatralna i organizacja widowisk? Pomimo dosyć wąskiego obszaru, które kreśli tematyka podejmowana na studiach, dla prawdziwych entuzjastów kultury i sztuki, a zwłaszcza teatralnej, z pewnością znajdzie się praca odpowiadająca zainteresowaniom zawodowym przyszłych absolwentów. Najzdolniejsi entuzjaści praktyki teatralnej będą mogli starać się o zatrudnienie w teatrach oraz spektaklach teatralnych w telewizji. Dla miłośników organizacji pracy innych znajdzie się zajęcie związane z zarządzaniem zespołami pracującymi nad scenariuszami, choreografią oraz zapleczem technicznym teatralnych widowisk. Jak sam widzisz, jest szansa, że znajdziesz coś dla siebie i nawet się w tym odnajdziesz! 

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku produkcja teatralna i organizacja widowisk, w procesie rekrutacji na Uniwersytecie Łódzkim brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy nowożytny, język polski, historia, historia sztuki, wiedza o kulturze, filozofia, WOS, wiedza o tańcu.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PRODUKCJA TEATRALNA I ORGANIZACJA WIDOWISK

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU PRODUKCJA TEATRALNA I ORGANIZACJA WIDOWISK

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Nic nie znaleziono

  Zobacz inne kierunki Artystyczne

  Typ studiów
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku produkcja teatralna i organizacja widowisk

  Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • najnowszej kultury i sztuki ze szczególnym uwzględnieniem teatru i widowisk
  • problematyki dotyczącej finansowych i prawnych aspektów organizacji i zarządzania kulturą
  • historii teatru
  • podstaw historii sztuki
  • kulturoznawstwa, literaturoznawstwa i teatrologii

  Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku produkcja teatralna i organizacja widowisk

  Absolwent kierunku produkcja teatralna i organizacja widowisk znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • producent spektakli
  • kurator wydarzeń artystycznych (koncertów, wystaw, festiwali)
  • animator kultury
  • organizator wydarzeń społecznych
  • krytyk artystyczny
  • dziennikarz
  • kulturoznawca
  • teatrolog

  MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRODUKCJA TEATRALNA I ORGANIZACJA WIDOWISK

  Komentarze (0)