Produkcja teatralna i organizacja widowisk

Produkcja teatralna i organizacja widowisk

Dodaj do ulubionych

Produkcja teatralna i organizacja widowisk studia – kierunek studiów

Studia na kierunku Produkcja teatralna i organizacja widowisk to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku produkcja teatralna i organizacja widowisk, w procesie rekrutacji na Uniwersytecie Łódzkim brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy nowożytny, język polski, historia, historia sztuki, wiedza o kulturze, filozofia, WOS, wiedza o tańcu.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PRODUKCJA TEATRALNA I ORGANIZACJA WIDOWISK

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku produkcja teatralna i organizacja widowisk

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Artystyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku produkcja teatralna i organizacja widowisk

   Program studiów i przedmioty

   Jaką wiedzą i umiejętnościami będziesz dysponował po ukończeniu studiów na kierunku produkcja teatralna i organizacja widowisk? Będziesz miał okazję nie tylko zagłębić całą teorię teatru i widowisk począwszy od zamierzchłych czasów prehistorycznych aż do niekiedy kontrowersyjnych w swoim wyrazie czasów współczesnych.

   Nauczysz się technik zarządzania zespołami ludzkimi i nawet niepokorne artystyczne dusze będą ci ulegać powodując znaczne ułatwienie potencjalnej pracy przy procesie organizacyjnym widowisk. Poznasz również problematykę związaną z finansami, ich gospodarowania oraz prawnych aspektów dotyczących praw autorskich.

   Studia dadzą ci też możliwość wstępnego, pobieżnego zapoznania się z przedmiotami takimi jak historia sztuki, kulturoznawstwo i literaturoznawstwo

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • najnowszej kultury i sztuki ze szczególnym uwzględnieniem teatru i widowisk
   • problematyki dotyczącej finansowych i prawnych aspektów organizacji i zarządzania kulturą
   • historii teatru
   • podstaw historii sztuki
   • kulturoznawstwa, literaturoznawstwa i teatrologii

   Jak wyglądają studia na kierunku produkcja teatralna i organizacja widowisk?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Osoby, które aplikują na kierunek produkcja teatralna i organizacja widowisk zdobędą wszechstronne wykształcenie artystyczne.

    

   Studia na kierunku produkcja teatralna i organizacja widowisk możemy podzielić na:

   1. Typ

   • Studia I stopnia (licencjackie)

   2. Tryb:

   • Studia stacjonarne

    

   Powyższe studia są dostępne jedynie w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na codzienną obecność na uczelni i pełne poświęcenie się nauce, to taka forma kształcenie będzie dla ciebie idealnym wyborem.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   W ramach studiów na powyższym kierunku zdobędziesz kompleksową wiedzę artystyczną, kulturoznawczą, ekonomiczną oraz społeczną. Program nauczania zakłada realizacje wielu rozwijających przedmiotów powiązanych z powyższymi dyscyplinami naukowymi, między innymi takich jak:

   • teatr jako instytucja i przedsiębiorstwo
   • stylistyka praktyczna i edycja tekstów
   • organizacja pracy zespołu
   • techniki i rzemiosła teatralne

    

   3. Nabywane umiejętności

   Absolwenci kierunku produkcja teatralna i organizacja widowisk będą mogli pochwalić się umiejętnościami praktycznymi, które wyróżnią ich zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku pracy. W ramach licznych warsztatów nauczysz się planowania i produkcji widowisk teatralnych oraz zarządzania finansami i sprawami organizacyjnymi w teatrach.

   Studenci poznają również regulacje prawa gospodarczego i finansowego i nauczą się ich zastosowania w praktyce. Jako student zostaniesz także kompleksowo przygotowany do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej o profilu artystycznym. Uzyskaną wiedzę i kompetencje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wyznaczonym do tego miejscu pracy.

    

   4. Dla kogo ten kierunek

   Zastanawiałeś się kiedyś jaka jest geneza narodzenia w człowieku pomysłu do wcielania się w rolę i odgrywania ich na scenie? Prawdopodobnie ma to związek z szekspirowskim przekonaniem, że życie jest teatralną sceną, a ludzie w nim uczestniczący - aktorami. Każdy na co dzień przybiera wiele masek uzależnionych od sytuacji, w której akurat się znalazł. Inaczej zachowujemy się podczas swobodnego kontaktu z przyjaciółmi, a inaczej na pogadance z szefem.

   W pewnym momencie cywilizacja odkryła, że ukazanie tej nieco aktorskiej ludzkiej natury może pełnić wiele funkcji, przede wszystkim edukacyjną. Studia na kierunku produkcja teatralna i organizacja widowisk powstały jako swoista odpowiedź na zainteresowanie młodych ludzi aspirujących do zasilenia grona najwybitniejszych polskich aktorów lub równie cennych pracowników zaplecza organizacyjnego wszelakich spektakli.

   Jeśli jesteś twórczy, a spektrum twojej wyobraźni kreśli zasięg znacznie wykraczający poza horyzont przeciętnego Kowalskiego, twoja charyzma i pewność siebie sprawiają, że jesteś królem każdej sceny, a wrodzona empatia pozwala doskonale wczuwać się w rolę innych ludzi, to studia na kierunku produkcja teatralna i organizacja widowisk z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę! 

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na kierunku produkcja teatralna i organizacja widowisk będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów i zakończą się nadaniem tytułu licencjata.

   Czas trwania studiów na kierunku produkcja teatralna i organizacja widowisk na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku produkcja teatralna i organizacja widowisk

   Praca po studiach

   Gdzie będziesz mógł się zatrudnić jako absolwent studiów na kierunku produkcja teatralna i organizacja widowisk? Pomimo dosyć wąskiego obszaru, które kreśli tematyka podejmowana na studiach, dla prawdziwych entuzjastów kultury i sztuki, a zwłaszcza teatralnej, z pewnością znajdzie się praca odpowiadająca zainteresowaniom zawodowym przyszłych absolwentów.

   Najzdolniejsi entuzjaści praktyki teatralnej będą mogli starać się o zatrudnienie w teatrach oraz spektaklach teatralnych w telewizji. Dla miłośników organizacji pracy innych znajdzie się zajęcie związane z zarządzaniem zespołami pracującymi nad scenariuszami, choreografią oraz zapleczem technicznym teatralnych widowisk. Jak sam widzisz, jest szansa, że znajdziesz coś dla siebie i nawet się w tym odnajdziesz! 

   Absolwent kierunku produkcja teatralna i organizacja widowisk znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • producent spektakli
   • kurator wydarzeń artystycznych (koncertów, wystaw, festiwali)
   • animator kultury
   • organizator wydarzeń społecznych
   • krytyk artystyczny
   • dziennikarz
   • kulturoznawca
   • teatrolog

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRODUKCJA TEATRALNA I ORGANIZACJA WIDOWISK

   Komentarze (0)