Dodaj do ulubionych

GRAFIKA PROJEKTOWA studia-kierunek studiów

Studia na kierunku grafika projektowa to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku grafika projektowa, podczas rekrutacji musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GRAFIKA PROJEKTOWA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE GRAFIKA PROJEKTOWA JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Akademia Sztuki w Szczecinie

Akademia Sztuki w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Grafika stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku grafika

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Jednostka prowadząca

Grafika stopień: (II)  (Jednolite), czas trwania: 5 lat • 2 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku grafika

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Jednostka prowadząca

Grafika stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku grafika

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

Jednostka prowadząca

Grafika stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku grafika

GRAFIKA PROJEKTOWA - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku grafika projektowa

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU GRAFIKA PROJEKTOWA:

Czego nauczysz się na kierunku grafika projektowa?

Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu dziedzin związanych z projektowaniem i grafiką komputerową. W trakcie studiów będziesz rozwijał zarówno swoje kompetencje teoretyczne, jak i praktyczne.

Już na początku swojej nauki dowiesz się więcej o podstawowych technikach projektowania i tworzenia animacji. Zajęcia oscylujące wokół tych tematów będą nijako przygotowaniem i bazą do zagadnień, które poznasz na kolejnych etapach nauki.Na drugim roku studiów dokonasz wyboru specjalizacji, w której kierunku chcesz się dalej kształcić.

Jako student będziesz mógł zdecydować się na jedną pracownię kierunkową oraz pracownie uzupełniające, które wybierzesz spośród tych dotyczących: grafiki informacyjnej, grafiki kinetycznej, ilustracji wydawniczej, interfejsu graficznego, projektowania opakowań oraz plakatuTak bogata oferta edukacyjna umożliwi Ci uzyskanie wszechstronnego doświadczenia, które będziesz mógł wykorzystać w swojej przyszłej pracy zawodowej.

Podczas dwuletniego kursu nauczysz się także praktycznego wykorzystywania zdobytej wiedzy, uczestnicząc w zajęciach z rysunku i malarstwa oraz tworząc samodzielne projekty w ramach wybranej przez siebie ścieżki naukowej. Ponadto, zapoznasz się z profesjonalnymi programami graficznymi, takimi jak: Photoshop, Illustrator, InDesign, które są używane przez praktyków tego zawodu na całym świecie.

 
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • umiejętności projektowania
 • umiejętności tworzenia animacji
 • wiedzy z zakresu malarstwa i rysunku
 • umiejętności tworzenia ilustracji wydawniczej
 • znajomości programów graficznych (Photoshop, Illustrator, InDesign).

Jak wyglądają studia na kierunku grafika projektowa?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek i specjalizację grafika projektowa można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niesstacjonarnym. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie studiowania to wybierz studia niestacjonarne, na których zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru.

Program kształcenia na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół zagadnień związanych z naukami artystycznymi.

 

Studia na kierunku grafika projektowa możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia II stopnia (magisterskie)
 • Studia jednolite magisterskie

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku lub specjalizacji grafika projektowa będziesz miał okazję zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu nauk artystycznych, grafiki, czy typografii. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższymi zagadnieniami. Oto wybrane z nich:

 • Teoria reklamy
 • Warsztat 2D
 • Pracownia fotografii
 • Wprowadzenie do multimediów

 

3. Nabywane umiejętności

Studia na kierunku grafika projektowa będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu wykształcisz szereg cennych umiejętności, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się projektowania grafik 2D oraz 3D.

Ponadto dowiesz się, w jaki sposób tworzyć animacje i multimedia. Studenci poznają także specjalistyczne narzędzia informatyczne stosowane w branży artystycznej.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Jesteś osobą o dużych zainteresowaniach artystycznych i zdolnościach plastycznych? Od zawsze marzyłeś o rozpoczęciu kariery w środowisku artystycznym, ale nie wiedziałeś, czy jest to odpowiedni i przyszłościowy zawód? W dzisiejszych czasach, coraz więcej młodych ludzi ma podobne dylematy.
Wybór pomiędzy pasją a koniecznością zdobycia perspektywicznego wykształcenia jest niekiedy bardzo trudny i wiąże się z dużym stresem. Jednak nie zawsze trzeba rezygnować ze swoich zainteresowań i zdecydować się na studia, które umożliwią Ci pracę w wymarzonym zawodzie. Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstał kierunek grafika projektowa.
Jest on skierowany do wszystkich, którzy chcą zdobyć umiejętności z zakresu projektowania i grafiki komputerowej oraz zyskać cenne doświadczenie. Jeżeli więc chciałbyś związać z tym swoją przyszłość i zagłębić się w fascynujący świat stuki użytkowej, to studia na tym kierunku będą dla Ciebie odpowiednim wyborem!
 
5. Gdzie studiować grafikę projektową

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek grafika projektowa:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku grafika projektowa trwają 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Studia drugiego stopnia na kierunku grafika projektowa będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra. Studenci mogą również zdecydować się na jednolite studia magisterskie, które będą trwały pięć lat.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU GRAFIKA KOMPUTEROWA:

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent kierunku grafika projektowa będziesz miał szeroką wiedzę z zakresu kilku dziedzin oraz technik plastycznych. Uzyskane kwalifikacje umożliwią Ci podjecie pracy w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach, zatrudniających specjalistów od projektowania i grafiki komputerowej.
Po ukończeniu nauki i zdobyciu wykształcenia będziesz mógł znaleźć zatrudnienie w branży reklamowej i działach marketingu.Równie ciekawą opcją jest rozpoczęcie pracy na stanowisku niezależnego grafika komputerowego. Co więcej, idealnie sprawdzisz się w zawodzie Visual Designera oraz Product Designera.
Ponadto, z powodzeniem będziesz mógł pracować w wydawnictwach oraz redakcjach jako ilustrator i grafik. Jako że specjaliści z tej dziedziny doceniani są przez pracodawców na całym świecie, to będziesz mógł rozpocząć karierę międzynarodową.
 
Absolwent kierunku grafik projektowa znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:
 • samodzielny grafik komputerowy
 • ilustrator i grafik komputerowy
 • działy marketingu i reklamy
 • Visual Designer
 • Product Designer.

Zobacz inne kierunki Artystyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GRAFIKA PROJEKTOWA

Komentarze (1)

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula https://www.vistula.edu.pl/