GRAFIKA PROJEKTOWA studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Jesteś osobą o dużych zainteresowaniach artystycznych i zdolnościach plastycznych? Od zawsze marzyłeś o rozpoczęciu kariery w środowisku artystycznym, ale nie wiedziałeś, czy jest to odpowiedni i przyszłościowy zawód? W dzisiejszych czasach, coraz więcej młodych ludzi ma podobne dylematy. Wybór pomiędzy pasją a koniecznością zdobycia perspektywicznego wykształcenia jest niekiedy bardzo trudny i wiąże się z dużym stresem.
Jednak nie zawsze trzeba rezygnować ze swoich zainteresowań i zdecydować się na studia, które umożliwią Ci pracę w wymarzonym zawodzie. Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstał kierunek grafika projektowa. Jest on skierowany do wszystkich, którzy chcą zdobyć umiejętności z zakresu projektowania i grafiki komputerowej oraz zyskać cenne doświadczenie. Jeżeli więc chciałbyś związać z tym swoją przyszłość i zagłębić się w fascynujący świat stuki użytkowej, to studia na tym kierunku będą dla Ciebie odpowiednim wyborem!
 
Czego nauczysz się na kierunku grafika projektowa?
 
Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu dziedzin związanych z projektowaniem i grafiką komputerową. W trakcie studiów będziesz rozwijał zarówno swoje kompetencje teoretyczne, jak i praktyczne. Już na początku swojej nauki dowiesz się więcej o podstawowych technikach projektowania i tworzenia animacji. Zajęcia oscylujące wokół tych tematów będą nijako przygotowaniem i bazą do zagadnień, które poznasz na kolejnych etapach nauki.
Na drugim roku studiów dokonasz wyboru specjalizacji, w której kierunku chcesz się dalej kształcić. Jako student będziesz mógł zdecydować się na jedną pracownię kierunkową oraz pracownie uzupełniające, które wybierzesz spośród tych dotyczących: grafiki informacyjnej, grafiki kinetycznej, ilustracji wydawniczej, interfejsu graficznego, projektowania opakowań oraz plakatu.
Tak bogata oferta edukacyjna umożliwi Ci uzyskanie wszechstronnego doświadczenia, które będziesz mógł wykorzystać w swojej przyszłej pracy zawodowej. Podczas dwuletniego kursu nauczysz się także praktycznego wykorzystywania zdobytej wiedzy, uczestnicząc w zajęciach z rysunku i malarstwa oraz tworząc samodzielne projekty w ramach wybranej przez siebie ścieżki naukowej. Ponadto, zapoznasz się z profesjonalnymi programami graficznymi, takimi jak: Photoshop, Illustrator, InDesign, które są używane przez praktyków tego zawodu na całym świecie.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Jako absolwent kierunku grafika projektowa będziesz miał szeroką wiedzę z zakresu kilku dziedzin oraz technik plastycznych. Uzyskane kwalifikacje umożliwią Ci podjecie pracy w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach, zatrudniających specjalistów od projektowania i grafiki komputerowej. Po ukończeniu nauki i zdobyciu wykształcenia będziesz mógł znaleźć zatrudnienie w branży reklamowej i działach marketingu.
Równie ciekawą opcją jest rozpoczęcie pracy na stanowisku niezależnego grafika komputerowego. Co więcej, idealnie sprawdzisz się w zawodzie Visual Designera oraz Product Designera. Ponadto, z powodzeniem będziesz mógł pracować w wydawnictwach oraz redakcjach jako ilustrator i grafik. Jako że specjaliści z tej dziedziny doceniani są przez pracodawców na całym świecie, to będziesz mógł rozpocząć karierę międzynarodową.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku grafika projektowa, podczas rekrutacji musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GRAFIKA PROJEKTOWA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku grafika

Specjalności na kierunku grafika

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Grafika projektowa  stopień: (II)  (Jednolite)

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Grafika  stopień: (I)  (II)

Specjalności na kierunku grafika

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU GRAFIKA PROJEKTOWA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Artystyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU GRAFIKA PROJEKTOWA:

  • umiejętność projektowania
  • umiejętność tworzenia animacji
  • wiedza z zakresu malarstwa i rysunku
  • umiejętność tworzenia ilustracji wydawniczej
  • znajomość programów graficznych (Photoshop, Illustrator, InDesign).

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

GRAFIKA PROJEKTOWA STUDIA NIESTACJONARNE

GRAFIKA PROJEKTOWA STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

GRAFIKA PROJEKTOWA STUDIA II STOPNIA

GRAFIKA PROJEKTOWA STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU GRAFIKA KOMPUTEROWA:

  • samodzielny grafik komputerowy
  • ilustrator i grafik komputerowy
  • działy marketingu i reklamy
  • Visual Designer
  • Product Designer.

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GRAFIKA PROJEKTOWA

Komentarze (1)

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula https://www.vistula.edu.pl/