INTERIOR DESIGN studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Zawsze byłeś osobą o dużym zmyśle estetycznym, która lubiła otaczać się pięknymi przedmiotami?  Masz wyobraźnie przestrzenną oraz dużą dawkę kreatywności, a banalne rozwiązania dekoratorskie nie oddają w pełni twojej barwnej osobowości? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na te pytania to pewnie od dawna zdajesz sobie sprawę, że studia związane z projektowaniem wnętrz będą dla Ciebie idealnym wyborem. Jeśli dodatkowo chciałbyś rozwinąć swoje zdolności językowe i tym samym zyskać szansę na międzynarodową karierę to powstał kierunek idealnie wpasowujący się w twoje potrzeby.
Interior design to studia, na których zajęcia prowadzone są w całości w języku angielskim, dzięki czemu studenci mają szansę zapoznać się ze specjalistycznym słownictwem i jednocześnie doskonalić się w zakresie projektowania wnętrz. Jeżeli więc masz artystyczną duszę, a swoje zamiłowanie do sztuki chcesz wykorzystać w praktyczny sposób to studia na kierunku interior design są stworzone dla Ciebie!
 
Czego nauczysz się na kierunku interior design?
 
W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu szeroko rozumianego projektowania wnętrz oraz wszystkich dziedzin, składających się na to zagadnienie. Podczas pierwszego roku przede wszystkim, skupisz się na zdobywaniu podstawowych umiejętności projektanckich. Wybitni artyści i praktycy tej branży nauczą Cię podstaw rysunku i malarstwa.
Po osiągnięciu wystarczającego poziomu i zdobyciu odpowiednich kwalifikacji rozpoczniesz samodzielną pracę w studiach dyplomowych lub pracowniach artystycznych, w których będziesz tworzył projekty i nieustannie doskonalił swoje zdolności artystyczne. W programie studiów przewidziano liczne warsztaty i szkolenia, dzięki którym studenci będą mogli zdobyć doświadczenie oraz zapoznać się z najnowszymi światowymi trendami, panującymi w branży wnętrzarskiej. Podobną funkcję pełnią wyjazdy na zagraniczne targi designu.
Jako, że kierunek w całości prowadzony jest w języku angielskim, dzięki czemu będziesz miał możliwość rozwijania swoich kompetencji językowych oraz zapoznania się z terminologią branżową. 
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku interior design zdobędziesz wiedzę na temat technik projektowania wnętrz oraz rozwiniesz swoje umiejętności z obszaru rysunku i malarstwa. Zyskane kompetencje umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu przedsiębiorstwach, zatrudniających specjalistów z tej dziedziny. Bez problemu znajdziesz zatrudnienie w biurach projektowych czy firmach architektonicznych.
Ponadto, będziesz miał wszelkie kwalifikacje do pracy w firmach deweloperskich czy tych, zajmujących się dystrybucją elementów wyposażenia wnętrz. Co więcej, możesz założyć założyć i prowadzić własną działalność gospodarczą. Doskonała znajomość języka angielskiego oraz specjalistycznej terminologii branżowej otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. 
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W procesie rekrutacji na tego typu kierunki najczęściej brane są pod uwagę wyniki matury z takich przedmiotów, jak: język obcy, język polski, historia sztuki, historia, geografia lub WOS. Dodatkowo, kandydaci muszą przedstawić certyfikat potwierdzający ich poziom języka angielskiego oraz własne projekty, dokumentujące ich aktywność artystyczną. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INTERIOR DESIGN

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU INTERIOR DESIGN

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Artystyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU INTERIOR DESIGN:

 • podstawy malarstwa
 • podstawy rysunku
 • znajomość programów komputerowych, wykorzystywanych przy projektowaniu wnętrz
 • znajomość najnowszych technik używanych w projektowaniu wnętrz
 • orientacja w najnowszych trendach światowego designu
 • praktyczne wykorzystywanie zdobytej wiedzy
 • samodzielne tworzenie projektów
 • znajomość języka angielskiego
 • znajomość terminologii branżowej

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INTERIOR DESIGN STUDIA NIESTACJONARNE

INTERIOR DESIGN STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INTERIOR DESIGN STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU INTERIOR DESIGN:

 • biura projektowe
 • firmy architektoniczne
 • własna działalność gospodarcza
 • firmy deweloperskie
 • firmy zajmujące się dystrybucją elementów wyposażenia wnętrz
 • firmy międzynarodowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INTERIOR DESIGN

Komentarze (0)