Inżynieria biomedyczna - Wrocław

Inżynieria biomedyczna - Wrocław

Studia na kierunku inżynieria biomedyczna w mieście Wrocławiu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Wrocławska

Politechnika Wrocławska

Inżynieria biomedyczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne

Inżynieria biomedyczna w mieście Wrocławiu - uczelnie publiczne


30.01.2024

Inżynieria biomedyczna studia Wrocław 2024 | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku inżynieria biomedyczna we Wrocławiu to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub inżyniera magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

Inżynieria biomedyczna - Wrocław
Studia na kierunku inżynieria biomedyczna w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Opis kierunku

W jaki sposób rozwiązania techniczne wykorzystywać w dziedzinach takich jak medycyna, czy ochrona środowiska? Tego można dowiedzieć się, studiując inżynierię biomedyczną. Kierunek ten pozwala na zgłębienie takich zagadnień jak biomateriały, bionanotechnologia, mechatronika w medycynie czy informatyka medyczna. Wykorzystywanie nowoczesnej aparatury terapeutycznej i diagnostycznej to codzienność dla absolwentów studiów.

Firmy, które specjalizują się w projektowaniu i produkcji technologii wykorzystywanych w medycynie i ochronie środowiska, to świetne miejsca do rozwijania kariery przez absolwentów kierunku. Osoby, które ukończyły studia, sprawdzą się również w szpitalach, poradniach medycznych czy laboratoriach.

 

Uczelnie

Studia we Wrocławiu 2024/2025 na kierunku inżynieria biomedyczna możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Politechnice Wrocławskiej (Wydział Podstawowych Problemów Techniki PWR).

 

Specjalności

Współczesne studia z inzynierii biomedycznej charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku inżynieria biomedyczna we Wrocławiu: biomechanika inżynierskaelektronika medycznainformatyka medycznaoptyka biomedyczna.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria biomedyczna we Wrocławiu?

W postępowaniu kwalifikacyjnym na kierunku inżynieria biomedyczna bardzo ważne są wyniki uzyskane z egzaminów z takich przedmiotów jak biologia, chemia, fizyka, matematyka. Egzaminy dodatkowe najlepiej zdawać na poziomie rozszerzonym.

Wszyscy kandydaci na studia muszą zdać także obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty, to znaczy język polski, matematykę, język obcy nowożytny.

Uczelnie we Wrocławiu biorą pod uwagę także wyniki uzyskane w ramach konkursów przedmiotowych i olimpiad. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej wybranej uczelni. Możesz także osobiście bądź telefonicznie skontaktować się z dziekanatem/sekretariatem.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Inżynieria biomedyczna w mieście Wrocławiu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA?

Wielu z nas zastanawia się, jak naprawdę działa ludzki organizm i w jaki sposób możemy wspomagać jego życiowe funkcje. Interdyscyplinarny kierunek studiów inżynieria biomedyczna wpływa znacząco na postępy w medycynie, zwłaszcza że łączy nauki techniczne, medyczne i przyrodnicze z najnowszymi technologiami, dzięki czemu w postępowy sposób dąży do zajmowania się inżynierią biomolekularną, obrazowaniem struktur biologicznych czy inżynierią tkankową.

Przyszli studenci muszą wykazywać zainteresowanie nauką i techniką. Od kandydatów oczekuje się zaangażowania i kreatywności. Umysły analityczne muszą zacząć myśleć nie tylko logicznie, ale i abstrakcyjnie. Diagnostyka medyczna wymaga nowych rozwiązań i świeżego spojrzenia. Wybierz studia biologiczne i przyrodnicze we Wrocławiu i zdecyduj o przyszłości medycyny.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku informatyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku inżynieria biomedyczna we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 1,5 roku.

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jednostki opieki zdrowotnej, instytucje naukowo-badawcze i konsultingowe nieustannie potrzebują specjalistów z zakresu inżynierii biomedycznej. Ta dziedzina nauki została okrzyknięta jedną z priorytetowych, dlatego wiele uczelni decyduje się na kształcenie w tym zakresie. Wykaz placówek edukacyjnych, które mają w swojej ofercie studia biologiczne i przyrodnicze we Wrocławiu, znajdziesz w dziale poniżej.

Przedmioty, na które będziesz miał/a okazję uczęszczać, to między innymi:

 • podstawy anatomii i fizjologii człowieka
 • napędy elektryczne
 • techniki obrazowania medycznego 
 • wytrzymałość materiałów
 • mechatronika w medycynie
 • roboty i manipulatory medyczne
 • systemy wspomagania operacji medycznych

 

Program kształcenia dostosowywany jest do realizowanych na kierunku specjalności, na przykład elektroniki medycznej lub optyki biomedycznej.

Ile trwają studia na kierunku inżynieria biomedyczna we Wrocławiu?

Studia na kierunku inżynieria biomedyczna we Wrocławiu, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

 

Inżynieria biomedyczna w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA?

Kierunki studiów we Wrocławiu takie jak inżynieria biomedyczna przygotowują studentów do pracy w charakterze inżyniera medycznego (klinicznego). Absolwenci wiedzą jak obsługiwać, konstruować i projektować sprzęty medyczne i rehabilitacyjne. Zajmują się projektowaniem implantów i rozwiązań protetycznych. Tworzą także nośniki leków oraz zajmują się stosowaniem metod akustycznych i optycznych w medycynie.

Absolwenci zatrudniani są w

 • jednostkach naukowo-badawczych, w sektorze tzw. zaawansowanych technologii
 • firmach, które zajmują się rozwijaniem oprogramowania dla potrzeb medycznych w charakterze programistów i kierowników zespołów czy projektów
 • dziedzinie projektowania, konfigurowania i administrowania systemami sieciowymi

 

Absolwenci studiów we Wrocławiu zatrudniani są przy wytwarzaniu aplikacji internetowych, zajmują się biomechaniką inżynierską, optyką biomedyczną, elektroniką medyczną.

Gdzie studiować na kierunku inżynieria biomedyczna we Wrocławiu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Wrocławskiej.

Uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria biomedyczna we Wrocławiu:

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek inżynieria biomedyczna:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Wrocławska (Wydział Podstawowych Problemów Techniki) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Inżynieria biomedyczna we Wrocławiu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria biomedyczna Wrocław studia i stopnia

Inżynieria biomedyczna Wrocław studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria biomedyczna Wrocław studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku inżynieria biomedyczna w Mieście wrocławiu

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w mieście Wrocławiu

Pokaż wszystkie

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w mieście Wrocławiu

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ-1e4NozBD0cRCFt8gAWtS5k https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bfdcf-wsh-wroclaw.jpg Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJlUta6UScGEcReTNKOPAxYMc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/36d11-wsosp-deblin.jpg Lotnicza Akademia Wojskowa
 • ul. Bursaki 12, 20-150 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Wyższa+Szkoła+Przedsiębiorczości+i+Administracji+w+Lublinie https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/67f82-wspa-lublin.jpg Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • Aula Uniwersytecka Wydziału Prawa i Administracji UMCS https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCxKWr2NXIkcRYECcap5lmJQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/99092-umcs-kierunki.jpg Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • UL.ROLNA 43,, 40-555 KATOWICE, WOJ. ŚLĄSKIE https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wyższa+szkoła+techniczna+katowice https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b6936-wst-katowice.jpg Akademia Śląska
 • ul. św. Jadwigi 12, Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1g https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpg Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu