Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia - Kraków

Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia - Kraków

Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia - Kraków

Studia II stopnia w Krakowie

mechanika i budowa maszyn

Odkryj mechanikę i budowę maszyn w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia (magisterskie) Kraków 2021 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Krakowie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek mechanika i budowa maszyn

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Jednostka prowadząca

Mechanika i budowa maszyn stopień: (II), czas trwania: 2 lata • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek mechanika i budowa maszyn w Krakowie?

Studia II stopnia na kierunku mechanika i budowa maszyn zadedykowane są osobom, które już posiadają na swoim koncie dyplom ukończenia kształcenia (co najmniej I stopnia).

Będzie to warunek obligatoryjny, dzięki któremu przystąpisz do kwalifikacji. W procedurze rekrutacyjnej pod uwagę zostanie wzięta twoja średnia ocena ze studiów I stopnia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Mechanika i budowa maszyn w Krakowie - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MECHANIKA I BUDOWA MASZYN?

 

Mechanika i budowa maszyn to jeden z tych profili kształcenia, który na stale zagościł w ofercie polskich ośrodków akademickich. Co wpływa na tak dużą popularność? Zapewne perspektywy zatrudnia, które są niezwykle obiecujące. Warto wspomnieć jednak, że studia II stopnia na kierunku mechanika i budowa maszyn przeznaczone są dla osób, które mają już za sobą pierwszy etap kształcenia.

Zastanów się zatem, czy również jesteś w gronie tych osób, które chciałby znacznie poszerzyć swoją wiedzę i zadbać o kompletność wykształcenia. Jeśli tak, to studia magisterskie czekają właśnie na ciebie. Pamiętaj jednak o predyspozycjach, jakie powinien posiadać każdy specjalista z tego zakresu. Doskonała znajomość zagadnień ścisłych, kreatywność, czy umiejętność aktywnej pracy w grupie – to między innymi dzięki temu odnosić będziesz sukcesy w tej dziedzinie.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)

  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Osoby, które wybierają studia II stopnia na kierunku mechanika i budowa maszyn muszą mieć świadomość, że program kształcenia, z którym się zetkną, będzie mieć specjalistyczny charakter. Warto pamiętać, że przyszli inżynierowie powinni dysponować bardzo rozległą wiedzą, która stanowi punkt wyjścia dla nich umiejętności. Przyszli absolwenci tego kierunku przede wszystkim potrafią projektować i wytwarzać zarówno części, jak i całe systemy maszyn oraz mechanizmów przy użyciu różnorodnych metod.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz

Studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Studia II stopnia mają charakter uzupełniający, więc warto wziąć je pod uwagę podczas planowania dalszej ścieżki intelektualnego rozwoju. Studenci otrzymują dzięki nim pełnię wykształcenia i kwalifikacji, które pozwalają na zrównoważony rozwój zawodowy. Studia drugiego stopnia na kierunkach takich jak mechanika i budowa maszyn trwają z kolei trzy semestry i kończą się uzyskaniem tytułu magistra.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU MECHANIKA I BUDOWA MASZYN?

Kierunki studiów takie jak mechanika i budowa maszyn zapewnią swoim absolwentom doskonałe możliwości zawodowego rozwoju. Inżynierowie mogą pracować na stanowiskach projektantów, konstruktorów, programistów, czy diagnostów, którzy sprawują pieczę nad samodzielnymi mechanizmami lub nad całymi kompleksami maszyn. Znajdą oni satysfakcjonujące zatrudnienie w różnego rodzaju:

  • biurach projektowych i konstrukcyjnych
  • instytucjach nadzorczych
  • ośrodkach badawczo-rozwojowych

 

Warto także wspomnieć o tym, że program kształcenia na studiach na kierunku mechanika i budowa maszyn uwzględnia bardzo wyraźne kształcenie kompetencji językowych. Oznacza to, że kariera inżynierów będzie mogła także przebiegać na arenie międzynarodowej, co będzie miało przede wszystkim przełożenie na poziom zarobków.

Gdzie studiować na kierunku mechanika i budowa maszyn (studia II stopnia) w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek mechanika i budowa maszyn (studia II stopnia) w Krakowie

  • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
  • Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

 

Kierunki inżynierskie i techniczne w Krakowie

Rozwiń

Komentarze (0)