Bezpieczeństwo morskie

Bezpieczeństwo morskie

Bezpieczeństwo morskie studia - kierunek studiów

Bezpieczeństwo morskie to niezwykle istotny kierunek studiów, który pod lupę bierze bezpieczeństwo życia, zdrowia i mienia, które uzależnione jest od braku zagrożeń środowiskowych i eksploatacyjnych związanych stricte z żeglugą morską. Studia morskie w tym zakresie skupiają się na ochronie działalności ludzkiej na morzu, to znaczy na zabezpieczeniu przed terroryzmem, nielegalnym handlem bronią, piractwem oraz nielegalnym eksploatowaniem zasobów morskich.

Wymagania rekrutacyjne na kierunku Bezpieczeństwo morskie mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Studenci mają okazję zdobyć wiedzę odnoszącą się do praw, które rządzą bezpieczeństwem morskim. Opanowują oni umiejętności związane z ewaluacją zjawisk społecznych i kulturowych, nabywają zdolności komunikacyjne, dążą do samokształcenia. Wszechstronne wykształcenie sprawia, że studenci są przygotowani do pracy w sektorze morskim państwa. Zatrudniani są między innymi w międzynarodowych organizacjach morskich oraz w agencjach bezpieczeństwa morskiego. Zobacz pełen opis kierunku >

Rozwiń Zwiń

Uczelnie

Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i

Gotowe

Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania?

Na liście wyników wyszukiwania znajdują się wszystkie polskie uczelnie publiczne (państwowe) oraz promowane uczelnie niepubliczne (prywatne). Kolejność profili partnerów w wynikach wyszukiwania zależy od określonych czynników. Więcej informacji o pozycjonowaniu znajdziesz w Regulaminie dostępnym tutaj

Studia na kierunku bezpieczeństwo morskie możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
stacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
    Miejscowość
      Status uczelni
      Typ uczelni
        Więcej filtrów
        Poziom studiów
          Forma studiów
            Czas trwania

              Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i

              Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

              Gotowe

              Wyróżniony

              Profil tego partnera wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania, ponieważ partner wykupił dodatkową, płatną usługę w otouczelnie.pl polegającą na pozycjonowaniu partnera w wynikach wyszukiwania.

              Bezpieczeństwo morskie studia - opis kierunku

              Studia na kierunku Bezpieczeństwo morskie to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

              Studia na kierunku bezpieczeństwo morskie
              Rok akademicki 2025/2026
              Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
              Poziom studiów studia I stopnia
              Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

              Uczelnie

              Studia na kierunku bezpieczeństwo morskie możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | bezpieczeństwo morskie - uczelnie >

              Specjalności

              Współczesne studia z bezpieczeństwa morskiego charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

              Popularne specjalności na kierunku bezpieczeństwo morskiebezpieczeństwo eksploatacyjne obiektów i obszarów morskich, bezpieczeństwo turystyki morskiej, bhp na statkach i obiektach morskich, morska straż graniczna, morskie bezpieczeństwo ekologiczne, ochrona i obrona statków i obiektów morskich.

              JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

              Kierunek studiów obejmujący swoim zainteresowaniem bezpieczeństwo morskie państwa jest niezwykle istotny dla rozwoju gospodarki morskiej, transportu morskiego, współpracy międzynarodowej oraz ochrony obszarów morskich.

              Warto odpowiednio wcześnie zapoznać się z procesem rekrutacyjnym, ponieważ uczelnie ustalają go indywidualnie. Prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów warto zdawać egzaminy dodatkowe na poziomie rozszerzonym. Wymagania rekrutacyjne są zmienne i zależą od poziomu i trybu kształcenia. 

               

              *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

              Bezpieczeństwo morskie - zasady rekrutacji

              • Limity

              • Progi

              Dalsza część artykułu pod reklamą

              JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO MORSKIE?

              Kierunek bezpieczeństwo morskie pozwoli Ci zdobyć potrzebną wiedzę, która odnosi się przede wszystkim do problemów i wyzwań stawianych przed obecną gospodarką i żeglugą morską. Studenci zapoznają się z rozwojem gospodarki morskiej, transportem morskim, a przede wszystkim z bezpieczeństwem morskim państwa.

              Nabędziesz kompetencje ułatwiające odnalezienie się w kwestii zjawisk społecznych i kulturowych. Poznasz różnego rodzaju zagrożenia środowiskowe i eksploatacyjne, które niesie żegluga morska. Dowiesz się, jakie znaczenie ma to dla bezpieczeństwa życia, zdrowia i mienia. Zdobędziesz również informacje dotyczące sposobów ochrony działalności ludzkiej na morzu pod różnymi względami, chociażby nielegalnego handlu bronią.

               

              1. Typ i tryb studiów:

              Studia na kierunku Bezpieczeństwo morskie możemy podzielić na:

              1. Poziom:

               

              2. Forma:

               

              Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

              Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

              Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

               

              2. Zdobywana wiedza i umiejętności

              Programy kształcenia bezpieczeństwa morskiego dostosowywane są do wybranej specjalności. Studenci zdobywają wszechstronne wykształcenie, które obejmuje nauki o bezpieczeństwie. Uczęszczają na przedmioty podstawowe i kierunkowe, wśród których znajdziesz między innymi bezpieczeństwo morskie w Unii Europejskiej, prawne podstawy bezpieczeństwa morskiego, logistykę morską w sytuacjach kryzysowych.

              Realizowane przedmioty umożliwią Ci zdobycie kwalifikacji w zakresie sferze bezpieczeństwa morskiego państwa, rozwoju gospodarki morskiej, współpracy międzynarodowej oraz ochrony obszarów morskich. Uczelnie proponują także specjalizacje, które mają znaczenie dla dalszej ścieżki kształcenia.

              Zwróć uwagę na ochronę morskiej infrastruktury krytycznej, bezpieczeństwo turystyki morskiej, współczesny terroryzm morski i wiele innych. Pamiętaj, że oferta specjalizacyjna jest zmienna i zależy od zainteresowań studentów.

              Dalsza część artykułu pod reklamą

              ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO MORSKIE?

              Studia na kierunku Bezpieczeństwo morskie trwają 3 lata (studia I stopnia).

              Dalsza część artykułu pod reklamą

              JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO MORSKIE?

              Absolwenci bezpieczeństwa morskiego mają bardzo wiele możliwości rozwoju zawodowego, zwłaszcza że mogą poszczycić się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa morskiego państwa, rozwoju gospodarki morskiej i współpracy międzynarodowej państw regionu Morza Bałtyckiego. Znają się także na transporcie morskim i ochronie obszarów morskich.

              Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Bezpieczeństwo morskie:

              • Morskie Oddziały Straży Granicznej,
              • Administracja Straży Granicznej,
              • firmy ochrony infrastruktury krytycznej,
              • Urzędy morskie,
              • przedsiębiorstwa prywatne zajmujące się ochroną obiektów, osób i mienia.

              Możesz pracować jako specjalista, a pracować będziesz na stanowiskach odnoszących się do bezpieczeństwa morskiego w administracji publicznej i samorządowej oraz sektorze prywatnym. Absolwenci są zatrudniani także jako funkcjonariusze i pracownicy w organach gospodarki morskiej, w zakresie bezpieczeństwa morskiego, również w Straży Granicznej, Ratownictwie Morskim, Służbie Celnej, Marynarce Wojennej. Możesz być specjalistą/ką w międzynarodowych organizacjach morskich i agencjach bezpieczeństwa morskiego.

              Dalsza część artykułu pod reklamą

              Zobacz inne kierunki ochrona i bezpieczeństwo

              Filtrowanie
              Województwo
                Poziom studiów

                Dalsza część artykułu pod reklamą

                Zobacz inne kierunki ochrona i bezpieczeństwo - podyplomowe

                Filtrowanie
                Województwo
                  Poziom studiów
                  Bhp

                  Dalsza część artykułu pod reklamą

                  Miasta, które oferują studia na kierunku Bezpieczeństwo morskie

                  Dalsza część artykułu pod reklamą

                  Teraz najważniejsze

                  kalkulator maturalny

                  matura 2025

                  arkusze maturalne

                  wyniki matur 2025

                  rekrutacja na studia

                  studia

                  kierunki studiów

                  studia podyplomowe

                   

                  Ciekawe

                   


                  gdzie studiować

                   

                   

                  Nadchodzące wydarzenia

                  Komentarze (0)